terazmuzyka.pl
Koncerty 3773V  
szy | 20 marca 2017
6

Helloween z Kiske i Hansenem wystąpią w Polsce

To wiadomość, na którą czekali wszyscy fani Helloween w naszym kraju. Zespół, wraz z Kaiem Hansenem oraz Michaelem Kiske, wystąpi w Polsce. 

Legenda niemieckiego speed metalu zagra 28 listopada w warszawskiej hali Koło, jest to jeden z przystanków specjalnej trasy koncertowej Pumpkins United. Bilety na koncert będą dostępne od 24 marca.

Michael Kiske opowiada o powrocie do Helloween

Muzycy wystąpią w oryginalnym składzie - do grupy powrócili pierwszy i drugi wokalista, czyli Kai Hansen, który również grał na gitarze w latach 1984-1986, oraz Michael Kiske, który dołączył do Helloween w 1986, a rozstał się z kapelą w 1993. Zagrają więc po raz pierwszy od długiego czasu z dawnymi kolegami: gitarzystą Michaelem Weikathem i basistą Markusem Grosskopfem.

Nie oznacza to jednak, że wokalista Andi Deris (w grupie od 1994), gitarzysta Sascha Gerstner (od 2002), a także pałker Daniel Loble (od 2005) odchodzą z zespołu. Wręcz przeciwnie – podczas światowej trasy koncertowej „Pumpkins United” na scenie zobaczymy wszystkich. To znaczy: Deris i Kiske w roli wokalistów, Hansen, Weikath i Gerstner na gitarach, a Grosskopf z Loble stworzą sekcję rytmiczną.

Organizatorem koncertu jest Metal Mind Productions. Bilety w cenie 150 (przedsprzedaż) oraz 170 zł (w dzień koncertu) wejdą do sprzedaży od najbliższego piątku, czyli 24 marca

Jak zapowiada organizator w trakcie 3 godzinnego koncertu zespół wykona wiele klasycznych utworów ze swojego dorobku. Michael Kiske z kolei w wywiadzie dla TNT Radio Rock zapowiedział tak nadchodzącą trasę: 

Nie jest to zwykły Reunion, ponieważ nikt nie odchodzi z grupy, my po prostu razem się zbieramy, żeby świętować 30-lecie zespołu. Każdy będzie śpiewał utwory ze swojej ery. Może zrobimy także kilka duetów.  A może ja zaśpiewam piosenkę Andiego, a on moją. Spróbujemy uczynić z tego niesamowite widowisko. Zainwestowaliśmy sporo pieniędzy w scenografię, pojawią się na pewno duże ekrany. Chcemy, żeby to była wyjątkowa rzecz.   

Plakat trasy koncertowej Helloween

Helloween w składzie z Kaiem Hansenem i Michaelem Kiske nagrał tylko dwa albumy – słynne „Keeper of the Seven Keys: Part I” z 1987 roku i „Keeper of the Seven Keys: Part II” z 1988. Dwuczęściowy koncept uznawany jest do dziś za największe osiągnięcie tego niemieckiego zespołu. Trasa Pumpkins United ma wystartować jesienią 2017 roku i trwać przez cały 2018 rok.

Helloween nagra coś z Kiske oraz Hansenem?

W wywiadzie dla hiszpańskiego portalu „Metal Journal” gitarzysta Michael Weikath odpowiedział na pytanie, czy jest szansa, że obecny skład Helloween zarejestruje nową muzykę:

Jest pomysł, żeby nagrać przynajmniej jeden utwór – przynajmniej. Osobiście uważam, że powinniśmy nagrać więcej. Powinniśmy nagrać przynajmniej płytę EP. Ale najpierw musimy ogarnąć mnóstwo rzeczy, żeby wszystko ze sobą zgrać przed pierwszym koncertem w Meksyku. Jeśli będziemy chcieli to wszystko podkręcić nowym utworem, jako Pumpkins United, będziemy mieli przed sobą dużo pracy do zrobienia. Dlatego na razie planujemy tylko jeden utwór.

Nie mam pojęcia, jak mielibyśmy go wydać. Można go wydać w formie płyty winylowej, odsłuchu, singla CD albo jakimś innym. Można go umieścić na iTunes, na stronie internetowej albo na Facebooku do ściągnięcia. Naprawdę nie wiem.

Gitarzysta nie wyklucza także, że powstanie cały album, choć od razu zastrzega, że nie będzie to takie proste:

Byłoby to ogromne przedsięwzięcie, biorąc pod uwagę lenistwo oryginalnego składu Helloween. Trzej najbardziej leniwi członkowie Helloween to Kai Hansen, Michael Weikath i Michael Kiske. Jesteśmy okropnie leniwi. Nikt nie jest tak leniwy jak my. Deris twierdzi, że jest leniwy, ale to nieprawda.

Helloween to bezspornie jeden z najlepszych materiałów eksportowych Niemiec. Uważani za ojców chrzestnych niemieckiego speed metalu, stali się jednym z najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie.

Do tej pory zespół wydał 15 albumów studyjnych i 3 płyty live, które łącznie sprzedały się w nakładzie 8 milionów sztuk, 14 z nich pokryło się złotem, a 6 platyną.

Helloween: „I Want Out”

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
RALFF [84.10.***.***] dodano: 20.03.2017, 11:45 #1
Świetna wiadomość!
maddog dodano: 20.03.2017, 18:10 #2
Tak oczekiwany powrót złotego składu po 30 latach a koncert w Polsce w Hali Koło ??? Ten koncert powinien być w Spodku !!!
Pchan [89.79.***.***] dodano: 20.03.2017, 20:34 #3
Na taką wiadomość czekałem...
jeremy96 dodano: 21.03.2017, 17:29 #4
Świetne info. Trzeba jechać-może się nie powtórzyć.
artur [94.254.***.***] dodano: 23.03.2017, 22:25 #5
Speed metal ? Teraz Rock kto to u Was pisze ? Jak mi wiadomo zawsze ten zespol nalezal do power metalu niemieckiego !
Pokaż odpowiedzi (1)
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group