terazmuzyka.pl
Koncerty 3541V  
szy | 6 lipca 2018
2

Guns N' Roses w Polsce. Jakie utwory zagra zespół w Chorzowie?

Wielkimi krokami zbliża się koncert formacji Guns N' Roses w Chorzowie w ramach trasy Not In This Lifetime. Jakich kompozycji może spodziewać się publiczność w najbliższy poniedziałek?

Tegoroczna europejska część trasy koncertowej pod szyldem Not In This Lifetime rozpoczęła się 3 czerwca w Berlinie. A w najbliższy poniedziałek, 9 lipca, ponownie zawita do naszego kraju. Tym razem muzycy Guns N' Roses zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy zespół po gruntownym remoncie tego legendarnego obiektu. Przed Axlem i spółką zaprezentują się natomiast Volbeat oraz Tyler Bryant & The Shakedown.

Guns N' Roses pochwalili się koncertową wersją „Welcome to the Jungle”

Amerykańska grupa z koncertu, na koncert (obecnie ma za sobą 12 występów na Starym Kontynencie) rozkręca się pod względem ilości wykonywanych kompozycji. Dla porównania - na początku czerwca w Niemczech Guns N' Roses wykonali „zaledwie” 24 utwory, a podczas ostatniego koncertu, który odbył się w Holandii, 4 lipca, już 32. 

Jakich więc kompozycji możemy spodziewać się w Chorzowie? Oczywiście, nie zabraknie tak sztandarowych rzeczy, jak m.in. „Sweet Child O'Mine”„Paradise City”„November Rain”„Welcome to the Jungle” czy „Knockin' on Heaven's Door”, bez których ciężko sobie wyobrazić koncert Guns N' Roses.

W porównaniu do zeszłorocznego występu w Polsce (20.06 - Gdańsk) grupa poszerzyła swój arsenał koncertowy o kilka utworów, jak np. „Slither” z repertuaru supergrupy Velvet Revolver, w której grali Duff McKagan oraz Slash, czy „Shadow Of Your Love”, który powstał jeszcze w czasach Hollywood Rose i był wykonywany przez zespół we wczesnych latach działalności.

Fani będą może mieć też okazję usłyszeć na żywo „Madagascar” (z ostatniego albumu „Chinese Democracy”), który został w środę, w Nijmegen, po raz pierwszy zagrany w tym roku.

Formacja Guns N' Roses, podczas swoich koncertów, lubi bardzo grać kowery. Oprócz wspomnianego wyżej legendarnego utworu Boba Dylana, w setliście obecne są także m.in. „Wish You Were Here” Pink Floyd, „Black Hole Sun” grupy Soundgarden w hołdzie dla Chrisa Cornella czy „Attitude” Misfits grany na przemian z „New Rose” The Damned. Jeśli tendencja zostanie zachowana, na Stadionie Śląskim usłyszymy ostatni z wymienionych. 

Poniżej możecie zapoznać się z setlistą z ostatniego koncertu, w Holandii:

Guns N’ Roses Setlist Goffertpark, Nijmegen, Netherlands 2018, Not in this Lifetime
 

 

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
mr.micky [83.26.***.***] dodano: 07.07.2018, 14:01 #1
ja czekam na największe przeboje klubu przyjaciół myszki miki,co tam jakiś paradise city czy mr.brownstone.
Miras [89.77.***.***] dodano: 08.07.2018, 19:55 #2
I po co ten sarkazm? Nikt Cię tam nie prosi. Ja byłem rok temu w Gdańsku i teraz też będę, bo coś czuję że to ostatnia szansa zobaczyć Ich razem. Pozdrawiam mr.micky
Zobacz także
Koncerty 1360V  
4

Tauron Life Festival Oświęcim zawieszony [OŚWIADCZENIE]

rf | fot. Piotr Drabik | 22 lutego 2019
Koncerty 492V  
Koncerty 1318V  
14

The Cure zdradzili plany koncertowe na 2019 rok [DATY]

mg | fot. Bill Ebbesen | 19 lutego 2019
Koncerty 512V  
1

Nick Cave ogłosił trasę koncertową po Europie [DATY]

mg | fot. Tom Oldham | 18 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group