terazmuzyka.pl
Film / serial 2046V  
rf | 29 marca 2018
0

„Gwiezdne wojny". Słynna aktorka wcieli się w Księżniczkę Leię?

Czy w „Gwiezdnych wojnach 9” w Księżniczkę Leię wcieli się jedna z najsłynniejszych aktorek kina?

Producenci nowej części „Gwiezdnych wojen”, firmy Disney i Lucasfilm zapowiedziały, że w IX części sagi nie stworzą komputerowo wygenerowanej postaci Księżniczki Lei, którą grała zmarła pod koniec 2016 roku Carrie Fisher. Pojawiły się jednak plotki, że mogłaby ją zastąpić inna aktorka.

Rob Halford nie przejmuje się internetowym hejtem

Według najnowszych plotek w dziewiątej części „Gwiezdnych wojen”, która planowana jest na 2019 rok w postać księżniczki miałaby wcielić się Meryl Streep. Co ciekawe Meryl Streep przyjaźniła się z Carrie Fisher i zagrała główną rolę w filmie „Pocztówki znad krawędzi”, będącym adaptacją autobiograficznej powieści Carrie Fisher wydanej w 1987 roku.

Możliwe jednak, że producenci zrezygnują z postaci Księżniczki Lei w nowej części sagi, a jej brak wytłumaczą śmiercią bohaterki. Z takim rozwiązaniem nie zgadza się jednak część fanów, którzy już uruchomili internetową petycję, w której piszą:

Jako fani „Gwiezdnych wojen” i Carrie Fisher, chcemy żeby Leia jaśniała w dziewiątej części i zdecydowanie nie chcemy usunięcia jej ze scenariusza bez uzasadnionego powodu. Uważamy więc, że wcielenie się kolejnej aktorki w tę postać jest najlepszym rozwiązaniem, a Meryl Streep jest idealną kandydatką do roli Lei. Niech moc będzie z Carrie Fisher, Meryl Streep i Księżniczką Leią.

Meryl Streep należy do najsłynniejszych amerykańskich aktorek. W swojej blisko 50-letniej karierze zdobyła rekordową liczbę nominacji do Oscara (21 razy), z czego statuetkę odebrała trzykrotnie. Znana jest z ról w takich filmach jak „Łowca jeleni”, „Manhattan”, „Pożegnanie z Afryką”, a także „Wybór Zofii”.

Seria „Gwiezdnych wojen” zadebiutowała w 1977 roku, wyreżyserowanym przez George’a Lucasa filmem „Nowa nadzieja”. Oryginalna trylogia z lat 1977-1983, jak i trylogia prequeli z lat 1999-2005 została wyprodukowana przez 20th Century Fox, a w ich powstawanie w roli reżysera i/lub scenarzysty zaangażowany był George Lucas. W 2012 roku Lucasfilm zostało wykupione przez Disneya, który tworzy tak zwaną trylogię sequeli. Póki co ukazały się dwa z zaplanowanych filmów: „Przebudzenie mocy” (2015) i „Ostatni Jedi” (2017).

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group