terazmuzyka.pl
Newsy 926V  
rf | 16 maja 2017
0

Dave Grohl (Foo Fighters) zagrał na żywo nowy utwór [WIDEO]

Podczas koncertu charytatywnego w San Francisco, Dave Grohl i Taylor Hawkins z zespołu Foo Fighters wykonali po raz pierwszy na żywo nowy utwór.

Dave Grohl i Taylor Hawkins z zespołu Foo Fighters byli gośćmi koncertu charytatywnego Acoustic 4 A Cure w San Francisco.

Godsmack nie obiecuje, że zagra cały debiutancki album na żywo

Acoustic 4 A Cure, którego organizatorami są Sammy Hagar i James Hetfield, odbył się już czwarty raz. Koncert zgromadził takich gości, jak Pat Benatar, Neil Giraldo, Don Felder, Mick Fleetwood, Vic Johnson, Sarah McLachlan i Steve Vai, a specjalna rola przypadła Dave’owi Grohlowi, który zastąpił Jamesa Hetfielda, obecnie zajętego koncertowaniem z Metallicą. Dochody z koncertu przekazywane są na walkę z nowotworami u dzieci.

Dave Grohl, do którego na scenie dołączyli także Taylor Hawkins i Rami Jaffee wykonał nowy utwór, pod roboczym tytułem „The Sky Is A Neighborhood”, którego możecie wysłuchać poniżej.

Dave Grohl, Taylor Hawkins i Rami Jaffee: “The Sky Is A Neighborhood”

Jeszcze nie wiadomo, czy piosenka ta przeznaczona jest na nowy album Foo Fighters, ale prace nad nim najwyraźniej posuwają się do przodu - na początku tego roku grupa dała w Anglii koncert-niespodziankę, na którym wykonała fragmenty dwóch nowych kompozycji, pod roboczymi tytułami „Keep Your Pretty Promise to Yourself” oraz „Run With Me”.

Foo Fighters wystąpią w Polsce już 29 czerwca 2017 roku na festiwalu Open’er, który odbędzie się w Gdyni. Poprzedni raz ekipę Dave’a Grohla gościliśmy w naszym kraju 9 listopada 2015 roku w krakowskiej Tauron Arenie, podczas trasy promującej wydany w 2014 roku album „Sonic Highways”, towarzyszący serialowi dokumentalnemu pod tym samym tytułem.

Tegoroczna edycja Open’er Festival odbędzie się w dniach 28.06-1.07.2017 na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Wśród ogłoszonych gwiazd, oprócz Foo Fightes znaleźli się m.in. Radiohead (28 czerwca), Prophets Of Rage (30 czerwca), The xx (1 lipca), Royal Blood (28 czerwca), The Kills (29 czerwca) i Warpaint (30 czerwca).

Bilety dostępne są w następujących cenach (obowiązują do 5 czerwca lub do wyczerpania się puli):

  • karnet 4-dniowy – 559 PLN
  • karnet 4 dniowy + pole namiotowe – 639 PLN
  • karnet weekendowy (pt., sob.) – 369 PLN
  • karnet weekendowy (pt., sob.) + pole namiotowe – 429 PLN
  • bilety jednodniowe – 239 PLN

Dzieci od 3 do 12 roku życia - 50% ceny: karnet 4-dniowy – 279 PLN, karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 319 PLN, karnet weekendowy – 184 PLN, karnet weekendowy + pole 214 PLN, bilety jednodniowe – 119 PLN. Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Koncert już wkrótce
  • Open'er Festival 2017
  • Data i miejsce koncertu: 28 czerwca 2017
    Gdynia, Lotnisku Gdynia-Kosakowo
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group