terazmuzyka.pl
Newsy 921V  
szy | 21 marca 2018
3

Glenn Tipton ponownie na scenie z Judas Priest [WIDEO]

Gitarzysta Glenn Tipton, który z przyczyn zdrowotnych nie pomógł pojechać w trasę z Judas Priest, pojawił się na scenie podczas wczorajszego koncertu grupy.

Glenn Tipton dołączył do swoich kolegów z zespołu Judas Priest i wykonał z nimi trzy utwory podczas wtorkowego koncertu w Newark (stan New Jersey). 

Ringo Starr otrzymał tytuł szlachecki

Na samym wstępie przypomnijmy: nie tak dawno zespół poinformował w specjalnym oświadczeniu, że gitarzysta nie będzie mógł wyjechać na trasę ze względu na postępującą chorobę Parkinsona. Na tym stanowisku zastąpił go Andy Sneap, jednocześnie producent ostatniego albumu brytyjskiej formacji. Jednak tak jak zapowiadali muzycy w wywiadach - Tipton będzie pojawiał się co jakiś czas na scenie, aby wykonać kilka utworów. Tak właśnie, stało się wczoraj - po raz pierwszy od tego oficjalnego ogłoszenia.

Gitarzysta dołączył do pozostałych muzyków Judas Priest podczas bisów i wykonał z nimi trzy kompozycje, wszystkie pochodzące z legendarnego albumu „British Steel”, a mianowicie: „Metal Gods”, „Breaking the Law” oraz „Living After Midnight”

Sukces „Firepower”

Wyniki sprzedaży osiemanstego studyjnego krążka Judas Priest utwierdzają w przekonaniu, że muzycy są obecnie w znakomitej formie i nie myślą o ewentualnej emeryturze. 

„Firepower” zadebiutował na piątym miejscu na brytyjskiej liście - jest to najlepszy wynik od czasu albumu „British Steel” (1980), który dotarł do czwartej lokaty. Warto nadmienić, że od wydania wspomnianego wyżej krążka, formacja Judas Priest nie zameldowała się w pierwszej dziesiątce w rodzimym kraju. Najnowsza płyta grupy osiągnęła również piąte miejsce w Stanach Zjednoczonych, na liście Billboardu - jest to najwyższa pozycja w historii grupy!

W tym tygodniu dowiemy się natomiast jaką popularnością cieszył się w pierwszym tygodniu sprzedaży „Firepower” w naszym kraju. 

W ramach promocji najnowszego albumu muzycy zagrają 13 czerwca w katowickim Spodku, towarzyszyć im będzie formacja Megadeth

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
AC/DC [89.64.***.***] dodano: 22.03.2018, 08:16 #1
jege ruchy sa juz ja ozzyego ale szacun ze zagrał ciekawo czy w spodku wyjdzie o ile wiem to nie nawet priest nie wyjdzie do fanów polaków zawsze traktuja z dystansem byłem w czechach nirmczech i zawszre wychodzili do fanów po koncercie
Pokaż odpowiedzi (1)
ULVER [89.64.***.***] dodano: 22.03.2018, 21:39 #3
Bardzo się Tipton zestarzał, szacunek za wierność scenie i przyrzeczeniu.
Zobacz także
Newsy 995V  
7

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
Newsy 1258V  
Newsy 261V  
0

Musikmesse i Prolight + Sound już w kwietniu

mg | fot. Messe Frankfurt GmbH | 17 stycznia 2019
Newsy 391V  
1

Geddy Lee (Rush) nagra solowy album?

rf | 17 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group