terazmuzyka.pl
Newsy 1256V  
szy | 9 czerwca 2017
0

Gorillaz udostępnili premierowy utwór [WIDEO]

Najsłynniejsza animowana grupa na świecie udostępniła właśnie w sieci zupełnie premierowy numer wraz z psychodelicznym teledyskiem. 

Choć grupa Gorillaz nie tak dawno, bo pod koniec kwietnia, wydała swoją płytę zatytułowaną „Humanz”, ma na tyle dużo materiału, że postanowiła się niepublikowanymi utworami podzielić z fanami. Właśnie do sieci trafił pierwszy z nich.

Przeczytaj recenzję albumu „Humanz”

„Sleeping Powder” to jeden z utworów, który powstał podczas sesji nagraniowej do albumu „Humanz”, ale ostatecznie się na niej nie znalazł. Lider grupy, Damon Albarn, przed wydaniem całości w jednym z wywiadów przyznał, że na potrzeby ostatniego krążka stworzył ok. 40-50 utworów, dlatego też w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych piosenek-niespodzianek. 

Powoli przekopuję się przez wszystkie kawałki, które nie zmieściły się na albumie, aby je skończyć. Mogę zostać w grze przez kolejne 18 miesięcy, liczę się z tym

- przyznał. 

Poniżej możecie zapoznać się z kompozycją „Sleeping Powder”, której towarzyszy mocno psychodeliczny klip.

Gorillaz: „Sleeping Powder”

Przypomnijmy, że Gorillaz w tym roku po raz pierwszy zagrają w Polsce: 14 czerwca wystąpią w Nowym Teatrze w Warszawie przy ulicy Madalińskiego 10/16, a 16 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przy Placu Sławika i Antalla 1. Na oba koncerty bilety zostały całkowicie wyprzedane!

Koncerty odbędą się w ramach krótkiej trasy koncertowej, która obejmie także Węgry i Niemcy. Organizatorem jest Electronic Beats. Finałowym elementem tej serii występów będzie koncert w Kolonii, który odbędzie się 20 czerwca. Będzie on udostępniony na stronie Electronic Beats w formie streamingu w 360 stopniach.


Gorillaz to wirtualny zespół stworzony przez Damona Albarna (lidera Blur) oraz rysownika Jamiego Hewletta w 1998 roku. W swojej twórczości mieszają rock, hip-hop z m.in. elektroniką. Zadebiutowali krążkiem „Gorillaz” (z wielkim hitem „Clint Eastwood”), który na rynku ukazał się w 2001. Do tej pory wydali pięć studyjnych krążków – oprócz debiutanckiego, były to: „Demon Days” (2005), „Plastic Beach” (2010), „The Fall” (2010) oraz tegoroczny „Humanz”. Największy sukces komercyjny odniósł album „Demon Days”, który pokrył się pięciokrotną platyną w Wielkiej Brytanii oraz dwukrotną platyną w Stanach Zjednoczonych. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group