terazmuzyka.pl
Newsy 1116V  
rf | 11 grudnia 2019
12

Greta Van Fleet wybrana najbardziej przełomowym zespołem dekady

Magazyn „Loudwire” wybrał zespół braci Kiszka najbardziej przełomowym zespołem mijającej dekady.

Zespół Greta Van Fleet został uznany przez portal „Loudwire” najbardziej przełomowym zespołem dekady. Grupa zwróciła na siebie uwagę najpierw singlami a potem płytą „Anthem Of The Peaceful Army” z 2018 roku.

Zobacz, kto został metalowym artystą dekady według „Loudwire”

W uzasadnieniu wyboru redaktorzy „Loudwire” napisali:

Greta Van Fleet została wybrana najbardziej przełomowym artystą dekady za to, że udało jej się zdobyć tak olbrzymią popularność w czasach, gdy rock and roll ciągle ignorowany jest przez mainstreamowe media.

Nagła popularność zespołu przysporzyła mu nie tylko zwolenników, ale i przeciwników. Tak opowiada o tym w grudniowym „Teraz Rocku” Joel O’Keeffe z zespołu Airbourne:

Są po prostu dzieciakami, grają całkiem nieźle, ale bardzo szybko wystrzelili, nie budowali powoli swojej bazy fanów, grając w małych klubach. Każdy zespół, który szybko się wybija spotka się z krytyką. Zwłaszcza w rock and rollu. Nie wiem, dlaczego ludzie tak reagują. Zespoły takie jak Judas Priest, Metallica, Iron Maiden czy AC/DC nie stały się gwiazdami z dnia na dzień. Dużo czasu pracowały, żeby dojść do miejsca, w którym znajdują się dzisiaj. Ale nie wszyscy nienawidzą zespołów, które szybko stają się gwiazdami, niektórzy je kochają. Nie wiem skąd ta nienawiść, dlaczego ludzie nie skupiają się na muzyce, tylko dołączają do nagonki. Dla mnie hejt nie jest fajny, nie ma w nim nic rockandrollowego. Jeśli podoba ci się jakiś kawałek to fajnie, ale jeśli nie jest to twoja muzyka nie musisz o tym wszystkich informować, po prostu go nie słuchaj. Kiedy zaistnieliśmy ludzie też wieszali na nas psy, ale już tego nie robią, bo wiedzą, że tak gramy i już.

Greta Van Fleet aktualnie pracuje nad drugim albumem studyjnym. Tak opowiada o nim Josh Kiszka:

To będzie pełny album, longplay. Przez dwa miesiące, w samym środku lata poświęciliśmy całą naszą energię na pisanie i nagrywanie tej płyty i mamy nadzieję, że uda się ją opublikować na początku przyszłego roku. Jesteśmy niezwykle podekscytowani.

Frontman zapytany został również, czy czuje, że zespół musi dość udowodnić na nowej płycie:

Szczerze mówiąc, pisząc muzykę zależy nam przede wszystkim na tym, żeby trafiała ona do wszystkich osób, które chcą nas słuchać [śmiech]. Tworzymy coś prostego, co może być sztuką, ale przede wszystkim chcemy być z tego dumni i sami chcemy czerpać radość ze słuchania tego. Nie wydaje mi się, że musimy cokolwiek udowadniać, ale na pewno odniesiemy się do spraw związanych z naszym światem i społeczeństwem. Wydaje mi się, że będzie to kolejny krok w ewolucji brzmienia zespołu.

- zakończył Kiszka.

Komentarze (12)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
twój stary [89.64.***.***] dodano: 11.12.2019, 21:01 #1
Redakcja magazynu "Loudwire" tym wyborem skompromitowała się na całej linii.
Nie jestem robotem [80.48.***.***] dodano: 11.12.2019, 22:31 #2
Kiszka - po trzykroć! Kiszka!
brygadasfm dodano: 12.12.2019, 00:49 #3
Czy wy widzicie, co się dzieje?
Pokaż odpowiedzi (5)
Geminiman [83.26.***.***] dodano: 12.12.2019, 15:18 #9
Jaka szkoda że Robert Leszczyński nie żyje, po bym chciał zobaczyć to wielkie wiadro szamba, jakie wylewa na tą całą Gretę co ciągnie Fleta.
mikrobas dodano: 12.12.2019, 17:37 #10
Znaczy się-nie jest dobrze.
towarzysz bolek [79.191.***.***] dodano: 12.12.2019, 20:30 #11
Greta została najbardziej przełomowym zespołem dekady? To perfekcyjnie podsumowuje kondycję muzyki rockowej. R.I.P.
PurpleHaze dodano: 15.12.2019, 04:11 #12
Ja osobiscie stawiam na dwie inne grupy: Rival Sons i The Temperance Movement. Obie kapele zostawiaja Van Fleet daleko w tyle moim zdaniem.
Komentarze (12 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 897V  
0

Brent Young (eks Trivium) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 602V  
1

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group