terazmuzyka.pl
Newsy 1412V  
mg | fot. Jan Cetera | 28 września 2017
2

Golden Life. Wielki przebój po latach doczekał się teledysku [WIDEO]

„Oprócz”, jeden z najważniejszych utworów w całej historii polskiej muzyki rozrywkowej, w końcu doczekał się oficjalnego teledysku. 

Zespół Golden Life obchodzi w bieżącym, 2017 roku, jubileusz 30-lecia. Z tej okazji wydał dwie płyty. Pierwsza to nowa, premierowa zatytułowana „Siedem”, a druga to reedycja – jednego z ważniejszych wydawnictw w dyskografii zespołu, płyty „Efil Ned Log” z 1993 roku, która tym razem ukazała się na winylu.

To właśnie z „Efil Ned Log” pochodzi utwór „Oprócz”, wielki przebój Marka Jackowskiego, do którego po latach został zrealizowany teledysk:

Do udziału w teledysku muzycy zaprosili przyjaciół i sympatyków zespołu, m. in. wokalistkę Anię MoMo Ołdak, dziennikarza radiowego Pawła Jawora, Miss Egzotica Divine Kitenge Martyńską, czołową polską perkusjonistkę Annę Patynek i tancerkę Suzie Pacałowską.

O wspomnianej już płycie „Siedem” na łamach styczniowego „Teraz Rocka” mówił Adam Wolski:

Materiał na nowy album przygotowywaliśmy od wielu lat. I rzeczywiście staraliśmy się zaistnieć z piosenką Bezpowrotnie, ale niestety to się nie udało. Tak na prawdę nie mieliśmy pomysłu na wydanie płyty i brakowało nam odpowiedniej motywacji. Przyszedł jednak moment, że Paweł Walczak, który był naszym menażerem przy drugiej płycie, odezwał się do nas i stwierdził: wraca czas rocka, chcę się wami zająć. To było w marcu 2016 – spotkaliśmy się w kawiarni w Warszawie i wszystko ustaliliśmy. Czasy są trudne, powiedział, nie ma co sobie mydlić oczu. Trzeba teraz ciężko pracować – trzeba być aktywnym, pokazywać się, być w mediach, również tych społecznościowych. Ja zorganizuję wydawcę, ustalę termin, kiedy mam dostać materiał. Czyli pojawił się ktoś, kto dał nam konkret i powiedział, jak to ma wyglądać. Dostaliśmy solidnego kopa i zaczęło się. Sprawdziliśmy, co mamy, czego nam brakuje, co wymaga nagrania, a gdzie trzeba dopisać tekst. Początkowo chcieliśmy zdążyć z materiałem na listopad, ale ostatecznie po naradzie z naszym wydawcą, firmą MTJ, ustaliliśmy, że nie ma co się pchać w akcje świąteczne. Wszyscy wydają płyty przed świętami i można się w tym natłoku zgubić. 

Cały wywiad w styczniowym numerze pisma, który znaleźć można w naszym sklepie internetowym

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kurdt [188.117.***.***] dodano: 28.09.2017, 14:33 #1
MAM GDZIEŚ NA VHS TELEDYSK TEGO KAWAŁKA Z JAROCINA Uśmiech)
Pokaż odpowiedzi (1)
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group