terazmuzyka.pl
Teraz Rock 1458V  
mg | 26 listopada 2018
61

Grudniowy „Teraz Rock” od środy w sprzedaży [ZAPOWIEDŹ]

Slayer, Slash i Myles Kennedy, Dawid Podsiadło, Megadeth, Greta Van Fleet, T.Love – to tylko część wykonawców, którym poświęciliśmy naszą uwagę w grudniowym „Teraz Rocku”.

Koncert zespołu Slayer, który odbędzie się już 27 listopada w Łodzi, to doskonała okazja, żeby przyjrzeć się twórczości i historii amerykańskiej legendy thrash metalu. To właśnie Kerry King, Tom Araya i spółka doczekali się 10-stronicowej wkładki w grudniowym „Teraz Rocku”, który do sprzedaży trafi w najbliższą środę, 28 listopada.

Okładkę nowego numeru naszego miesięcznika zdobią jednak inni znakomici muzycy – Slash oraz Myles Kennedy. Z tym pierwszym przeprowadziliśmy niezwykle ciekawą i obszerną rozmowę, w której zapytaliśmy go między innymi o najnowszą solową płytę, koncertowanie z Guns N’ Roses czy... Dodę, z którą pojawił się na polskiej scenie. To jednak nie jedyny wywiad, który pojawił się w numerze. Przepytaliśmy muzyków T.Love, A Perfect Circle, Megadeth, Dead Can Dance czy Slaves, a także Dawida Podsiadłę i Glenna Hughesa.

Wśród artykułów znalazł się obszerny teks poświęcony wschodzącej gwieździe rocka, budzącej ogromne emocje – pozytywne i negatywne – grupie Greta Van Fleet, która niedawno opublikowała swoją debiutancką płytę. Inny artykuł poświęciliśmy natomiast muzykom, którzy zapowiedzieli długie, sceniczne pożegnanie – mowa oczywiście o zespole Kiss, który zapowiedział pierwszy (i najpewniej ostatni) koncert w Polsce. Wśród innych bohaterów naszych tekstów znaleźli się The Beatles, Bon Jovi czy The Smiths.

Na koniec warto wspomnieć o relacjach z koncertów, których w grudniowym „Teraz Rocku” będzie naprawdę sporo. Zaczynamy od wspomnianego już zespołu Greta Van Fleet (jednej z gwiazd przyszłorocznego Open’era), a później napisaliśmy chociażby o Three Days Grace, Killing Joke, Powerwolf, Diamond Head czy VII Memoriale Jona Lorda.

Odpowiadając na pytania dotyczące kalendarza na 2019 rok – ten, jeśli zostanie dołączony do pisma, pojawi się z numerem styczniowym. Więcej informacji na ten temat opublikujemy na naszej stronie internetowej w grudniu.

Komentarze (61)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ratmsoad dodano: 26.11.2018, 16:16 #1
Slayer we wkładce poraz drugi w czasach Teraz.... poraz trzeci z wydaniem w Tylko ... i dodatkowo w Kolekcji.
Rozumiem, że zespoły 'wkładkowe’ wyczerpały się i należy spodziewać się kolejnych dwójek.
No comments.
Pokaż odpowiedzi (2)
Rocker [5.173.***.***] dodano: 26.11.2018, 16:30 #4
Teraz Rock wkładkami udowadnia, że jest w stanie tylko rodzimego odbiorcę zainteresować, nuda, nuda, nuda.
wiechrock [188.146.***.***] dodano: 26.11.2018, 17:34 #5
Tak jest. We wkladkach wieje nudą. Albo powtórki, albo poczatkujace bądź niszowe zespoły, albo... Metallica, którą większość czytelników już... wymiotuje.
Omijane są grupy i wykonawcy zasłużeni i znani od wielu lat.
Widać że redaktorzy tracą kontakt z rzeczywistością i czytelnikami bo żadne sugestie nie są brane pod uwagę. Moje także nie, mimo że już dwa razy zamieszczalem swoje propozycje.
Nie wiem po co to forum, czy ktoś z redakcji w ogóle czyta nasze wypowiedzi.
Pokaż odpowiedzi (4)
Wieniek [37.47.***.***] dodano: 26.11.2018, 17:51 #10
Mamy tyle Polskich kapel,którym warto poświęcić wkładkę.Wbrew myśli cudze chwalicie swego nie znacie.
jaro [178.235.***.***] dodano: 26.11.2018, 18:51 #11
Panowie Redaktorzy ignorują nasze głosy, nasze prośby. Podejrzewam, ze byc moze dlatego zostały schowane wyniki ankiety. Ale na pewno dlatego ja zrezygnowałem z kupowania Teraz Rocka. Po ćwierć wieku nie było to łatwe. Ale moje zmęczenie ignorowaniem mnie jako czytelnika było silniejsze.
Jak zaglądam tutaj, to tylko utwierdzam sie w decyzji.
Przestane zaglądać i tutaj.
RIP Teraz Rock.
Pokaż odpowiedzi (12)
mdavis [37.47.***.***] dodano: 26.11.2018, 19:08 #24
A gdzie wkładki takich zespołów jak: PRIMUS, NOMEANSNO, ROLLINS BAND itd....
Pokaż odpowiedzi (2)
FOK [79.175.***.***] dodano: 26.11.2018, 20:03 #27
Niedługo nowy NOISE MAGAZIN! Czekam z niecierpliwością.
Gabi [78.11.***.***] dodano: 26.11.2018, 20:06 #28
Ja bym np się ucieszyła z wkładki o Dream Theater. Ostatnia wkładka o nich kończy się na albumie "Train Of Thought", a przecież po tej płycie wydali jeszcze coś około 6 albumów.
Pokaż odpowiedzi (1)
Hollowman [178.43.***.***] dodano: 26.11.2018, 20:58 #30
Ale znów strasznie marudzicie odnosnie zawartości pisma i wkładki. Jak szukacie innych wrażeń kupcie sobie Noise Magazine albo Jazz Forum i przestańcie wreszcie jęczeć! Tylko Rock jest czasopismem raczej konserwatywnym i mocno ograniczonym jeśli chodzi o muzyczne ramy więc nie spodziewajcie się fajerwerków.
Antistar [188.146.***.***] dodano: 26.11.2018, 20:59 #31
A Bryan Adams to co .??? Od macochy ???,że tez nie wspomnę o ansamblu Ultravox. Osobiście wolę wkladkę o Slayerze niz o kolejnych "młodych gniewnych"
kadakrystian dodano: 26.11.2018, 21:17 #32
Nikt nie zmusza do kupowania TERAZ ROCKA, nie chcesz nie kupuj.
Aczkolwiek wkładka w grudniowym numerze jest i owszem bardzo rozczarowująca. Jest i owszem wiele zasłużonych kapel, które nigdy nie były we wkładce TR więc i ja apeluję do redakcji o reakcje na nasze prośby.
Mimo wszystko będę dalej kupował Wasze pismo, już od czasów TYLKO ROCKA
Pozdrawiam
O w mordę!! [178.43.***.***] dodano: 26.11.2018, 22:33 #33
Kurde! A kiedy wreszcie będzie wkładka o Metallice?! Kiedy wreszcie ludzie docenia te kapelę?!
Tzg [31.0.***.***] dodano: 26.11.2018, 22:55 #34
...i ani słowa o Beksińskim, gdyby żył dziś
60-tka by mu stuknęła...
Krytyk [83.20.***.***] dodano: 26.11.2018, 23:16 #35
Skandalem była 5 gwiazdkowa recenzja płyty Grypy von Flea i jeszcze uznanie jej za płytę miesiąca w listopadowym numerze. Uważam, że przydałby się Wam nowy redaktor naczelny, najlepiej ktoś z zewnątrz, kto by wniósł trochę świeżości.
zbyszek [78.88.***.***] dodano: 27.11.2018, 07:29 #36
Czytam TR od początku jego istnienia . Wcześniej Tylko Rock ....
Ale zgadzam się z opiniami , że redaktorzy coraz bardziej żyją w swoim świecie , a tam rozpolitykowane felietony naczelnego(i nie tylko) , powtórki powtórek i lansowanie róznych gniotów . Oczywiście nie tylko i nie przede wszystkim , ale jednak . Popieram post -ratmsoad - . To pismo ma być dla nas . Tak , tak , ja też noszę się z myślą , że może już czas pożegnań .
lp [195.47.***.***] dodano: 27.11.2018, 08:16 #37
W pierwszej chwili myślałem, że to reedycja starego numeru... ciekawe jak długo redakcja debatowała co wybrać na wkładkę ŚMIECHU WARTE, to pismo już dawno umarło niestety
Pan czytelnik [89.64.***.***] dodano: 27.11.2018, 09:23 #38
I ja również rozważam pożegnanie się z pismem które pluje stałym czytelnikom w twarz. Ciężko się będzie rozstać, ale nie widzę innej możliwości. Redakcja ma nas w nosie. Czytam TR od 1996 regularnie, nie przeszkadza mi że w kółko są teksty o tych samych zespołach, bo to również moje ulubione zespoły. Ale wkładka to co innego. Najważniejszy element pisma dzięki któremu mogę poznać historię przeróżnych zespołów i całą dyskografię. Mimo wielu lat funkcjonowania pisma, nadal nie omówiono mnóstwa zasłużonych wykonawców, albo nie powrócono do tych omówionych dawno temu w latach 90-tych. Natomiast tworzenie trzeciej czy nawet czwartej wkładki o zespole który miał wkładki w Tylko Rocku i Teraz Rocku to jest czyste kuriozum, na które nie ma sensownego wytłumaczenia. Są przecież numery archiwalne, nowy fan zespołu może sobie bez problemu je kupić. Postanowiłem dać jeszcze jedną szansę redakcji. Jak za miesiąc będzie Nirvana, Black Sabbath albo Pink Floyd to kupię ten numer i odłożę na półkę jako mój ostatni Tylko/Teraz Rock...
Pokaż odpowiedzi (4)
Sipdop [178.235.***.***] dodano: 27.11.2018, 09:52 #43
Czytając te wypowiedzi dziwię się, że szanowni Panowie/Panie w ogóle jeszcze kupują ten magazyn. Przecież te wszystkie Wasze zarzuty można czytać od lat, a Redakcja i tak swoje. Ja od wielu, wielu lat nie kupuję już Teraz Rocka. Naprawdę szkoda pieniędzy.
Jak tu już ktoś napisał, to pismo dla Januszy rocka, a raczej Mamoniów rocka, którzy uważają, że świat muzyczny zaczął się i skończył na Led Zeppelin i Metallice, a w Polsce na Kulcie.
FOK [178.217.***.***] dodano: 27.11.2018, 10:02 #44
Czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na to, że jakieś 30-40 % TR to jest powielanie, lub wracanie do tekstów ze starych TR? :-)
Pokaż odpowiedzi (1)
Czytam Was od pierwszego numeru... [93.105.***.***] dodano: 27.11.2018, 16:09 #46
Czytam, lecz od pewnego czasu nie kupuję. Korzystam z tego że biblioteka w mym mieście ma każdy nowy numer. Są numery do których wracam i są w mych zbiorach. Chciałbym aby każdy numer był przyjemną muzyczną przygodą. Wkładka, recenzje i wywiady z muzykami... spoko, ale brak fajnych artykułów na luzie. Jak muzyka wpływa na człowieka w obecnym świecie. Świetnie o tym pisali pan Niemen i pan Beksiński. Może warto by było zachęcić tzw. czytaczy o napisanie o jakiejś płycie. Gdzie się ją poznało, jak jest z nami przez wiele lat itp. Teraz nikt nie musi ganiać z listem na pocztę. Chociaż i tak można coś napisać flamastrem jak ma się ochotę. Sam mam kilka pomysłów które chętnie bym Wam zapodał. Jeszcze słowo o wkładkach... Nasze rodzime zespoły na to zasługują np. Millenium czy Satellite.
Adam [93.105.***.***] dodano: 27.11.2018, 16:14 #47
Czytam, lecz od pewnego czasu nie kupuję. Korzystam z tego że biblioteka w mym mieście ma każdy nowy numer. Są numery do których wracam i są w mych zbiorach. Chciałbym aby każdy numer był przyjemną muzyczną przygodą. Wkładka, recenzje i wywiady z muzykami... spoko, ale brak fajnych artykułów na luzie. Jak muzyka wpływa na człowieka w obecnym świecie. Świetnie o tym pisali pan Niemen i pan Beksiński. Może warto by było zachęcić tzw. czytaczy o napisanie o jakiejś płycie. Gdzie się ją poznało, jak jest z nami przez wiele lat itp. Teraz nikt nie musi ganiać z listem na pocztę. Chociaż i tak można coś napisać flamastrem jak ma się ochotę. Sam mam kilka pomysłów które chętnie bym Wam zapodał. Jeszcze słowo o wkładkach... Nasze rodzime zespoły na to zasługują np. Millenium czy Satellite.
Kurdt [5.173.***.***] dodano: 27.11.2018, 16:50 #48
Dramat czemu tak oczywiste wkładki
psss [77.65.***.***] dodano: 27.11.2018, 17:46 #49
Czy ktoś ze stałych, wiernych czytelników Tylko/Teraz Rocka jest w stanie wymienić wszystkie wkładki z polskimi wykonawcami?
Pokaż odpowiedzi (4)
And. [109.173.***.***] dodano: 27.11.2018, 18:29 #54
Długo się powstrzymywałem, wybaczałem, ale w tym momencie dołączam do chóru krytyków, też mam już dosyć czytania w kółko o tych samych artystach, Meta, LZ, Greta, Pink Floyd, Black Sabbath, G&R, itp. Droga Redakcjo, pomyślcie o fanach muzyki rockowej, którzy są otwarci na nowe propozycje i wyzwania muzyczne, a o w/w zespołach wiedzą już wystarczająco dużo i nudzą się czytając wciąż o tym samym. Jeżeli chodzi o wkładki to napiszcie o polskich zasłużonych artystach, np. Millenium, Voo Voo. PS. Bardzo lubię Slayera, ale faktycznie niewiele tam się wydarzyło od ostatniej wkładki.
Pokaż odpowiedzi (2)
Dd11 [94.197.***.***] dodano: 28.11.2018, 15:42 #57
Pytanie na ile redaktorzy naczelni, ktorzy z pasji do muzyki stworzyli to pismo, maja obecnie wplyw na ksztalt TR?
FOK [79.175.***.***] dodano: 28.11.2018, 22:31 #58
W życiu nie przypuszczałbym, że aż tak po mordzie dostanie się TRowi akurat w przypadku tego numeru. Przecież, choćby w ciągu tego roku, było kilka gorszych zestawień.
Pokaż odpowiedzi (1)
nick [89.230.***.***] dodano: 29.11.2018, 17:34 #60
Danzig, Ministry, Henry Rollins we wkładce - kiedy? Nie pytam "czy?". Pytam "kiedy?". Szanowna redakcjo, szanowny panie naczelny - kiedy?
Robot [212.160.***.***] dodano: 01.12.2018, 14:19 #61
Przejrzałem trochę w Empiku dział recenzji. Takie teksty, że ludzie krytykujący film "Bohemian Rhapsody" to internetowe trolle bo przecież Roger Taylor i Brian May wiedzą lepiej jak było, niech autor zostawi dla siebie. Żenada nie dziennikarstwo.