terazmuzyka.pl
Newsy 841V  
MICHAŁ KIRMUĆ | 1 lipca 2003
0

Flapjack

powrót na scenę

Sześć lat po tym, jak światło dzienne ujrzała ostatnia płyta grupy Flapjack, Juicy Planet Earth, zespół wraca na scenę muzyczną. Propozycja wyszła od Ślimaka - poinformował nas Lica, jeden z filarów Flapjacka. Od dawna spotyka się i gra z Maciejem Jahnzem w zespole Houk. Mieli trochę więcej wolnego czasu, więc zaproponowali mnie i innym muzykom, abyśmy dołączyli do nich i reaktywowali Flapjack. Każdy się zgodził, więc może coś razem zrobimy.

W nowym wcieleniu Flapjacka znaleźli się: Guzik, Jahnz, Chrap-Luck, Gienia, Lica i Śllimak. Po raz pierwszy przed publicznością zespół wystąpi 24 lipca w Lubiążu koło Wrocławia w ramach imprezy pod nazwą Slot Art Festiwal. Jeśli zobaczymy, że jesteśmy coś w stanie stworzyć razem - będzie to funkcjonować dalej. Jednak na nieco innych zasadach. Możemy robić to tylko wtedy, gdy będziemy mieli wolny czas - mówi Lica i dodaje, że to właśnie brak czasu m.in. zmusił go do przerwania współpracy z Kazikiem. Ale nie tylko... Jestem ojcem szóstki dzieci i to jest najważniejsze. Nie mogę myśleć o sobie w kategoriach dużego rozkroku i potrząsania czupryną. Trochę mi się więc przewartościowało w głowie. Ciągle znajduje jednak czas na dwa inne projekty. Gramy trochę koncertów z Tymoteuszem (grupa 2TM2,3 - przyp. mk). Planujemy też jeszcze w tym roku wejść do studia i coś nagrać. Obecnie gramy bardziej reggae’owo niż czadowo, ale zobaczymy co nam wyjdzie...

Natomiast ostatnio ukazała się kolejna płyta dziecięco-dorosłego zespołu Licy, Arka Noego, Daj na zgodę. Płyta jest dosyć rockowa. Jak ludzie słyszą o Arce Noego, to od razu myślą, że dzieci się drą i ktoś gra na fujarce. Tymczasem jak ktoś zna ten zespół, wie, że tak nie jest.... Ci, którym podobało się to, co robiłem z Turbo, z Acid Drinkers, z Kazikiem czy z Flapjackiem, śmiało mogą też słuchać tego, co robię z Arką.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 155V  
Newsy 120V  
Newsy 2026V  
5

Lee Kerslake (eks Uriah Heep, Ozzy Osbourne) nie żyje

rf | fot. Heinrich Klaffs | 19 września 2020
Newsy 1366V  
Newsy 1204V  
7

„Paranoid” Black Sabbath ukazał się 50 lat temu

rf | fot. Warner Bros. Records | 18 września 2020
Newsy 7775V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group