terazmuzyka.pl
Newsy 341V  
rf | 17 lutego 2017
1

Incubus z nową płytą. Posłuchaj singla

Incubus wkrótce wyda nową płytę. Posłuchaj zapowiadającego ją singla „Nimble Bastard”.

Incubus przygotowuje się do wydania nowego albumu. Ósmy krążek amerykańskiego zespołu będzie nazywał się po prostu „8” i ma ukazać się 21 kwietnia 2017 roku.

Incubus kończy nagrywać nową płytę

Od wydania poprzedniego albumu Incubus minie w tym roku sześć lat. Grupa w 2015 roku wydała EP „Trust Fall (Side A)”, na którym znalazły się cztery utwory. Album „8” promowany jest singlem „Nimble Bastard”.

Tak gitarzysta Incubus, Mike Einziger, na falach radia KROQ wypowiedział się o nowym utworze:

Ta piosenka powstała pod koniec procesu twórczego nowego albumu. Mieliśmy prawie wszystko skończone, bawiliśmy się w studiu tym pomysłem i zanim się obejrzeliśmy, mieliśmy gotowy kawałek. Brandon Boyd napisał tekst i jest on o kimś, kto zawsze z najtrudniejszej opresji wychodzi cało. To bardzo fajna i energiczna piosenka.

Latem Incubus wyruszy w trasę koncertową po Ameryce Północnej z zespołem Jimmy Eat World. Trasa wystartuje 7 lipca 2017 roku na Florydzie i potrwa do 19 sierpnia. Póki co nie ma planów trasy po Europie.

Zespół Incubus powstał na początku lat 90., ale pasmo sukcesów komercyjnych zapoczątkował dopiero trzeci album grupy, „Make Yourself” z 1999 roku, z którego pochodził przebój „Drive”. W 2001 roku grupa wydała album „Morning View” z kolejnymi przebojami „Nice To Know You” i „Wish You Were Here”. Dalsze albumy, mimo że miejscami zawierały cięższy materiał też przyniosły przeboje, jak „Megalomaniac”.

Nad nowym albumem Incubus pracuje co najmniej od 2015 roku. W sierpniu 2016 roku wokalista Brandon Boyd powiedział:

Incubus bardzo aktywnie pracuje nad nowym albumem. Mamy bardzo dużo materiału, nad którym teraz pracujemy, jesteśmy w trakcie znajdywania najlepszego z najlepszych. Wkrótce dostaniecie nową muzykę od Incubus. W zasadzie napisaliśmy już inną płytę z wartościowym materiałem, zanim wyruszyliśmy latem na trasę. Plan był taki, że gdy tylko wrócimy do domu, nagramy go i niedługo potem się ukaże.

Prace jednak wciąż się przesuwały i dopiero w grudniu 2016 roku grupa poinformowała, że zakończyła nagrywanie ścieżek wokalnych.

Incubus: „Nimble Bastard”

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
mikrobas dodano: 17.02.2017, 23:44 #1
Doceniając rozwój zespołu nie przestaję tęsknić za dźwiękami jakie tworzyli te 20 lat temu (ze szczególnym uwzględnieniem płyty "S.C.I.E.N.C.E."). Brakuje mi teraz w nich tej nuty szaleństwa. Ja wiem,że panowie już nie są młodzieniaszakami,ale wierzę,że jeszcze nagrają płytę,która skopie mi dupsko jak należy. Czy uda się to zapowiedzianemu albumowi ("'8")? Przypuszczam,że wątpię.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group