terazmuzyka.pl
Newsy 1587V  
szy | 27 lutego 2018
0

Flea (RHCP) szczerze o swoim uzależnieniu od narkotyków

Flea, basista formacji Red Hot Chili Peppers, w ramach cyklu prowadzonego przez magazyn „Time”, opowiedział szczerze o swoim uzależnieniu.

Na wstępie wyjaśnijmy: „The Opioid Diaries” to projekt dziennikarsko-fotograficzny realizowany przez amerykański magazyn „Time”, który skupia się na uzależnieniu od opiatów w Stanach Zjednoczonych. O swojej walce z uzależnieniem opowiedział ostatnio Flea

K.K. Downing zszokowany decyzją Judas Priest

Basista Red Hot Chili Peppers bardzo szybko rozpoczął swoją przygodę z używkami:

Byłem w pobliżu tego wszystkiego od momentu kiedy się urodziłem. Wszystkie osoby dorosłe w moim otoczeniu rozwiązywały swoje problemy za pomocą alkoholu oraz narkotyków, używki były wszędzie. Zacząłem palić trawkę w wieku 11 lat, a później wciągałem, dawałem w żyłę i paliłem, co tylko się dało. Tak właśnie spędziłem swój okres nastoletni.

Muzyk dodał również, że nie tylko narkotyki są problemem:

Kilka lat temu złamałem rękę, podczas jeżdżenia na snowboardzie. Konieczna była poważna operacja, która się udała i dzięki niej mogłem nadal grać na basie. Otrzymałem także zapas Oxycontinu na dwa miesiące. Na etykiecie zalecano cztery tabletki dziennie. Brałem tylko jedną, a i tak byłem non-stop na haju, stałem się nieobecny dla moich dzieci, mój twórczy duch kompletnie podupadł, wpadłem w depresję. Zrezygnowałem po miesiącu, gdybym jednak chciał, bez problemu dostałbym kolejny. 

Zdrowi ludzie uzależniają się od tych leków, a to zwykle kończy się śmiercią. Prawnicy, hydraulicy, filozofowie, celebryci – uzależnienia nie obchodzi, kim jesteś. 

Flea skończył z narkotykami, gdy został ojcem, w wieku 30 lat (1993). 

Plany RHCP na 2018

W 2018 roku amerykańska formacja ma zaplanowane tylko trzy, marcowe, koncerty w ramach festiwalu Lollapalooza w Ameryce Południowej. Potem muzycy Red Hot Chili Peppers udadzą się na zasłużone, dłuższe wakacje, ale nie będą wyłącznie odpoczywać. Perkusista Chad Smith powiedział:

Przez większość roku będziemy po prostu odpoczywać, a potem zaczniemy najprawdopodobniej pisać kolejne utwory. Mam nadzieję, że w pewnym momencie zaczniemy je nagrywać. Taki jest plan. [...] Zamierzamy koncentrować się na pisaniu piosenek i na samodoskonaleniu, będziemy starać się to robić, ponieważ my to uwielbiamy!

W ubiegłym roku muzycy RHCP skupiali się na promowaniu swojego ostatniego studyjnego albumu, „The Getaway” (2016). Grupa wystąpiła w ramach trasy koncertowej również w naszym kraju - 25 lipca na Stadionie Cracovii w Krakowie.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 207V  
0

Will Carroll (Death Angel) informuje o stanie swojego zdrowia

rf | fot. Stefan Bollmann | 3 kwietnia 2020
Newsy 169V  
2

Alestorm opublikowali teledysk zapowiadający nowy album [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 2 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group