terazmuzyka.pl
Newsy 6682V  
mg | 10 września 2020
26

Gienek Loska nie żyje. Artysta miał 45 lat

W wieku 45 lat zmarł Gienek Loska. Muzyk od 2018 roku przebywał w śpiączce, do której doszło po wylewie krwi do mózgu.

9 września w godzinach wieczornych zmarł Gienek Loska. Zwycięzca polskiej edycji programu „X-Factor” w ostatnich miesiącach był leczony na Białorusi, skąd pochodzi. Artystka od 2018 roku przebywał w śpiączce, która wywołana została przez wylew krwi do mózgu.

Informacje o śmierci Loski przekazały białoruskie media:

W ostatnich kilkunastu miesiącach pojawiało się kilka informacji sugerujących, że stan zdrowia Loski się nie poprawia. Pojawił się między innymi apel o wsparcie finansowe – pieniądze były potrzebne na leczenie, a także ewentualny transport artysty do Polski. Ostatecznie jednak do tego nie doszło, a Loska zmarł na Białorusi. Przypomnijmy, że wylewu doznał podczas wizyty u swojej matki – dzień przed powrotem do Polski.

Gienek Loska w świadomości masowych odbiorców zapisał się przede wszystkim jako zwycięzca pierwszej edycji programu „X-Factor”, która odbyła się w 2011 roku, jednak jego muzyczna droga sięga znacznie głębiej. Był wokalistą bluesowo-rockowej formacji Seven B, z którą opublikował trzy studyjne albumy, a która istniała do 2006 roku. Po zwycięstwie w programie TVN-u skupił się na projekcie „Gienek Loska Band”, z którym opublikował między innymi pokrytą złotem płytę „Hazardzista”.

Komentarze (26)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 10.09.2020, 12:13 #1
Jeszcze długo przed jego występami w telewizji często widywałem go na Rynku w Krakowie przez Piwnicą pod Jaszczurami, gdzie śpiewał przed budynkiem. Z racji tego że zawsze śpiewał utwór Rolling on the River to nazywaliśmy go Rollin. A potem zobaczyliśmy go w telewizorze. Bardzo przyjemny człowiek. Był. Niestety.
Gosia [85.221.***.***] dodano: 10.09.2020, 12:52 #2
Dokładnie pierwszy raz usłyszałam go w Krakowie i już wtety wiedziałam że ma wielki talent ludzie masowo się zatrzymywali aby go posłuchać, później gdy zobaczyłam go w x faktor wiedziałam że wygra,
Pokaż odpowiedzi (1)
mycka [91.235.***.***] dodano: 10.09.2020, 12:53 #4
Pamiętam taki oto obrazek: Kraków, lato, Gienek grał standard bluesowy. Stałem, słuchałem, miałem na sobie koszulkę Led Zeppelin, a mój synek kręcił się blisko Gienka. W pewnym momencie z futerału, do którego wrzucano monety i nie tylko, wietrzyk zdmuchnął banknot dziesięciozłotowy. Synek podniósł banknot i wrzucił z powrotem do futerału. Gienek skończył grać numer, spojrzał na małego i mówi: ''Uczciwy czy kleptoman?". Potem Gienek zerknął na mnie, dostrzegł napis na koszulce i rzuca: ''A, tata słucha Zeppelinów. Znaczy-uczciwy''.
R.I.P.
Pokaż odpowiedzi (2)
35-latek [83.30.***.***] dodano: 10.09.2020, 14:30 #7
To on w pierwszej edycji X-Factora pokonał tego geja-satanistę, czyli Michała Szpaka. Jednakże zwycięstwo Gienka było możliwe tylko w polskiej edycji tego Talent-Show. Gdyby on wpadł w łapy Simona Cowella, to nic on nie mógłby z nim zrobić. Gienek był naznaczony stygmatem, który uniemożliwiłby mu karierę na zachodzie. A to dlatego że nie należał to kultury zachodniej, tylko do bizantyjsko-prawosławnej (urodził się jeszcze w Związku Radzieckim, na terenie obecnej Białorusi). A jak wiadomo, na zachodzie mocno dystansują od tych piszących cyrylicą. Ponadto na zachodzie zwycięzcy programów Talent-Show to głównie sztucznie stworzone produkty dla nastolatek, a z Gienka Loski bardzo trudno byłoby zrobić coś takiego. Ponadto teledysk do pierwszego singla z albumu Hazardzista, który nosił nazwę W Jedną Stronę Bilet, był zrobiony całkowicie od zera i nie był takim zlepkiem scen z X-Factora, jak Impossible Jamesa Arthura czy Something I Need Bena Haenowa.
Pokaż odpowiedzi (6)
Arek [37.47.***.***] dodano: 10.09.2020, 14:41 #14
Prawdziwy artysta
Pokaż odpowiedzi (2)
Executioner dodano: 10.09.2020, 15:32 #17
Mimo ciężkiej i długotrwałej choroby, wieść o śmierci Gienka jest dla mnie szokiem. Cóż więcej rzec? Edytowano 2 razy. Ostatnio: 10.09.2020, 15:34
Pokaż odpowiedzi (2)
Black Metal Matters [79.175.***.***] dodano: 10.09.2020, 18:31 #20
Tyle warte sa kurfa tw wszytkie talent-szoły. Póki robił oglądalność interesowano się nim, a jak jak po latach zachorował już nie było telewizji żeby mu pomóc.
Janusz Priest [5.173.***.***] dodano: 10.09.2020, 20:35 #21
Znowu się zaczyna pseudo inteligentne komenty 35 latka, yebany przychlast, ojciec ksiądz pozwolił wysć z piwnicy? PoZdro 600 i szczęść borze, skończ waść pan, wstydu oszczędź, tylko się kompromitujesz, jak w ostatnim artykule o reaktywacji Black Sabbath (long live Ozzy m/) ale tak, co my troglodyci szalejący pod sceną, możemy wiedzieć? Zgiń zyebie i żebyś umarł w konwulsjach na sraczkę, yebany pseudo znawca, zrób coś z nim admin bo koleś jest więcej niż irytujący! Hail metal, hail Ozzy! Netykieta wiem, ale UJ ci w doope pokrako!
Pokaż odpowiedzi (2)
Janusz Priest [5.173.***.***] dodano: 10.09.2020, 20:36 #24
Znowu się zaczyna pseudo inteligentne komenty 35 latka, yebany przychlast, ojciec ksiądz pozwolił wysć z piwnicy? PoZdro 600 i szczęść borze, skończ waść pan, wstydu oszczędź, tylko się kompromitujesz, jak w ostatnim artykule o reaktywacji Black Sabbath (long live Ozzy m/) ale tak, co my troglodyci szalejący pod sceną, możemy wiedzieć? Zgiń zyebie i żebyś umarł w konwulsjach na sraczkę, yebany pseudo znawca, zrób coś z nim admin bo koleś jest więcej niż irytujący! Hail metal, hail Ozzy! Netykieta wiem, ale UJ ci w doope pokrako!
Raficz [85.221.***.***] dodano: 10.09.2020, 22:01 #25
Pamiętam go jak grał przed rock caffe na rynku w Krakowie był inspiracją.
Brother73 [83.20.***.***] dodano: 10.09.2020, 22:43 #26
Gienka Loskę widziałem na żywo trzy razy: raz jako support - Gienek Loska Band - przed Warren Haynes Band w Warszawie oraz dwa razy na ulicach naszej stolicy.
Szkoda, że już nic nie zagra...
Niech spoczywa w pokoju.