terazmuzyka.pl
Film / serial 280V  
mg | 26 czerwca 2020
0

Film „Zaginiona dziewczyna” już niedługo trafi do kin. Zobacz zwiastun! [WIDEO]

„Zaginiona dziewczyna” to trzymająca w napięciu opowieść o osaczeniu oraz walce o własną godność i dobre imię. Film będzie miał swoją polską premierę już 3 lipca.

Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów – Kōjiego Fukady – to trzymająca w napięciu opowieść o łatwości wydawania osądów i tym, jak mogą one uderzyć w jednostkę. Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.

„Zaginiona dziewczyna” trafi do polskich kin już 3 lipca dzięki Aurora Films. W sieci znaleźć można trailer japońskiej produkcji:

Poniżej krótkie streszczenie fabuły filmu:

Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Bohaterka jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki.  

Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko. Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją ludzie wydali już wyrok, a jego konsekwencje w poważny sposób mogą  dotknąć bohaterkę.    

W filmie „Zaginiona dziewczyna” zagrali między innymi Mariko Tsutsui, Mikako Ichikawa, Miyu Ogawa, Sosuke Ikematsu, Mitsuru Fukikoshi czy Hisako Okata.

Plakat:

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
1

BAFTA podąży śladem Oscarów? Zapowiedziano zmiany w regulaminie

rf | fot. Przemysław Berliński | 25 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group