terazmuzyka.pl
Newsy 7510V  
mg | fot: materiały prasowe | 10 czerwca 2019
9

Grabaż zmuszony do przerwania koncertu Strachów na Lachy: Sprawa jest skandaliczna

W sobotę odbył się koncert Strachów na Lachy w Świebodzicach. Podczas występu zespołu doszło do sporego zamieszania pod sceną, na które zareagował lider formacji, Grabaż, schodząc ze sceny. Sprawę opisał na Facebooku.

W ostatni weekend odbywały się Dni Świebodzic. W sobotę, 8 czerwca, na scenie zaprezentowała się dowodzona przez Grabaża formacja Strachy na Lachy. Podczas wykonania kompozycji „Piła Tango” pod sceną doszło do zamieszania, które było – zdaniem wokalisty zespołu – zagrożeniem dla znajdujących się tam ludzi. Co jednak gorsze, na wydarzenia nie zareagowała ochrona.

Tak o sprawie pisze Grabaż na swoim Facebooku:

Świebodzice... fajna okolica, ludzi mili, niezłe miejsce do zagrania koncertu - stadion - bardzo ładna murawa i koncert sympatyczny... aż... zaczęła się 4 zwrotka Piły tango... śpiewam i patrzę, tłum wynosi ludzi, a ci... lądują na glebie, jeden po drugim... ochrona... nie ma ochrony... stoi jakiś ignorant w kamizelce ochrony... jest nieruchomy... tuż za bramkami... pani siedząca na wózku inwalidzkim, jeden z widzów spada prosto na nią... kurwa jego mać... Leci dziewczyna, zalicza masakryczną glebę. Przerywam koncert, schodzimy ze sceny, jest po zawodach. Ludzie, którzy mieli dbać o bezpieczeństwo publiki byli kompletnie nie przygotowani do tej pracy. 100% amatorka.

Już po występie artysta chciał wyjaśnić całe zajście, ale mu się to nie udało:

Chciałem porozmawiać z organizatorem, nie było takowego, w sezonie wysokim w krajowym show biznesie trzepie się po kilka imprez w jednym dniu, w sensie jeden organizator ma 3/4 imprezy w tym samym dniu w różnych miejscach w Polsce. Przez moment mignęła mi przed oczami pani z domu kultury, szef ochrony [ chyba ] tłumaczył indolencje swych pracowników zbyt małą liczbą ochroniarzy. Krew mnie zalała wobec takich argumentów. Powiem tak: przy tego rodzaju uchybieniach impreza nie powinna się odbyć. Nie wiem kto się zajmie tą sprawą. Urząd miasta? Prokuratura? Policja? Dom kultury? Organizator ( podpisywałem umowę z firmą z Konina ) Sprawa jest skandaliczna.

Poniżej cały wpis:

Do sprawy na razie nie odniosła się ani firma ochroniarska, ani osoby odpowiedzialne za organizację Dni Świebodzic. 

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Qki [31.0.***.***] dodano: 10.06.2019, 11:45 #1
Koncert był w sobotę a nie w piątek.Było tak jak Grabaż opisał.Ochrona do zwolnienia.SNL dzięki za koncert.
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 10.06.2019, 12:22 #2
Ehhh dzisiaj wszyscy się zackają,w latach 90 nie takie wypadki bywały i nikt afery nie robił,po koncercie wszyscy do domu.
Pokaż odpowiedzi (1)
MobyDick [94.254.***.***] dodano: 10.06.2019, 12:32 #4
Jaki kraj taka pantera
Potas [77.253.***.***] dodano: 10.06.2019, 14:48 #5
Mieszkałem niedaleko Świebodzic bardzo dużo cyganów i innych prymitywów, nie dziwię się że był burdel na tym koncercie, a ochrona cóż, jeśli są miejscowi i by się wtrącali mogliby później zarobić od tubylczej patologii i nie ma w tym ciena przesady
Pokaż odpowiedzi (4)
Komentarze (9 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 301V  
2

Joey Image (Misfits) nie żyje

rf | fot. Zzz1213 | 2 czerwca 2020
Newsy 353V  
0

Edyta Bartosiewicz w nowej piosence znanych amerykańskich raperów [AUDIO]

rf | fot. Wojtek Dobrogojski/rockmetal.pl | 1 czerwca 2020
Newsy 941V  
2

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group