terazmuzyka.pl
Newsy 11322V  
mg | 7 marca 2017
3

George Michael. Znamy oficjalną przyczynę śmierci

Mnożące się pytania i niejasności zostały rozwiane – koroner hrabstwa Oxfordshire podał oficjalną przyczynę śmierci George’a Michaela. 

Ponieważ George Michael, który zmarł 25 grudnia ubiegłego roku, słynął z ekstrawaganckiego i przepełnionego używkami trybu życia, pojawiło się wiele plotek dotyczących przyczyny jego śmierci. Oliwy do ognia w połowie stycznia dolał przyjaciel muzyka, Andros Georgio, który zasugerował, że wokalistę zabiły narkotyki, a konkretnie jego „ulubiona” kokaina.

Nergal i John Porter u Kuby Wojewódzkiego: Pamiętam, że znalazłem się na drzewie

Wszystko to jednak były tylko insynuacje i przypuszczenia, a dopiero teraz – w kilka miesięcy po odejściu George’a Michaela – możemy oficjalnie poinformować o przyczynie jego śmierci. – George Michael zmarł z przyczyn naturalnych – przekazał dziś koroner hrabstwa Oxfordshire, Darren Salter, który zajmował się sprawą. Informacje dotyczące przedawkowania narkotyków lub udziału osób trzecich okazały się nieprawdziwe.

W raporcie koronera przeczytać możemy, że śmiertelne okazały się problemy z sercem, na które od dłuższego czasu uskarżał się wokalista. Na końcu jest jeszcze wzmianka, że nie będą udzielane dalsze oficjalne informacje dotyczące śmierci Michaela. Rodzina zmarłego prosi jednocześnie o poszanowanie prywatności.

Publikacja raportu oznacza, że mogą rozpocząć się przygotowania do pogrzebu.

Niezapomniany głos

George Michael, który kilka miesięcy przed śmiercią przygotowywał nowy album, był znanym w świecie filantropem, ale częściej mówiło się o jego występkach. Był wielokrotnie aresztowany za posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu pod wpływem. Nie zmienia to jednak faktu, że popularność zyskał dzięki ogromnemu muzycznemu talentowi.

Choć nie jest bezpośrednio wiązany z muzyką rockową, miał z nią sporo wspólnego. Najlepszym na to dowodem jest jego występ podczas pożegnalnego koncertu zorganizowanego ku pamięci Freddiego Mercury’ego. Do tej pory uważa się, że jego wykonanie „Somebody to Love” było najlepszym ze wszystkich zaprezentowanych tego wieczoru.

Queen & George Michael – „Somebody to Love”:

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
blaast [83.4.***.***] dodano: 07.03.2017, 16:11 #1
Informacja cenna, ale sugerowałbym poprawić niezręczny zwrot. Nie mówi się "na kilka miesięcy po" (raczej "na kilka miesięcy przed"), tylko "w kilka miesięcy po" Uśmiech Pozdrawiam.
pablo [95.49.***.***] dodano: 08.03.2017, 02:58 #2
"na kilka miesięcy " to faktycznie niefortunne, ale to nie zwrot, bo zwrot jest wtedy gdy jest czasownik :-)
fifek [212.106.***.***] dodano: 09.03.2017, 13:49 #3
Przyczyny naturalne w wieku 53 lat? Po prostu zmarł na serce, pewno przerośnięta lewa komora po dragach i alkoholu i miał migotanie komór. Dlaczego chore serce to przyczyna naturalna?
Zobacz także
Newsy 51V  
2

Kanye West. Co wiemy o nowej płycie?

rf | fot. David Shankbone | 24 kwietnia 2018
Newsy 96V  
0

Jamie Cook o nowym albumie Arctic Monkeys: To nie będzie gitarowy krążek

szy I fot: materiały prasowe | 24 kwietnia 2018
Newsy 247V  
2

Jay Jay French (Twisted Sister): Judas Priest to obecnie cover band

szy I fot: Alfred Nitsch | 23 kwietnia 2018
Newsy 462V  
0

Daron Malakian i Scars on Broadway powracają z nowym albumem [WIDEO]

szy I fot: Bartek Koziczyński | 23 kwietnia 2018
Newsy 532V  
0

Riverside prosi fanów o pomoc przy tekstach na nową płytę

rf | fot. Oskar Szramka | 23 kwietnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group