terazmuzyka.pl
Newsy 610V  
mg | 11 sierpnia 2017
0

Gregg Allman. Utwór z nowej płyty w sieci [WIDEO]

Pośmiertny album Gregga Allmana zatytułowany „Southern Blood” ukaże się 8 września 2017 roku. Zapowiada go utwór „My Only True Friend”.

Gregg Allman, lider zespołu The Allman Brothers Band zmarł 27 maja 2017 roku, pod koniec prac na swoją nową, solową płytą. Zgodnie z jego życzeniem prace zostały dokończone, a album będzie miał swoją premierę we wrześniu.

Kazik i Kwartet ProForma udostępniają nowy teledysk [WIDEO]

Menadżer Gregga Allmana, Michael Lehman, mówi:

Gregg bardzo się cieszył na myśl o pracy w studiu, zwłaszcza, że nagrywał płytę ze swoim zespołem. Był dumny z niego i jego brzmienia.

Na „Southern Blood” trafi jeden autorski utwór oraz piosenki Boba Dylana, Jacksona Browne’a, Jerry’ego Garcii i Williego Dixona. Wspomnianą premierową piosenką jest „My Only True Friend”, która właśnie doczekała się oficjalnego teledysku tekstowego:

Tracklista:

 1. My Only True Friend
 2. Once I Was
 3. Going Going Gone
 4. Black Muddy River
 5. I Love The Life I Live
 6. Willin’
 7. Blind Bats And Swamp Rats
 8. Out Of Left Field
 9. Love Like Kerosene
 10. Song For Adam
 11. I Love The Life I Live (Live)
 12. Love Like Kerosene (Live)

Producent Don Was tak mówi o pracy z Greggiem:

Pomagałem Greggowi zrealizować jego wizję płyty i przenieść ją na taśmę. Był moim muzycznym bohaterem, a w późniejszych latach stał się dobrym przyjacielem.

Gregg Allman pracował nad płytą do samego końca, ostatnich miksów odsłuchując na dzień przed śmiercią. Jego menadżer wspomina:

Był w pełni świadomy i podekscytowany. Mówił bardzo cicho, ale nie cierpiał z bólu. Podobały mu się utwory i wiedział, czego dokonał.

Artysta w 2010 roku poddał się przeszczepowi wątroby, jednak dwa lata później zdiagnozowano u niego nowotwór wątroby, z którym walczył przez pięć lat. Allman nie zgodził się na radioterapię, obawiając się utraty głosu. Pierwotnie zamierzał skomponować nowy materiał, ale obowiązki koncertowe i leczenie nie pozwoliły mu na to.

Wpadliśmy więc na pomysł, żeby wybrać piosenki, które miały ogromne znaczenie dla Gregga. Ich kolejność opowiada jego historię. Gregg, wybierając je wiedział na jakim etapie życia się znajduje. Choroba się pogłębiała

– wspomina Michael Lehman.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group