terazmuzyka.pl
Newsy 502V  
rf | 6 kwietnia 2020
1

Ian Anderson (Jethro Tull) nie mógł nauczyć się grać na flecie. Popełnił zabawny błąd

Lider Jethro Tull przyznaje, że początkowo nie potrafił wydobyć z fletu dźwięku. Okazało się, że popełnił podstawowy błąd.

Trudno dziś sobie wyobrazić muzykę Jethro Tull bez dźwięków fletu poprzecznego Iana Andersona. Jednak o mały włos, a lider zespołu porzuciłby próby gry na tym instrumencie, bo popełniał dość podstawowy błąd.

W wywiadzie dla magazynu „Classic Rock” Ian Anderson przyznaje, że początkowo uczył się grać na gitarze, jednak mu to nie wychodziło:

Kupiłem więc flet. Bez żadnego powodu. Po prostu był ładny i błyszczący. Początkowo nie mogłem wydobyć z niego żadnego dźwięku. Odłożyłem go więc do futerału i nie ruszałem przez pół roku. W końcu ktoś mi powiedział: „Nie dmucha się w dziurę na końcu tylko z boku”. Nagle udało mi się wydobyć dźwięk. Potem kolejny i kolejny. Po tygodniu potrafiłem zagrać na nim bluesowe solówki.

Od tamtej pory solówki na flecie Iana Andersona stały się flagowym elementem brzmienia Jethro Tull.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Mietek [82.160.***.***] dodano: 08.04.2020, 23:16 #1
Ale jak już dmuchnął tam gdzie trzeba to do dziś nie ma takiego, który by mu dorównał.
Zobacz także
Newsy 1100V  
14

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

mg | fot. rofilp | 25 maja 2020
Newsy 1310V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group