terazmuzyka.pl
Newsy 1217V  
mg | 10 października 2018
0

Gienek Loska wciąż w bardzo ciężkim stanie. Partnerka artysty szuka wsparcia

Choć stan Gienka Loski delikatnie się poprawił, wciąż jest bardzo ciężki. Partnerka artysty szuka wsparcia u Ewy Błaszczyk – chce przetransportować Loskę do kliniki „Budzik”.

Gienek Loska, który podczas wizyty u matki na Białorusi doznał rozległego wylewu krwi do mózgu, wciąż przebywa zagranicą. Jego stan delikatnie się poprawił. – Zaczyna otwierać oczy, reaguje na głos, na dotyk – powiedziała w rozmowie z „Dobrym tygodniem” partnerka artysty, Agnieszka Stawicka. Problemem są jednak skromne środki finansowe i brak fachowego wsparcia medycznego, dlatego Stawicka myśli o przewiezieniu Loski do Polski.

Gienek Loska w śpiączce

Jednym z rozwiązań jest przetransportowanie muzyka do kliniki „Budzik” znajdującej się w Olsztynie. Prowadzi ją Ewa Błaszczyk, założycielka fundacji „Akogo?”, która przyznała, że każdy może zgłosić się do placówki i otrzymać nieodpłatną pomoc, jednak w takich wypadkach jak ten Loski liczy się przede wszystkim czas. Okazuje się jednak, że problemem jest również transport – na ten moment Loska nie nadaje się do przewiezienia tak daleko, dlatego Stawicka próbuje znaleźć sposób, żeby na Białoruś przyjechał jeden ze współpracujących z „Akogo?” lekarzy, który pomógłby ocenić stan muzyka.

Wpis, który pojawił się na profilu Polskiej Fundacji Muzycznej na Facebooku w ubiegłym miesiącu:

Gienek Loska w świadomości masowych odbiorców zapisał się przede wszystkim jako zwycięzca pierwszej edycji programu „X-Factor”, która odbyła się w 2011 roku, jednak jego muzyczna droga sięga znacznie głębiej. Był wokalistą bluesowo-rockowej formacji Seven B, z którą opublikował trzy studyjne albumy, a która istniała do 2006 roku. Po zwycięstwie w programie TVN-u skupił się na projekcie „Gienek Loska Band”, z którym opublikował między innymi pokrytą złotem płytę „Hazardzista”. Artysta ma 43 lata.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 285V  
1

Status Quo zapowiedział nowy album

rf | 18 czerwca 2019
Newsy 3896V  
6

Dave Mustaine (Megadeth) ma nowotwór. Artysta wydał oświadczenie

mg | fot. facebook.com/megadeth | 17 czerwca 2019
Newsy 304V  
0

Tides From Nebula zapowiada nowy album

rf | fot. Facebook | 17 czerwca 2019
Newsy 3267V  
8

David Gilmour nie wyklucza reaktywacji Pink Floyd

rf | fot. Warner | 17 czerwca 2019
Newsy 4389V  
27

TSA rozstał się z Andrzejem Nowakiem i Stefanem Machelem

rf | fot. Facebook | 16 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group