terazmuzyka.pl
Newsy 1025V  
rf | 14 listopada 2017
3

Ian Gillan: Koniec Deep Purple jest rychły

Ian Gillan, wokalista Deep Purple, opowiedział o idei stojącej za konceptem pożegnalnej trasy koncertowej.

Zespół Deep Purple jest w trakcie trasy koncertowej „The Long Goodbye”, która oprócz tego, że promuje wydany w tym roku album „InFinite”, ma być także pożegnaniem z fanami. Wokalista Ian Gillan wyjawił skąd wziął się jej pomysł.

Bruce Dickinson wstrząśnięty wizytą w Oświęcimiu

W rozmowie z „Loudwire” Ian Gillan powiedział:

Kilka lat temu wszyscy chorowaliśmy na różne choroby, które mogły zagrażać naszej karierze. Padła więc sugestia, żeby zakończyć działalność. Nie było nawet zespołowego zebrania, po prostu oswajaliśmy się z tą myślą. Zrodził się więc pomysł trasy pod hasłem długiego pożegnania, bo nie wiedzieliśmy, kiedy przestaniemy. Teraz, oczywiście, czujemy się znacznie lepiej, więc pomyśleliśmy, dlaczego jeszcze nie pograć przez parę lat? Nie chcieliśmy nikogo oszukiwać, mówiąc, że to ostatnia trasa, nazwaliśmy ją więc długim pożegnaniem i kiedy nadejdzie pora, skończymy ją. Chcemy dać wszystkim do zrozumienia, że koniec jest rychły, ale nie aż tak rychły.

W ramach tej trasy zespół Deep Purple odwiedził już Polskę w maju tego roku, grając w Łodzi i Katowicach. Grupa powróci do nas 1 lipca 2018 roku, kiedy to zagra w krakowskiej Tauron Arenie.

Wejściówki na koncert właśnie trafiły do sprzedaży (można je kupić m.in. na Ticketpro.pl), a dostępne będą w następujących cenach (druga wartość to cena w dniu koncertu):

  • Stojące kat. 1 (płyta) - 210 / 230 zł
  • Stojące kat. 2 (Golden Circle) - 350 / 370 zł
  • Siedzące kat. 1 - 295 / 315 zł
  • Siedzące kat. 2 - 250 / 270 zł
  • Siedzące kat. 3 - 190 / 210 zł

Nowy dokument o Deep Purple

Deep Purple przygotował film dokumentalny „From Here To InFinite”, który 3 listopada ukazał się na płycie DVD i Blu-Ray. Grupa z tej okazji przygotowała dla fanów także inne niespodzianki.

Film „From Here To InFinite” trwa 97 minut i koncentruje się na nagraniach najnowszego, wydanego w tym roku albumu „InFinite”. Wydanie Blu-Ray zawiera także ponad dwie godziny bonusowego materiału, w tym wywiady, ujęcia z sesji i trzy wcześniej niepublikowane teledyski do utworów „Time For Bedlam”, „Birds Of Prey” i „Smoke On The Water” sfilmowane podczas tegorocznego Hellfest we Francji.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Faust dodano: 14.11.2017, 14:46 #1
Czyli grania na emocjach ciąg dalszy.
Pokaż odpowiedzi (1)
Lemmysomemoney dodano: 16.11.2017, 10:06 #3
Pazerność level expert.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group