terazmuzyka.pl
Newsy 909V  
szy | 24 czerwca 2018
2

Gorillaz zagra dzisiaj w całości przedpremierowo nowy album. Gdzie oglądać koncert?

Pod koniec czerwca na rynku ukaże się szósty studyjny album animowanej formacji Gorillaz, na której czele stoi Damon Albarn. A już dzisiaj, w ramach specjalnego koncertu, grupa zagra materiał z nadchodzącego wydawnictwa w całości. 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty, w związku z RODO skontaktowaliśmy się ze zwycięzcami drogą e-mailową.


Następca albumu „Humanz” będzie nosić tytuł „The Now Now” i ukaże się 29 czerwca. Grupa, przed premierą, udostępniła w sieci kilka zapowiedzi muzycznych płyty, również na koncertach Albarn i spółka grali nowe utwory. Natomiast dzisiaj, podczas występu w Tokio, Gorillaz wykona w całości materiał z szóstego studyjnego krążka. Najważniejsza informacja dla fanów? Będzie to można zobaczyć na żywo w internecie.

Gorillaz, Snoop Dogg i Jamie Principle we wspólnym utworze

Jak można przeczytać w zapowiedziach: show zawierający wyjątkowe materiały wizualne, za pośrednictwem platformy Boiler Room, zostanie transmitowany w sieci. Występ zespołu Gorillaz będzie można zobaczyć na tej stronie - o godzinie 21 polskiego czasu

Przypomnijmy: animowana formacja będzie jednym z headlinerów tegorocznej edycji festiwalu Open’er, który odbędzie się w Gdyni - grupa wystąpi w piątek, 6 lipca. W ubiegłym roku zespół Gorillaz dowodzony przez Damona Albarna - po raz pierwszy - odwiedził nasz kraj i zagrał dwa koncerty: w Warszawie oraz Katowicach.

Na nadchodzącym studyjnym wydawnictwie „The Now Now” znajdzie się na nim 11 premierowych kompozycji, które wyprodukowali Gorillaz, James Ford i Remi Kabaka. Nagrania odbyły się w lutym tego roku w londyńskim Studio 13. Do tej pory muzycy ujawnili już kilka utworów z albumu: „Humility”„Lake Zurich”„Fire Flies”„Sorcerez”, a - ostatnio - „Hollywood” z gościnnym udziałem Snoop Dogga i Jamie'ego Principle'a.

Gorillaz to wirtualny zespół stworzony przez Damona Albarna (lidera Blur) oraz rysownika Jamiego Hewletta w 1998 roku. W swojej twórczości mieszają rock, hip-hop z m.in. elektroniką. Do tej pory wydali pięć studyjnych krążków, ich dyskografię zamyka - wcześniej wspomniany - album „Humanz”, który trafił na sklepowe półki w kwietniu 2017.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
GorillazFan [5.60.***.***] dodano: 25.06.2018, 12:59 #1
Oglądałem i muszę przyznać, że koncert był niesamowity.
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 644V  
0

Korn zagra z byłym perkusistą?

rf | 22 lutego 2019
Newsy 219V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group