terazmuzyka.pl
Koncerty 624V  
rf | 1 lutego 2019
0

Festiwal.Fryderyk. Poznaliśmy skład imprezy

W tym roku gali wręczenia Fryderyków towarzyszyć będzie festiwal. Zagrają na nim gwiazdy polskiej sceny. Po raz pierwszy impreza będzie miała charakter biletowany.

Tegoroczna gala Fryderyków odbędzie się 9 marca, natomiast dzień później w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Festiwal.Fryderyk. Poznaliśmy wykonawców, którzy na nim wystąpią.

Lista nominowanych do Fryderyków 2019

9 marca, podczas wręczenia Fryderyków na scenie wystąpią Kayah, Nosowska, Edyta Górniak, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Kortez i Lanberry. Bilety na tę imprezę są w sprzedaży w cenie od 79 PLN.

Dzień później, 10 marca, odbędzie się Festiwal.Fryderyk, na którym wystąpią Dawid Podsiadło, Brodka, The Dumplings, Łąki Łan i Mela Koteluk. Bilety na tę imprezę od 69 PLN.

Natomiast 12 marca, w sali koncertowej NOSPR, również w Katowicach, odbędzie się wręczenie Fryderyków w muzyce poważnej. Wystąpią Szymon Nehring i Janusz Wawrowski. Bilety: od 60 PLN.

Organizatorzy zapowiadają, że lista artystów jeszcze nie jest zamknięta.

Marek Staszewski, szef Związku Producentów Audio Video, zapowiada:

Przez ostatnie 25 lat Fryderyki zyskały prestiż i renomę, stając się świętem polskiej branży muzycznej. Dziś, w dniu jubileuszu, do wspólnego świętowania chcemy zaprosić także fanów, którzy współtworzą sukces każdego artysty. Chcemy im także pokazać różne aspekty naszego sektora, dlatego oprócz samej gali przygotowujemy dzień festiwalowy, łączący koncerty, warsztaty i seminaria.

W tegorocznej edycji Akademia wprowadziła także zmiany w samym konkursie. Albumy muzyki rozrywkowej nominowane zostały aż w 14. kategoriach gatunkowych. Wiele niszowych segmentów rynku muzycznego i stylów muzycznych, takich jak piosenka poetycka czy muzyka dziecięca, zyskało w tym roku możliwość walki o statuetkę w obrębie swojej kategorii.

Pojawia się również zupełnie nowa, cross-formatowa kategoria: Nowe wykonanie. Obejmuje ona m.in. utwory nagrane wcześniej przez innych wykonawców, tzw. covery, a także nagrania koncertowe. Zgłoszono do niej 80 albumów i utworów.

Powraca także, po kilku latach nieobecności, kategoria Najlepsza oprawa graficzna, w której nagradzane będą najlepsze okładki płytowe i graficy, którzy je zaprojektowali. Akademia postanowiła wyróżniać także najlepsze płyty zagraniczne.

W tegorocznej edycji nagród Fryderyk zarejestrowano 1 257 zgłoszeń albumów, singli i teledysków.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 2714V  
12

Mike Patton powróci z legendarnym zespołem

rf | fot. Roberto Re | 13 sierpnia 2019
Koncerty 412V  
2

Łydka Grubasa udostępniła „Rapapara” z Pol'and'Rock [WIDEO]

rf | fot. Stanisław Wadas | 12 sierpnia 2019
Koncerty 365V  
0

Baroness wystąpi w Krakowie [DATA, BILETY]

rf | fot. Ross Halfin | 5 sierpnia 2019
Koncerty 3577V  
12

U2 stracił tytuł lidera najbardziej dochodowej trasy koncertowej

rf | fot. Kristian Strobech | 3 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group