terazmuzyka.pl
Newsy 2243V  
rf | 20 lipca 2019
18

Ihsahn (Emperor): Koncert Behemotha to esencja black metalu

Lider zespołu Emperor nie szczędzi ciepłych słów pod adresem Behemotha.

Ihsahn, wokalista legendy norweskiego metalu, jakim jest Emperor wypowiedział się dla „GoetiaMedia.com” na temat polskiego zespołu Behemoth.

Para uprawiała seks pod sceną na koncercie Behemotha

W wywiadzie Ihsahn powiedział:

Graliśmy z Behemothem w 2014 roku i dali taki show, o jakim mogliśmy tylko marzyć w 1993 roku. Ich koncert był niesamowity. Był taki mroczny... Był esencją black metalu: makijaże, kostiumy, wszystko.

Już wkrótce Ihsahn i Nergal będą mieli okazje pracować przy jednym blackmetalowym projekcie, za którym stoi Matt Heafy z zespołu Trivium. W jednym z niedawnych wywiadów Matt powiedział:

Ihsahn teraz produkuje mój nowy blackmetalowy projekt nazwany Mrityu. Jest także współautorem kilku utworów. Mamy gotowe osiem albo dziewięć utworów. Będę chciał, żeby w każdej piosence zaśpiewał jakiś mój blackmetalowy bohater. Ihsahn zaśpiewa w paru kawałkach, a także Nergal i chyba Gaahl. Zamierzam też uderzyć do innych osób.

Matt Heafy mówi, że Mrityu sięga swoimi inspiracjami do muzyki blackmetalowej lat 90., takich zespołów jak Darkthrone, wczesny Dimmu Borgir i Emperor.

Behemoth tymczasem jesienią odbędzie trasę koncertową po Polsce w towarzystwie zespołów Zeal & Ardor, Whoredom Rife oraz In Twilight's Embrace.

Zespoły wystąpią w następujących miastach:

  • 26 września (czwartek) – Wrocław @ A2
  • 27 września (piątek) – Poznań @ Hala MTP 2
  • 28 września (sobota) – Katowice @ Spodek
  • 29 września (niedziela) – Warszawa @ Hala Expo XXI
  • 2 października ( środa ) - Tallin @ Helitehas
  • 3 października ( czwartek ) - Ryga @ Palladium
  • 4 października ( piątek ) - Wilno @ Loftas
  • 5 października (sobota) – Gdańsk @ B90
  • 6 października (niedziela) – Kraków @ TAURON Arena Kraków
Komentarze (18)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Odurzony Klaun [83.26.***.***] dodano: 20.07.2019, 18:02 #1
makijaże... bla bla bla, i tak sobie myślę że gdyby varg vikernes to przeczytał to by się nieźle uśmiał, behemoth uosabia wszystko to co nie jest black metalem, adaś jest "mądry" tylko czasami, w niektórych sytuacjach wychodzi jaki z niego tchórzliwy człowieczek, a behemoth no cóż, do takiego mayhemu, burzumu,bathory, to im bardzo daleko.
Pokaż odpowiedzi (3)
kurdt100 [46.112.***.***] dodano: 20.07.2019, 20:12 #5
behemot to szmaty
Pokaż odpowiedzi (3)
Darv [37.47.***.***] dodano: 20.07.2019, 22:46 #9
No, gdyby to samoth powiedział to może bym uwierzył Mrugnięcie
Dre [192.38.***.***] dodano: 21.07.2019, 07:01 #10
Małe zakompleksione dziewczynki, na 1 placka, sataniści z koziej Wólki, jeden pajac lepszy od drugiego. Hiehiehie, Nergal karzeł moralny 1,6 m wzrostu. Ejj Nergal oprócz szminki i sukienki na scenie używasz jeszcze butow na kotuRnach psi synu ?
Bmcult [5.172.***.***] dodano: 21.07.2019, 07:43 #11
Behemoth black metalem? Buhahahahaha!!!!!!
Black metal to dla mnie cult (Bathory, Mayhem, Burzum, wczesne Darkthrone czy Graveland
Behemoth to zwykłe wypierdki z ze śmiesznym Nergalem (pozerem i celebryta)
Pokaż odpowiedzi (1)
Lak [31.183.***.***] dodano: 21.07.2019, 10:06 #13
Nie przepadam za behemoth ale ilosc pomyj ktora tu na nich wylewacie przechodzi ludzkie pojecie
twójstary [46.134.***.***] dodano: 21.07.2019, 14:10 #14
czytanie tych komentarzy to jakiś rak z przerzutami...żałosne polaczki, zamknijcie piz*y albo zabijcie się, bo cebula wam w mózgach już za mocno przekwitła
pantera9992 [77.252.***.***] dodano: 21.07.2019, 21:47 #15
Zdumiewa mnie ilość nienawiści w Internecie, również na tej stronie. Zastanawiam się, co takiego osiągnęli ludzie, którzy z taką nienawiścią i pogardą odnoszą się do np. Nergala. Nie jestem jego fanem, ale szanuję go, bo ciężko zapracował na to, co osiągnął. Złośliwe komentarze może pisać byle cham i nieudacznik - zwykle to im pozostaje. Typowa polska zawiść.
pantera9992 dodano: 21.07.2019, 21:51 #16
Zdumiewa mnie ilość nienawiści w Internecie, również na tej stronie. Zastanawiam się, co takiego osiągnęli ludzie, którzy z taką nienawiścią i pogardą odnoszą się do np. Nergala. Nie jestem jego fanem, ale szanuję go, bo ciężko zapracował na to, co osiągnął. Złośliwe komentarze może pisać byle cham i nieudacznik - zwykle to im pozostaje. Typowa polska zawiść.
FOK [178.217.***.***] dodano: 22.07.2019, 07:11 #17
A mnie w cale nie dziwi, że ludzie którzy naprawdę lubią black metal zżymają się, kiedy Behemotha określa się mianem niemalże bogów tego gatunku. Behemoth prezentuje mainstreamową wersję BM. Wygładzoną, bezpieczną. Prowokacje Negrala? Kogo prowokują jego cyrkowo-marketingowe wygłupy? PiSiorów? 80-letnie panie w beretach z moheru? Wiejskich katoliczków, którzy są w stanie broić księdza pedofila, bo to przecież KSIĄDZ jest? Muzycznie? Naprawdę nie widzicie na scenie BM nikogo bardziej wartościowego/ciekawszego/ekstremalnego? Jest też coś w tym, że Behemoth zdobył dużą popularność dopiero po 2000 roku. Zmieniła się publika, zmieniły się realia. Ihsahn porównał koncert z 2014 roku do realiów z 1993. Czy tytuł tego "artykułu" jest adekwatny do sensu wypowiedzi?
Słuchacz [87.205.***.***] dodano: 23.07.2019, 21:20 #18
Na prawdę ten gościu wypowiedział określenie "śpiewał", czy to błąd w tłumaczeniu?