terazmuzyka.pl
Newsy 2734V  
rf | 9 września 2019
23

Geezer Butler wskazuje najgorszą płytę Black Sabbath

Basista Black Sabbath opowiedział o najgorszym okresie w dziejach grupy, który przyniósł dość kontrowersyjną płytę.

Geezer Butler w wywiadzie dla „Guitar Magazine” opowiedział o swoich doświadczeniach w Black Sabbath. Oprócz dobrych wspomnień zachował też parę złych. Szczególnie jedna płyta zapisała się źle w jego pamięci.

Black Sabbath znajdzie się w nowym sezonie popularnego serialu

Butler powiedział:

Najgorsza była „Never Say Die!”. Jest na niej parę nagrań instrumentalnych i wypełniaczy. Z Ozzym działo się wówczas źle. Nie jestem zadowolony z tej płyty.

Wydany w 1978 roku album „Never Say Die!” był ostatnią płytą nagraną przez Black Sabbath z Ozzym aż do czasu płyty „13” z 2013 roku. Wkrótce po jej nagraniu Ozzy został usunięty z zespołu, a jego miejsce zajął Ronnie James Dio, z którym grupa nagrała udane płyty „Heaven & Hell” i „Mob Rules”. Ozzy wkrótce potem rozpoczął udaną karierę solową, którą kontynuuje do dziś.

A Wy jak oceniacie „Never Say Die”? Napiszcie w komentarzach i oceńcie płytę w ankiecie.

Sonda - wypowiedz się!

Jak oceniasz płytę „Never Say Die!” Black Sabbath?

5 (najlepiej)
7% (40 głosów)
4
21% (116 głosów)
3
36% (199 głosów)
2
18% (103 głosy)
1 (najgorzej)
16% (88 głosów)
Komentarze (23)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kahler [178.43.***.***] dodano: 09.09.2019, 17:51 #1
Wypełniaczem jest jeden utwór instrumentalny :-) Oj Geezer, znów cię źle przetłumaczyli na TM :-)
Pokaż odpowiedzi (1)
Rock70 [109.196.***.***] dodano: 09.09.2019, 19:37 #3
Rozpoczął udaną karierę solową którą kontynuuje do dziś. Jakiś przeciek informacji z zaświatów :-)
Pokaż odpowiedzi (1)
Manerg dodano: 09.09.2019, 20:38 #5
"Never say die" nie jest zły. Jeśli z Ozzym to "technical Ekstasy" wydaje się najsłabsza...Chociaż to tam jest Dirty Woman, jeden z najlepszych numerów tego zespołu.
Pokaż odpowiedzi (1)
Gjapmg1 [89.204.***.***] dodano: 09.09.2019, 20:39 #7
Najgorsza to Technical ecstasy. Gdyby nie 2 ostatnie kawałki na Never Say Die byłaby bardzo udana, ja osobiście lubię tą płytę
MIETAL [94.246.***.***] dodano: 09.09.2019, 21:24 #8
To faktycznie cienka płyta.Ozziego ledwo słychać mrucz cos pod nosem,muzyka tez tak sobie daje 2 punkty za Johnny Blade
Fan [31.60.***.***] dodano: 09.09.2019, 21:48 #9
Płyta tragiczna nie da się do niej wracać
FOK [178.217.***.***] dodano: 10.09.2019, 07:27 #10
W najgorszym okresie działania BS Geezer w ogóle nie brał udziału. Forbidden. Na europejskiej trasie wspomagał ich wtedy Tiamat. Ludzie wychodzili z koncertów po supporcie.
Wit [94.254.***.***] dodano: 10.09.2019, 09:34 #11
Ja tam bardzo lubię ten album, a break out i swinging the chain po prostu uwielbiam. To że jest to spokojny album, ja akurat nie oceniam jako wadę, ale jako jego cechę. Z drugiej strony można powiedzieć, że album jest dojrzalszy, że zespół eksploruje nowe jazz rockowe obszary. Na pewno nie dla tych, którzy szufladkują zespół jako mający grać mocno, jak na pierwszych albumach. Ci mogą się znudzić, nim zdążą odkryć jego wielkość. Jak pisali przedmówcy, najsłabsze Technical Extasy, choć wciąż dobre.
mystic sound [153.19.***.***] dodano: 10.09.2019, 10:18 #12
Uważam, że nie jest to tak słaba płyta jak sądzie Geezer. Jest na niej kilka dobrych numerów: tytułowy, "Junior's Eyes", "A Hard Road" i przede wszystkim klimatyczny "Air Dance".
Fan [31.0.***.***] dodano: 10.09.2019, 11:34 #13
Zdecydowanie najsłabsza płyta z Ozzym, wysłuchałem jej z vinylu i nawet dobre tłocznie wydawały ją jako jakąś płasko- dźwiękową. Kolejna Heaven & Hell to było jak świeży tlen po podtopieniu
Pietro [37.248.***.***] dodano: 10.09.2019, 16:01 #14
Trudno się z Terrym nie zgodzić. Ja po wysłuchaniu utworu tytułowego, którego bardzo lubię, wyłączam tę płytę. Jest trochę nudna.
Vampirro dodano: 10.09.2019, 16:16 #15
Widzę, że ile komentarzy, tyle opinii, więc i ja dorzucę swoją. Never Say Die to jedna ze słabszych. Mimo fenomenalnego utworu tytułowego, całość jest cienka. Ale jako najgorszy album wskazałbym 13 - niewyrabiający Ozzy i za mało dobrych riffów. I choć wielu nie znosi Forbidden, ja akurat widzę też (bo jednak arcydzieła doskonałe to nie są) dobre strony tego albumu, podobnie jak z Eternal Idol czy Technical Ecstazy. Sabsi to jednak Sabsi, na każdym albumie można znaleźć coś ciekawego.
Pokaż odpowiedzi (3)
kraken [153.19.***.***] dodano: 11.09.2019, 09:28 #19
Życzyłbym sobie i innym, żeby współcześni "giganci" rocka wydawali tak słabe płyty jak "Never Say Die!"... Klimatyczne zdjęcie.
Wielki fan Purpli [5.173.***.***] dodano: 11.09.2019, 19:44 #20
Zgadzam się, dużo bardziej lubię Techical Extasy, być może mam do niej też pewien sentyment, bo to pierwsza płyta tego zespołu jaką kupiłem, never say die nie jestem w stanie wysłuchać.. podchodziłem do niej raz czy dwa, ale bez powodzenia. Natomiast płyty nagrane bez Ozzego i Dio wszystkie są złe, bądź bardzo złe. Fatalne. Nie różnią się niczym od całej masy podobnych heavy metalowych zespolikow 2 ligi. Natomiast 13 uważam autoplagiat, może nawet autoparodię...
Pokaż odpowiedzi (1)
Buzzer Beater [78.8.***.***] dodano: 11.09.2019, 21:44 #22
Black Sabbath nie ma słabych płyt. Geezu się nie zna :-)
Sailor1 [89.64.***.***] dodano: 12.09.2019, 21:44 #23
Dla mnie "Never Day Die" jest bardzo dobra, pozytywnie zakręcona. Epoka Ozzy'ego i Duo były genialne. Płyty z Martinem są natomiast dla mnie najsłabsze, inna sprawa, że jego obecność w zespole przypadła na czas dominacji swoistego Soft metalu i odejściu od ciężkiego, mrocznego klimatu z początków kariery zespołu.

Black Sabbath największy zespół w historii hard & heavy i cieszę się, że udało mi się obejrzeć ich ostatnie koncerty w Polsce.

Tony Iommi - najwybitniejszy kompozytor hsrd & heavy i genialny gitarzysta. Riff Master jak rzekł Ozzy i nic nie trzeba dodawać.