terazmuzyka.pl
Pitbulek 1167V  
mg | 12 marca 2019
0

Firma odzieżowa odpowiada na zarzuty o splagiatowanie loga Nirvany

Jeszcze w ubiegłym roku pojawiła się informacja, że właściciele praw do loga Nirvany pozwali firmę odzieżową Marc Jacobs. Sprawa ma swój ciąg dalszy.

Przypomnijmy – linia ubrań „Redux Grunge” nawiązuje swoją stylistyką do ery rozwoju muzyki grunge’owej i fali popularności między innymi Nirvany i Kurta Cobaina. Firma odzieżowa Marc Jacobs – odpowiedzialna za jej zaprojektowanie – wykorzystała na swoich ubraniach słynną uśmiechniętą buźkę. Zdaniem przedstawicieli zespołu Nirvana, bezprawnie. Efektem tego był pozew, o którym media pisały jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

Joan Jett wspomina koncert z Nirvaną: Byłam przerażona

Firma odzieżowa Marc Jacobs w końcu odniosła się do sprawy publikując oświadczenie, z którego wynika, iż domagają się jej umorzenia:

Skarga dotyczy nieprawdziwej przesłanki, jakoby powód posiadał prawa autorskie do wzoru uśmiechniętej buźki (co istotne, innej niż ta zarejestrowana w Accused Products), a w rzeczywistości dysponuje prawami jedynie do pełnego logotypu, a nie jego konkretnego fragmentu.

- możemy przeczytać w komunikacie. Sprawa najpewniej będzie miała swój ciąg dalszy.

Chodzi o poniższy projekt:

Jak widać, grafika na koszulce nieco różni się od oryginalnej – „iksy” stanowiące oczy zastąpiono literami „M” oraz „J”, ale podobieństwo jest uderzające. Warto zwrócić uwagę również na napis „HEAVEN”, do którego użytku fontu takiego samego, jak w wypadku „NIRVANA” widniejącego nad charakterystyczną buźką od 1992 roku. Oczywiście amerykański zespół już dawno zastrzegł wspomnianą grafikę i dysponuje do niej prawami.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 581V  
Pitbulek 328V  
0

Meat Loaf spadł ze sceny i złamał obojczyk [WIDEO]

rf | fot. christopher simon | 7 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group