terazmuzyka.pl
Newsy 3236V  
mg | 21 listopada 2019
15

Grzegorz Markowski odchodzi z Perfectu. Co dalej z zespołem?

Niedawno zespół Perfect zapowiedział ostatnie koncerty. Okazuje się jednak, że będą one pożegnaniem Grzegorza Markowskiego, a niekoniecznie samego zespołu.

Perfect kilka miesięcy temu zapowiedział serię koncertów z okazji 40-lecia istnienia grupy, jednocześnie publikując hasło „ostatnie koncerty LIVE” oraz „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...”, co nawiązuje do tekstu piosenki „Niepokonani”.

Wspomniane występy mają odbyć się w następujących miastach:

  • 14 lutego 2020 – COS Torwar, Warszawa
  • 9 maja 2020 – Tauron Arena, Kraków
  • 23 maja 2020 – Arena, Gliwice
  • 19 czerwca 2020 – Ergo Arena Gdańsk

Choć wydawało się, że o zakończeniu kariery myśli cały zespół, ostatnie wypowiedzi Grzegorza Markowskiego tego nie potwierdzają:

Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę. Perfect zostaje, muzyka zespołu to kawał historii polskiego rocka, koledzy mają pomysły na siebie, nazwę, mogą zrobić z dorobkiem, co chcą. Czasem jeszcze zaśpiewam, np. z orkiestrą Krzesimira Dębskiego. Sympatia ludzi jest po naszej stronie, bo mamy dużo pięknych piosenek.

- powiedział w wywiadzie dla „Pani” wokalista. Zdradził również, jakie ma plany na przyszłość:

Zaczynam karierę solową. Zostawiam Perfect. Zostawiam im nazwę, zostawiam wszystko. Oni mają już jakieś projekty, pomysły. Ja po prostu przestaję funkcjonować w takim tempie.

Nie wykluczył scenariusza, że zostanie on zastąpiony nowym wokalistą lub wokalistami. Wszystko teraz w rękach pozostałych muzyków Perfectu.

Na początku 2019 roku ukazał się album Grzegorza Patrycji Markowskich, zatytułowany „Droga”.

Komentarze (15)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Potas [5.173.***.***] dodano: 21.11.2019, 12:27 #1
Janusze polskiego rocka
Pokaż odpowiedzi (2)
towarzysz bolek [79.191.***.***] dodano: 21.11.2019, 12:55 #4
A za rok będzie reunion tour i wypełnione stadiony (nie no, żart...) Gdyby tak panowie na prawdę wiedzieli, kiedy ze sceny zejść...
Pokaż odpowiedzi (1)
Vampirro dodano: 21.11.2019, 16:22 #6
Po Kacie, TSA i Batjuszce, myślałem sobie: byle żeby tylko Hołdys nie powołał swojego Perfectu. Lubię ten zespół, ale nie da się zastąpić Markowskiego.
Pokaż odpowiedzi (1)
psss [188.146.***.***] dodano: 21.11.2019, 18:01 #8
Jak widać można się pożegnać z klasą. Brawo Panie Grzegorzu.
Abaddon [178.43.***.***] dodano: 21.11.2019, 18:50 #9
e tam gadanie, za 4 lata będzie wielki powrót w towarzystwie wspaniałych gości, i przyjaciół, jak motley crue i kiss, i pewnie jeszcze jakiś nowy album będzie, w tej muzyce nikt nie żegna się na zawsze, a już na pewno nie z klasą, ja bym merchu na pożegnanie nie kupował, nie opłaca się.
LOL [83.20.***.***] dodano: 21.11.2019, 19:34 #10
Najlepszy był Perfect z Hołdysem na wokalu. Potem kiedy odszedł Hołdys a zastąpił go Markowski to już nie to samo.
Pokaż odpowiedzi (2)
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 22.11.2019, 10:21 #13
i zostaje prefektem... cha cha albo córkę/żoną na wokal!
Wielki fan Purpli [31.60.***.***] dodano: 22.11.2019, 16:10 #14
Markowski Grzegorz jest nie do zastąpienia, uważam że właśnie dzieje się bardzo ważna rzecz w polskiej muzyce i bardzo smutna zarazem... Jakkolwiek sądzę, że Perfect to dziecko Hołdysa i Olewicza, i bez kompozycji Zbigniewa tej kapeli by po prostu nie było, to Markowski jest wybitnym wokalistą, o nie spotykanej barwie głosu. Wokal mocny, chropowaty, gardłowy i bez niego sukces zespołu wcale nie byłby tak oczywisty. Zespół po 1994 roku nagrał 3 dobre płyty, oczywiście nie dorównujące tym z lat 80, ale jednak. Ale za to koncerty grał na światowym poziomie. Nikt tak nie wymiatał na polskiej scenie, taki czad. Pamiętam dwa koncerty z 1995 i 2005, oba w łodzi, pierwszy to był żywioł, po nich grała Budka suflera, ale ludzi chcieli perfectu, uwilelbiali ich po prostu. W 2005 roku ponad 10 tyś ludzi w hali sportowej skandowało nazwę Perfect tak długo i donośnie że Grzesiek ukląkł przed nimi i serdecznie dziękował za to przyjęcie.. są nie do zastąpienia. Myślę że to najlepszy polski zespół. Żaden nie nagrał tylu chwytliwych rockowych melodii, żaden z takim pazurem nie grał na żywo, nikt nie miał w swoich składach tylu wybitnych muzyków,. Jest mi zwyczajnie smutno i przykro. Perfectu słucham od 1995, moze 1996 roku. Całe życie. Pustka nie do wypełnienia. Kiedy pierwszy raz u Manna usłyszałem Ale wkoło jest wesoło - odleciałem. Kiedyś musiało się to stać, szkoda, że takie chwile następują... Panowie z zespołu niech nawet nie myślą o graniu z kimś pod tym szyldem. Tak jak nie do zastąpienia była Kora, Mira, Nalepa tak nie do zastąpienia jest Grzegorz. Bóg z Wami, niech wam się wiedzie. Żegnajcie, nie spotkamy się...
maddog dodano: 24.11.2019, 00:56 #15
Panie Grzegorzu co to znaczy "zostawiam im nazwę" ? Czy to jest napis na dropsach ? Kto w pozostałym składzie ma prawo używać nazwy PERFECT ?
Może Piotr Szkudelski...
To koniec zespołu PERFECT.