terazmuzyka.pl
Pitbulek 3510V  
rf | fot. Luka Knežević - Strika, EXIT Photo Team | 8 sierpnia 2019
24

Heavy metal służy zdrowiu. Tak wykazało badanie

Badanie przeprowadzone przez profesora Nicka Perhama wykazało, że heavy metal służy zdrowiu.

Dr psychologii Nick Perham przeprowadził badanie, które miało sprawdzić, czy muzyka heavymetalowa może wpłynąć na zdrowie fana. Jak się okazało może i to bardzo pozytywnie.

Przeprowadzone przez niego badanie wykazało, że heavy metal może mieć duży pozytywny wpływ na zdrowie słuchaczy. Jak sam mówi w wywiadzie dla „The Conversation”:

Pomimo często brutalnych tekstów piosenek metalowych badanie wykazuje, że fani heavy metalu nie stają się nieczuli na przemoc, co podważa wcześniejsze przypuszczenia dotyczące szkodliwego wpływu takiej muzyki. Wyniki badań pokazują, że fani, którzy od dawna słuchają heavy metalu są szczęśliwsi za młodu, a w wieku średnim lepiej dostosowują się do środowiska niż ich rówieśnicy, którzy fanami metalu nie są.

Inne badanie wykazało, że jeśli osoba, która się rozzłościła, posłucha muzyki heavymetalowej, jej gniew nie wzrośnie, ale zwiększą się pozytywne emocje, co wskazuje, że słuchanie ostrej muzyki pomaga w zdrowy sposób przetrawić gniew.

Ponadto Nick Perham twierdzi, że słuchanie metalu promuje także naukową dociekliwość:

Poprzez analizowanie zarzutów o powodowanie agresji i obrazę – dotyczących takich słynnych artystów jak Cradle Of Filth, Ozzy Osbourne i Marilyn Manson – studenci mogą rozwijać swoją naukową dociekliwość, szukać błędów logicznych w rozumowaniu i badać uprzedzenia myślowe.

Jest to już kolejne badanie opublikowane w ostatnich latach, które potwierdza tezę, że muzyka metalowa, czy bardziej ogólnie rockowa, potrafi mieć dobry wpływ na psychikę człowieka.

Komentarze (24)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
dziwne badanie [83.26.***.***] dodano: 08.08.2019, 15:04 #1
ale na przemoc wobec katolików się zgadzają,prawda? i to ma być rozumowanie? dociekliwość? można kogoś nie lubić, ale popierać przemoc wobec kogokolwiek to nie jest normalne dla osób które uważają się za mądre, pozytywnie nastawione i wrażliwe na przemoc.
Pokaż odpowiedzi (11)
Marcin [83.23.***.***] dodano: 08.08.2019, 16:05 #13
A co ma piernik do wiatraka? Religa chrześcijan i uprzedzenia do niej to nie domena metalowców. Wystarczy pójść na pierwszą lepszą paradę równości, albo do dzielnicy muzułmańskiej każdego większego miasta na zachód od Odry. Trudno tam o metalowca. Ludzie, w każdej grupie społecznej, są tacy sami. Obecnie jesteśmy świadkami napiętnowania chrześcijan. Kilka lat wcześniej, po WTC, na islam, wcześniej na komunistów, etc. Ludzie w imię ukrywającej się pod maską postępu nienawiści, zawsze znajdą ofiarę i pretekst by się nad nią pastwić. Muzyka, jakiegokolwiek gatunku, jest tylko bezwstydnie wykorzystanym narzędziem. P. S. Sam jestem zapalonym metalowcem i chrześcijaninem.
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 08.08.2019, 16:35 #14
W średnim wieku lepiej dostosowują się do środowiska???Kolejny od prania mózgu.
Pokaż odpowiedzi (2)
Niemrawy [188.146.***.***] dodano: 08.08.2019, 17:25 #17
Slucham Judas Priest juz 30 lat i jakos nie zwariowalem jak rapowcy i hip hop.Uśmiech)
Pokaż odpowiedzi (1)
Lovesatan [37.47.***.***] dodano: 10.08.2019, 12:17 #19
Coś w tym jest. Moi koledzy ze szkolnej ławy którzy słuxhali popu, discopolo, w sporej części skończyli jako patologia. Za to ci którzy słucgali metalu, jazzu albo muzyki poważnej w większości wyszli na ludzi.
Pokaż odpowiedzi (3)
Manerg dodano: 13.08.2019, 07:22 #23
To badanie to jakiś banał. Robił je jakiś fanatyczny metalowiec i pewnie z góry założył konkretny wynik.
Kiedyś było badanie, że fani metalu dużo częściej popełniają samobójstwo. Coś tu się chyba nie zgadza. Może te badania przeprowadzał jakiś fan disco polo, albo nawiedzony katolikUśmiech Jeśli robili je studenci no to też się nie dziwie, bo akurat takimi pierdołami mogą się zajmować tylko oni.
Znaczenie może mieć też miejsce/kraj w którym są przeprowadzone takie badania, na ilu osobach i wiele innych czynników.
Ja uważam że słuchanie tylko muzyki metalowej może powodować stany otępienia, a na pewno świadczy o zamknięciu się na inną dobrą muzykę. Metal w gruncie rzeczy jest dość prymitywny.

Pokaż odpowiedzi (1)
Komentarze (24 opinie) Skomentuj
Zobacz także
Pitbulek 707V  
2

Katarzyna Nosowska odpowiedziała na rap Andrzeja Dudy [WIDEO]

mg | fot. Marlena Bielińska | 12 maja 2020
Pitbulek 1938V  
16

Paul McCartney poczuł się zraniony piosenką Johna Lennona

rf | fot. Jimmy Baikovicius | 4 maja 2020
Pitbulek 2523V  
14

Eddie Van Halen groził bronią Fredowi Durstowi z Limp Bizkit

rf | fot. Laurence Faure (Blogueuse) | 24 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group