terazmuzyka.pl
Newsy 620V  
mg | 13 listopada 2018
0

Gene Simmons (Kiss): Jesteśmy najciężej pracującym zespołem w show-biznesie

Zespół Kiss przymierza się do rozpoczęcia pożegnalnej, ale niezwykle obszernej trasy koncertowej. Gene Simmons przekonuje, że to dla nich ogromne wyzwanie – z powodu wieku i samego stylu ich występów.

Wiele osób nie do końca wierzy, że „End Of The Road” faktycznie będzie pożegnalną trasą zespołu Kiss, ponieważ grupa już kiedyś podobną ogłosiła i – jak powszechnie wiadomo – ostatecznie kariery nie zakończyła.

Kiss ogłasza europejską trasę

Gene Simmons przekonuje jednak w wywiadzie dla KTLA, że tym razem faktycznie zejdą ze sceny i nie postąpią jak inne zespoły:

To prawda i powiem ci dlaczego. Bo mam 69 lat. Wciąż na głowie zostało mi trochę włosów, a jeszcze więcej na plecach. To musi być prawdą, ponieważ noszę siedmio-, ośmiocalowe buty na platformach i wymyślny strój... Mój waży jakieś 20 kilogramów. Strzelam ogniem i fruwam w powietrzu, tego typu sprawy. A nie lubię wysokości. Weź takich Bono czy Jaggera, których uwielbiam, i załóż im ten strój, to nie wytrzymają dłużej, niż pół godziny. Jesteśmy najciężej pracującym zespołem w show-biznesie. Kropka.

Jednocześnie lider Kiss zaznaczył, że pożegnalne tournée będzie niezwykle obszerne:

To będzie długa trasa – dwu-, może trzyletnia… A nawet dłuższa. Będziemy grali,  póki wszystko będzie w porządku.

Grupa Kiss ogłosiła pierwsze daty pożegnalnej trasy koncertowej, która wystartuje na początku 2019 roku. Wśród ogłoszonych koncertów jest także występ w Polsce – Kiss zagra 18 czerwca 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Będzie to pierwsza – i jak zapewnia Paul Stanley – jedyna okazja, by zobaczyć Kiss w tym miejscu.

W wywiadzie dla magazynu „Billboard” Paul Stanley potwierdził:

Jedno jest pewne: to jest nasza ostatnia trasa. Trudno powiedzieć, co będzie potem. Trasa może trwać ze trzy lata, ale koncert w twoim mieście będzie jedynym. To nasza forma podziękowania.

Wynika z tego, że będzie to pierwszy i ostatni koncert Kiss w Krakowie. Możliwe jednak jest, że w ciągu tych trzech lat grupa powróci do Europy i zagra w jakimś innym polskim mieście. Czy tak się stanie? To pewnie w dużej mierze będzie zależało od zainteresowania krakowskim koncertem. Kiss miał już wystąpić w Polsce w 1997 roku, jednak wtedy koncert został odwołany ze względu na słabą sprzedaż biletów.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1078V  
6

Paul Di'Anno (eks Iron Maiden) czeka na operację: Przechodzę przez piekło

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultural | 20 maja 2019
Newsy 3988V  
18

Krzysztof Cugowski o powrocie Budki Suflera: Tak nie może być

rf | fot. Piotr Bieniecki/fototeo.pl, CC BY-SA 3.0 | 18 maja 2019
Newsy 4655V  
26

Budka Suflera zapowiedziała powrót na scenę w zmienionym składzie

mg | fot. Piotr Bieniecki/fototeo.pl, CC BY-SA 3.0 | 17 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group