terazmuzyka.pl
Pitbulek 3086V  
rf | 2 sierpnia 2019
22

Gibson zniszczył setki gitar [WIDEO]

Do sieci trafiło nagranie, jak pracownicy Gibsona za pomocą ciężkiego sprzętu niszczą setki gitar.

W sieci pojawił się film, w którym pojazd gąsiennicowy rozjeżdża setki gitar Firebird X Gibsona. Film udostępnił były pracownik Gibsona, BJ Wilkes, który twierdzi, że zniszczonymi modelami były gitary Firebird X, wyprodukowane w latach 2009-2011. Jak twierdzi, gitary te były obarczone błędami konstrukcyjnymi i wadliwym oprogramowaniem.

Mimo to w sieci zawrzało. Wielu użytkowników twierdzi, że gitary te można było podarować dzieciom z biednych rodzin. Jeden z nich napisał:

Pomyślcie o tych wszystkich dzieciach, które mogłyby pokochać gitary, gdyby je dostały.

BJ Wilkes twierdzi jednak, że to było niemożliwe:

Tych gitar nie dało się uratować, ich komponenty były niebezpieczne, dlatego nie mogły zostać przeznaczone na darowizny i zostały zniszczone.

Firebird X był okropną gitarą. Za dużo było w niej elektroniki, w dodatku opartej na Windows 98.

Poniżej możecie obejrzeć film z niszczenia gitar.

Komentarze (22)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
amon [87.204.***.***] dodano: 02.08.2019, 19:22 #1
No i mam zawał.
Pokaż odpowiedzi (1)
Jacko [151.227.***.***] dodano: 02.08.2019, 19:40 #3
Dangerous components? What might it be on a guitar made by a world famous company? That sounds to me like a lot of bull and the only answer to it is an absolute corporate beurocracy
Dudek PL [213.205.***.***] dodano: 02.08.2019, 21:35 #4
Tak nie wolno !!!
Tyle Szkół Muzycznych w potrzebie!!
Choć by w Mrągowie!!!!

mourningsun dodano: 02.08.2019, 23:20 #5
...mimo wszystko boli
Foxymaker [83.21.***.***] dodano: 03.08.2019, 07:16 #6
Wystarczyło wymontować te niepotrzebne płytki i dwa przewody od przetworników do gałek dolutować, mało to młodzieży gra na byle czym i latami zbiera na coś lepszego? Zawsze to jednak porządne drewno, podstrunnica, klucze.
Pokaż odpowiedzi (1)
Jejejwjwjwjwwjwj [185.122.***.***] dodano: 03.08.2019, 09:11 #8
A co za problem naprawić? Żaden. Ja bym z chęcią gitarkę taką przygarnął.
Odurzony Klaun [83.26.***.***] dodano: 03.08.2019, 10:13 #9
Jedna z najlepszych informacji w ostatnich dniach !!!!
Pokaż odpowiedzi (4)
34-latek [83.26.***.***] dodano: 03.08.2019, 10:42 #14
A zresztą Gibson Guitars w ubiegłym roku ogłosiło bankructwo.
Pokaż odpowiedzi (1)
Nachez [37.47.***.***] dodano: 03.08.2019, 15:08 #16
Serce sie kraje
FOK [178.217.***.***] dodano: 05.08.2019, 07:12 #17
Gibol już dawno stracił kontakt z rzeczywistością. Wypuszczenie na rynek takiej gitary jak Firebird X jest na to jednym z dowodów. A tak na marginesie - gitary ponoć miały niebezpieczne komponenty? Jakoś nie słyszałem o akcji wymiany/zamiany/naprawy tych Giboli wśród osób, które już taką gitarę posiadają. Chyba że nikt tego szmelcu nigdy nie kupił. Kolejna sprawa - jaki niebezpieczny element może posiadać gitara? Noże sprężynowe w nich montowali? Miotacze ognia?
andy [212.180.***.***] dodano: 06.08.2019, 09:03 #18
Świetna antyreklama. Gratulacje dla działu pr i marketingu.
Mariopoulo [41.202.***.***] dodano: 08.08.2019, 17:30 #19
Taaaa! -Drewno! Niebezpieczne!?-Debile!
Sciema [91.206.***.***] dodano: 09.08.2019, 11:50 #20
No proszę jak wygląda corpo recycling szkodliwych materiałów. Zrównać z piachem niech truciznę deszcze do gleby zaaplikują.
AVaNS [37.47.***.***] dodano: 10.08.2019, 14:00 #21
Banialuki opowiadają, wszystko rozbija się o pięniądze, darowizna to jest koszt dla firmy transport, magazyny, dystrybucja. Wybrano najtańszą opcję... Świat zwariował powszechny pęd za pieniądzem niszczy wszystko a przede wszystkim człowieczeństwo. Może dzięki tym gitarom wychowało by się kilku wirtuozów, którzy dzięki swojemu kunsztowi napędzili by sprzedaż tych gitar.
Racjonalista [5.60.***.***] dodano: 18.08.2019, 22:23 #22
I tyle dobrego, sezonowanego drewna zmarnowali jełopy. Niejeden lutnik klnie jak szewc oglądając ten film. Co za gównozjady i partacze. Tu się trzeba wstydzić, bo chwalić się nie ma czym.