terazmuzyka.pl
Newsy 540V  
rf | fot. materiały prasowe | 25 września 2018
0

Gary Numan odwołał koncert po tragicznym wypadku autokaru

Gary Numan odwołał koncert po tym jak w wypadku jego autokaru zginęła jedna osoba. W sprawie toczone jest śledztwo.

Gary Numan jest w trakcie trasy koncertowej po USA. Niestety koncert w Cleveland został odwołany po tym, jak doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Autokar, którym podróżował Numan wraz ze swoim zespołem, potrącił 91-letniego mężczyznę, zabijając go na miejscu.

Artysta wydał następujące oświadczenie:

Jesteśmy zdruzgotani tragicznym wypadkiem, do jakiego doszło dzisiaj z udziałem naszego autokaru w Cleveland. Jesteśmy pogrążeni w smutku i nawet nie przez myśl nam nie przeszło, by dzisiaj zagrać. Jestem pewien, że nas zrozumiecie. Przepraszam właścicieli House Of Blues i naszych fanów za wszelkie niedogodności i rozczarowanie wynikłe z tej decyzji. Bilety można zwracać w miejscu zakupu. W tej chwili myślami jesteśmy przy osobach dotkniętych tą tragedią.

W wypadku nie ucierpiał nikt inny. Kierowca autokaru nie został aresztowany, ale w tej sprawie toczy się śledztwo.

Gary Numan promuje album „Savage: Songs From A Broken World”, który na rynku ukazał się we wrześniu ubiegłego roku. W ramach trasy koncertowej artysta zagra 25 listopada w Warszawie w klubie Progresja Music Zone.

Gary Numan to brytyjski muzyk i producent, który na scenie jest aktywny od ponad czterdziestu lat. Brzmienia, w jakich się obraca to przede wszystkim industrialny rock, synt-pop, a także elektronika. Zasłynął on także z charakterystycznego, androgenicznego wyglądu.

Artysta rozpoczął karierę w zespole Tubeway Army - wydał z nim dwa albumy. W roku 1979 ukazał się jego pierwszy, solowy materiał zatytułowany „The Pleasure Principle”. Gary Numan w przeciągu swojej działalności scenicznej zgromadził na swoim koncie aż dwadzieścia studyjnych krążków.

Ostatni raz muzyk zagrał w naszym kraju w ubiegłym roku, podczas łódzkiego festiwalu Soundedit. Wcześniej natomiast, na początku 2014, Numan wystąpił w stołecznym klubie Palladium.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 342V  
Newsy 276V  
1

Neil Young zapowiedział nowy album z Crazy Horse

rf | fot. 6tee-zeven | 19 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group