terazmuzyka.pl
Koncerty 211V  
mg | 8 listopada 2018
0

Gary Numan, legenda muzyki elektronicznej, już niedługo w Polsce

Jedyny polski koncert Gary'ego Numana, legendy muzyki elektronicznej i industrialnej, zbliża się wielkimi krokami. Artysta zagra w Warszawie.

Już 25 listopada w warszawskiej Progresji wystąpi Gary Numan. Artysta pojawi się w Warszawie w ramach trasy koncertowej „Savage”, która promuje jego ostatni album pt. „Savage: Songs From A Broken World”. Jako support gościnnie wystąpi także zespó Nightmare Air

Gary Numan to brytyjski wokalista, autor tekstów i producent muzyczny aktywny na scenie od 1977 roku. Brzmienia, w jakich się obraca to przede wszystkim industrialny rock, synt-pop oraz elektronika. Charakterystyczny dla Gary'ego jest jego oryginalny, androgeniczny wygląd.Artysta rozpoczął karierę we współzałożonym przez siebie zespole Tubeway Army, z którym wydał 2 albumy, a w tym jeden z najbardziej znanych utworów „Are 'friends" electric?". Następnie w roku 1979 ukazał się jego pierwszy, solowy materiał pt. „The Pleasure Principle".

W kolejnych latach pojawiły się takie płyty jak „Telekon", „Warriors", „Strange Charm", „Human" czy „Dead Son Rising". Gary w przeciągu swojej działalności scenicznej zgromadził na swoim koncie aż 20 studyjnych albumów.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 338V  
0

A-ha w Polsce. Znamy ceny biletów

mg | 7 listopada 2018
Koncerty 576V  
3

A-ha zapowiedzieli koncert w Polsce

mg | 5 listopada 2018
Koncerty 2814V  
8

Rammstein zapowiedział koncert w Polsce [DATA, BILETY]

mg | fot. Olaf Heine | 2 listopada 2018
Koncerty 1689V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group