terazmuzyka.pl
Newsy 1247V  
szy | 15 kwietnia 2018
0

Flea (Red Hot Chili Peppers) wyda w tym roku autobiografię

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów formacji Red Hot Chili Peppers - w tym roku na rynku ukaże się autobiografia Flea. 

25 września (oczywiście mowa na razie o USA) na rynku ukaże się autobiografia basisty Red Hot Chili Peppers zatytułowana „Acid for the Children” nakładem Grand Central Publishing.

Najważniejsze momenty Rock and Roll Hall of Fame 2018

Pierwsze informacje o książce pojawiły się już w 2014 roku. Po czterech latach wszystkie prace zostały zakończone i już za kilka miesięcy fani będą mogli - jeszcze lepiej - poznać muzyka RHCP i jego niezwykłe, dynamiczne i bardzo intensywne życie, jakie prowadzi. 

W zapowiedzi, na stronie wydawcy, możemy przeczytać:

Kultowy basista i współzałożyciel nieśmiertelnej grupy Red Hot Chili Peppers w końcu opowie o swoim fascynującym życiu pełnym wzlotów, jak i upadków, czyli takim którego można się spodziewać po „ulicznym szczurze” z Los Angeles, który stał się znaną na całym świecie gwiazdą rocka.

Nie zabraknie więc w autobiografii Michaela Balzary'ego tematów trudnych. Będzie o doświadczeniach z twardymi narkotykami czy o szczegółach trudnej przyjaźni i współpracy z Anthonym Kiedisem. 

Flea w jednym z wywiadów powiedział:

Bardzo kocham literaturę. Uważam książki za coś świętego. Pisząc moją historię, zrobię co w mojej mocy, aby uhonorować tę formę, która odegrała ogromną rolę w moim procesie kształtowania, wpłynęła na to kim jestem teraz. 

Na chwilę obecną, nie wiadomo jeszcze czy autobiografia basisty pojawi się na polskim rynku.

Plany RHCP na 2018

W 2018 roku amerykańska formacja miała zaplanowane tylko trzy, marcowe, koncerty w ramach festiwalu Lollapalooza w Ameryce Południowej. Teraz przyszedł czas na zasłużone, dłuższe wakacje. Muzycy Red Hot Chili Peppers jednak nie będą wyłącznie odpoczywać w najbliższych miesiącach. Perkusista Chad Smith powiedział w jednym z wywiadów:

Przez większość roku będziemy po prostu odpoczywać, a potem zaczniemy najprawdopodobniej pisać kolejne utwory. Mam nadzieję, że w pewnym momencie zaczniemy je nagrywać. Taki jest plan. [...] Zamierzamy koncentrować się na pisaniu piosenek i na samodoskonaleniu, będziemy starać się to robić, ponieważ my to uwielbiamy!

W ubiegłym roku muzycy RHCP skupiali się na promowaniu swojego ostatniego studyjnego albumu, „The Getaway” (2016). Grupa wystąpiła w ramach trasy koncertowej również w naszym kraju - 25 lipca na Stadionie Cracovii w Krakowie.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 12V  
0

Marianne Faithfull trafiła do szpitala

rf | fot. Manfred Werner | 5 kwietnia 2020
Newsy 210V  
0

Will Carroll (Death Angel) informuje o stanie swojego zdrowia

rf | fot. Stefan Bollmann | 3 kwietnia 2020
Newsy 170V  
2

Alestorm opublikowali teledysk zapowiadający nowy album [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 2 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group