terazmuzyka.pl
Film / serial 411V  
rf | 4 kwietnia 2018
2

Indiana Jones będzie kobietą? Steven Spielberg nie wyklucza

Czy zamiast na film Indiana Jones pójdziemy na Indiana Joan? Steven Spielberg tego nie wyklucza.

W wywiadzie dla brytyjskiej gazety „The Sun” Steven Spielberg przyznał, że w rolę archeologa Indiany Jonesa może wcielić się kobieta.

Glaca udostępnił przedpremierowo solowy album

Reżyser przyznał, że zastanawiał się, czy nie nadać słynnej postaci „innej formy”:

Moglibyśmy zmienić imię z Jones na Joan i nie byłoby w tym nic złego.

Jeśli do takiej zmiany dojdzie to na pewno jeszcze nie w najbliższej części przygód nieustraszonego archeologa. W filmie „Indiana Jones 5” w główną rolę ma wcielić się dotychczasowy jej odtwórca, czyli Harrison Ford. Spielberg wyjawił jednak, że będzie to ostatnia część z udziałem Forda, planowane są jednak dalsze części sagi.

Jak podaje portal „Vulture” zdjęcia do piątej części przygód Indiany Jonesa mają wystartować w kwietniu 2019 roku i będą odbywać się w Anglii. Premiera filmu planowana jest na 10 lipca (niektóre źródła podają, że 20 lipca) 2020 roku. Cytowany przez „Vulture” reżyser powiedział:

Praca z tymi utalentowanymi aktorami z Anglii zawsze warta jest zachodu. Wszyscy, którzy pomogli mi przy tworzeniu poprzednich filmów, powrócą w kwietniu 2019 roku, żeby pomóc w tworzeniu Indiany Jonesa 5.

Z tego co wiadomo, w nowym filmie nie pojawi się postać Mutta Williamsa, grana przez Shia LaBeoufa, znana z czwartej części, zatytułowanej „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”. Scenariusz nowej, jeszcze niezatytułowanej części, stworzy David Koepp. Bob Iger, przewodniczący firmy Disney, która wyprodukuje film, zapewnia, że nie będzie to ostatnia część przygód Indiany Jonesa.

Indiana Jones to jedna z najpopularniejszych serii w historii kina. Zadebiutowała ona filmem „Poszukiwacze zaginionej Arki” w 1981 roku, która przyniosła aż 384 miliony dolarów zysku, stając się jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii kina. Kolejne części, czyli „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” oraz „Indiana Jones i ostatnia krucjata” powstały odpowiednio w 1984 i 1989 roku. Indiana Jones powrócił po latach na ekrany za sprawą „Królestwa kryształowej czaszki”, która swoją premierę miała w 2008 roku.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
sygiswult dodano: 04.04.2018, 15:03 #1
Jaki związek ma powyższy news z muzyką i tematyką TR?
Tomas71 dodano: 05.04.2018, 20:45 #2
Dlaczego Indiana JOAN? Przecież Jones to nazwisko...
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group