terazmuzyka.pl
Newsy 654V  
mg | 6 listopada 2018
7

Hologram Ronniego Jamesa Dio wystąpi na dziesiątkach koncertów w 2019 roku

Mając w pamięci słowa Wendy Dio, wdowy po legendarnym wokaliście, nie było wątpliwości, że hologram Ronniego Jamesa Dio ponownie ruszy w trasę koncertową.

Serwis Billboard.com poinformował, że firma odpowiedzialna za stworzenie hologramu Ronniego Jamesa Dio – Eyellusion – podpisała umowę z agencją APA, co w efekcie ma skutkować zorganizowanie ogromnego światowego tournée hologramowego wokalisty Black Sabbath, Dio czy Elf. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w trasa koncertowa ma wystartować w kwietniu 2019 roku i obejmować nawet 100 występów na całym świecie.

Ronnie James Dio. Wyjdzie autobiografia zmarłego artysty

Choć pomysł od samego początku budzi spore kontrowersje i sprzeciw ze strony wielu fanów i muzyków, współodpowiedzialna za projekt Wendy Dio – wdowa po wokaliście – była zadowolona z pierwszych występów i nie zamierzała rezygnować z projektu. Poniżej kilka jej wypowiedzi pochodzących sprzed kilku miesięcy:

Wybraliśmy się do Europy z hologramem, żeby sprawdzić, czy będzie on wzbudzał zainteresowanie. To było coś zupełnie nowego – nowa technologia skonfrontowała się z wieloma przeciwnikami tego pomysłu. Jedni uważali go za dobry, inni za zły.  Dlatego musieliśmy to sprawdzić, przetestować rynek. Odwiedziliśmy Niemcy, Hiszpanię, byliśmy w Budapeszcie i Londynie, czy w Belgii i Holandii – wszędzie przyjęto nas bardzo, bardzo dobrze.

Wdowa po wokaliście uważa, że wiele osób chciało po prostu zobaczyć Ronniego Jamesa Dio na scenie, a ponieważ nie jest to możliwe w konwencjonalnym tego słowa znaczeniu, idealnym wyjściem był właśnie hologram. Ten jednak jej zdaniem nie był doskonały:

To był udany test, wszystko poszło bardzo dobrze, ale są sprawy, które trzeba dopracować. Jestem bardzo krytyczna. Na pewno trzeba popracować nad twarzą – jego oczy i brwi nie prezentują się odpowiednio. Znów zasiadamy do deski kreślarskiej. Mamy nadzieję, że wrócimy na scenę na początku przyszłego roku i odwiedzimy Kanadę oraz Stany Zjednoczone. Jednak wszystko najpierw musi być dopracowane.

Już ulepszony projekt hologramowego Ronniego Jamesa Dio wyruszy więc w kolejną trasę koncertową. Niewykluczone, że ponownie pojawi się w naszym kraju. 

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
TransRebel [93.176.***.***] dodano: 06.11.2018, 11:28 #1
Zalosne....ta zonka zarabia na naiwniakach..
Pokaż odpowiedzi (2)
Trafal78 [188.146.***.***] dodano: 06.11.2018, 22:08 #4
Trans....coś tam....zawsze możesz zostać w domu i oglądać Gesslerową.
Na DIO czy Queen idzie się dla muzyki, nie hologramu czy Lamberta.
Moim zdaniem zwyczajnie albo boisz się z domu wychylić albo na bilet Cię nie stać. Człowiek który miał okazję oglądać DIO na żywo jest już chyba za stary na takie głupie komentarze jak Ty napisałeś.
Ten kto był na hologramie, nawet sceptycznie nastawiony, nie będący fanem DIO wychodził z Progresji zadowolony, sam takie trzy osoby znam.
Pokaż odpowiedzi (2)
Moonchild [217.99.***.***] dodano: 07.11.2018, 21:23 #7
Możecie sobie krytykować, ale dla mnie jako wielkiej fanki Dio zobaczenie na scenie choćby jego namiastki jaką jest hologram jest czymś niesamowitym, gdyż nie miałam okazji zobaczyć go za życia. Dodatkowo w koncertach chodzi przecież nie tylko o oglądanie ludzi na scenie, ale także o muzykę.
Zobacz także
Newsy 330V  
2

Thom Yorke (Radiohead) ujawnił szczegóły nowej płyty

rf | fot. ღ ℂℏ℟ḯʂ ღ | 24 czerwca 2019
Newsy 381V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group