terazmuzyka.pl
Newsy 737V  
MICHAŁ KIRMUĆ | 1 lipca 2003
0

Flapjack

powrót na scenę

Sześć lat po tym, jak światło dzienne ujrzała ostatnia płyta grupy Flapjack, Juicy Planet Earth, zespół wraca na scenę muzyczną. Propozycja wyszła od Ślimaka - poinformował nas Lica, jeden z filarów Flapjacka. Od dawna spotyka się i gra z Maciejem Jahnzem w zespole Houk. Mieli trochę więcej wolnego czasu, więc zaproponowali mnie i innym muzykom, abyśmy dołączyli do nich i reaktywowali Flapjack. Każdy się zgodził, więc może coś razem zrobimy.

W nowym wcieleniu Flapjacka znaleźli się: Guzik, Jahnz, Chrap-Luck, Gienia, Lica i Śllimak. Po raz pierwszy przed publicznością zespół wystąpi 24 lipca w Lubiążu koło Wrocławia w ramach imprezy pod nazwą Slot Art Festiwal. Jeśli zobaczymy, że jesteśmy coś w stanie stworzyć razem - będzie to funkcjonować dalej. Jednak na nieco innych zasadach. Możemy robić to tylko wtedy, gdy będziemy mieli wolny czas - mówi Lica i dodaje, że to właśnie brak czasu m.in. zmusił go do przerwania współpracy z Kazikiem. Ale nie tylko... Jestem ojcem szóstki dzieci i to jest najważniejsze. Nie mogę myśleć o sobie w kategoriach dużego rozkroku i potrząsania czupryną. Trochę mi się więc przewartościowało w głowie. Ciągle znajduje jednak czas na dwa inne projekty. Gramy trochę koncertów z Tymoteuszem (grupa 2TM2,3 - przyp. mk). Planujemy też jeszcze w tym roku wejść do studia i coś nagrać. Obecnie gramy bardziej reggae’owo niż czadowo, ale zobaczymy co nam wyjdzie...

Natomiast ostatnio ukazała się kolejna płyta dziecięco-dorosłego zespołu Licy, Arka Noego, Daj na zgodę. Płyta jest dosyć rockowa. Jak ludzie słyszą o Arce Noego, to od razu myślą, że dzieci się drą i ktoś gra na fujarce. Tymczasem jak ktoś zna ten zespół, wie, że tak nie jest.... Ci, którym podobało się to, co robiłem z Turbo, z Acid Drinkers, z Kazikiem czy z Flapjackiem, śmiało mogą też słuchać tego, co robię z Arką.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1324V  
Newsy 1234V  
Newsy 462V  
4

The Who singlem zapowiedzieli nowy album [AUDIO]

mg | fot. Raph_PH | 13 września 2019
Newsy 2053V  
0

Tony Iommi komentuje pomysł powrotu Black Sabbath

rf | fot. Adam Bielawski | 13 września 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group