terazmuzyka.pl
Newsy 3885V  
mg | 2 października 2019
6

Iommi (Black Sabbath) do Hetfielda (Metallica): Dobrze zrobiłeś szukając pomocy

Niedawno Metallica poinformowała o odwołaniu trasy koncertowej, ponieważ z uzależnieniem od alkoholu ponownie – po wielu latach – zmaga się James Hetfield. Wyrazy wsparcia płyną do wokalisty z całego świata.

W ponownej walce z uzależnieniem Jamesa Hetfielda wsparli nie tylko fani, którzy przekazywali dobre słowo na wszystkie możliwe sposoby, ale również przyjaciele ze sceny. W tym gronie znalazł się między innymi był basista Metalliki, który zaoferował wokaliście pomoc.

Przeczytaj oświadczenie zespołu Metallica

Kilka zdań na temat sytuacji Hetfielda napisał również Tony Iommi, legendarny gitarzysta Black Sabbath. Na jego Facebooku pojawił się następujący wpis:

Życzę wszystkiego, co najlepsze Jamesowi Hetfieldowi. Dobrze zrobiłeś szukając pomocy – myślę o tobie mój przyjacielu i życzę ci jak najszybszego powrotu do zdrowia. Nie mogę się doczekać, gdy ponownie zobaczę cię w dobrej formie.

Poniżej wpis w oryginale, który opatrzony został archiwalnym zdjęciem, na którym zobaczyć możemy Iommiego i Hetfielda:

James Hetfield musiał udać się na odwyk już w 2001 roku. Wówczas działalność Metalliki została zawieszona na ponad rok, a jej przyszłość była niepewna. Grupa ostatecznie powróciła w 2003 roku z albumem „St. Anger”.

Niedawno Metallica zakończyła trasę koncertową po Europie, podczas której zagrała między innymi w Polsce – na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym. Później zespół wystąpił w San Francisco, gdzie ponownie zagrał z orkiestrą symfoniczną. Występy zostały zarejestrowane i złożą się na film „S&M2”, który będzie można zobaczyć w polskich kinach. Następnym krokiem, który miał wykonać zespół, były odwołane właśnie koncerty w Australii i Nowej Zelandii.

Do sprzedaży trafiło niedawno przygotowane przez naszą redakcję Wydanie Specjalne poświęcone Metallice. Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach, a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Moisze [37.47.***.***] dodano: 02.10.2019, 12:02 #1
Wszyscy przed Jamesem na kolanach po prostu cyrkiUśmiech
Pokaż odpowiedzi (1)
T-72 [37.47.***.***] dodano: 02.10.2019, 15:15 #3
Każdy pociesza, bo w tej branży większość ma z tym problem, ale niewielu ma odwagę się do tego otwarcie przyznać jak James...
Pokaż odpowiedzi (1)
Misio [31.0.***.***] dodano: 02.10.2019, 23:13 #5
Szacun i niech wytrzeźwieje to nie jest łatwe, grają fajną muzę było by szkoda jakby już nic nowego nie wypuścili ale zdrowie najważniejsze a to co nagrali i tak jest dla nas. Alkohol jest okropny może ściąć każdego bez względu na zawód. Powodzenia
jov [31.0.***.***] dodano: 03.10.2019, 13:27 #6
po co oni to mowia nam? niech to powiedza jemu..
jesli powiedzieliby tylko jemu, to nie mialoby tej wspanialej mocy samobryndzlowania swojego ego? juz cudze lajki nie sa wystarczajace
Zobacz także
Newsy 935V  
10

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

mg | fot. rofilp | 25 maja 2020
Newsy 1198V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group