terazmuzyka.pl
Newsy 1839V  
rf | 24 grudnia 2018
31

Iron Maiden ma najlepszych fanów na świecie?

Jaki zespół ma najlepszych fanów na świecie? Czy jest to Iron Maiden? Tak przynajmniej twierdzi gitarzysta Shinedown.

Zach Myers, gitarzysta Shinedown, koncertował z Iron Maiden w roli supportu i podzielił się w wywiadzie dla fińskiego portalu „South East Wreck Metal” wrażeniami, jakie wywarli na nim fani grupy.

Steve Harris ocenia albumy Iron Maiden nagrane z Blaze'em

Zach Myers powiedział:

Chylę czoła przed tym zespołem. Chylę czoła przed jego fanami. Będę szczery. Każdy zespół powie: „Mamy najlepszych fanów na świecie”. Nie macie. To Iron Maiden ma najlepszych fanów na świecie. Nigdy czegoś podobnego nie widziałem.

Czym tak fani Iron Maiden zaimponowali gitarzyście Shinedown?

Miałem wrażenie, że 80 procent fanów Iron Maiden lubi tylko Iron Maiden. Nie słuchają innej muzyki. Zdobycie uznania u takich fanów to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia. Graliśmy z Metallicą, graliśmy z Kiss – to są zespoły, które mają zagorzałych fanów. Ale nie są tak zagorzali jak fani Ironów. Pierwsze cztery utwory na każdym koncercie grało się ciężko. Zwykle, gdy wychodzisz na scenę i zaczynasz grać, widzisz las wzniesionych pięści. Gdy graliśmy przed Iron Maiden widzieliśmy tylko głowy, które miały nas gdzieś. Musieliśmy ich powoli zdobywać.

Potem podchodzili do nas ludzie i mówili: „Widziałem 200 koncertów Iron Maiden i 100 supportów, ale wy spotkaliście się z najlepszą reakcją”. Albo: „Kiedyś was nienawidziłem, ale teraz kupię wszystkie wasze płyty”.

Czy rzeczywiście Iron Maiden ma najlepszych fanów na świecie? Podzielcie się własnymi opiniami i spostrzeżeniami.

Komentarze (31)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Doktorek dodano: 24.12.2018, 18:02 #1
Zdecydowana czołówka pośród największych fanatyków w muzyce.
Pokaż odpowiedzi (2)
Tajnik [94.246.***.***] dodano: 25.12.2018, 00:12 #4
Słucham ich od 1988 jest to klasyk ,i klasykiem zostanie
Pokaż odpowiedzi (6)
Fan [31.182.***.***] dodano: 25.12.2018, 00:29 #11
Sam nie wiem metalu zacząłem słuchać właśnie od iron potem była meta wkurza mnie ta melodyjnosc iron słucham czegoś mocnego a potem wracam znów do iron i tak w kolko
Pokaż odpowiedzi (1)
Zarembiak [89.64.***.***] dodano: 25.12.2018, 01:11 #13
Bo w muzyce Iron Maiden nie ma agresji ani negatywnych uczuć, wyrażają siebie i nie krytykują nikogo.
Pokaż odpowiedzi (1)
Mariusz76 [188.165.***.***] dodano: 25.12.2018, 06:40 #15
Był 87 rok. Miałem 11 lat. Wtedy starszy kumpel "metalowiec' przyniósł na kasecie Live After Death Part 2. Hallowed Be Thy Name i reszta kawałków sprawiła że nie mogłem spać. Nigdy wcześniej nie słyszałem żeby ktoś tak grał a i tak słuchaliśmy już wtedy Kata,Turbo,Slayera ,Kinga Diamonda,Kreatora itd.To było to! Tak zostało do dziś choć już "nowe" plyty to nie to co te z lat 80-ych (i Fear of.. oczywiście). Wielki zespół.
Pokaż odpowiedzi (1)
Icon75 [5.173.***.***] dodano: 25.12.2018, 09:25 #17
Kochamy naszych Ironów
Pokaż odpowiedzi (2)
Ego [89.64.***.***] dodano: 25.12.2018, 10:37 #20
Iron Maiden - zespół jedyny w swoim rodzaju, kiedy przestana grać, już nic nie będzie takie samo :(
Upiorek [178.43.***.***] dodano: 25.12.2018, 11:29 #21
Kocham ich od wieków i zawsze będę kochać 1971!!!!!
TADEO [176.122.***.***] dodano: 25.12.2018, 11:41 #22
Wspaniały zespół i wspaniali jego fani ,byłem na kilku koncertach ale to spotkanie z IRONAMI to nie powtarzalne przeżycie,oby tak dalej ,dużo zdrowia dla niesamowitego BRUCA...
Pokaż odpowiedzi (1)
Ego [89.64.***.***] dodano: 25.12.2018, 11:57 #24
Ciekawe, czy w 2020 przyjadą do nas? Jeśli tak, to w końcu przyda się koncert w centrum kraju. Może Warszawa? 2014: Poznań, 2016: Wrocław, 2018: Kraków. Chyba już za dużo tego jeżdżenia po kraju za nimi. Chcę Łódź albo Wa-wę.
Pokaż odpowiedzi (1)
Gofer [79.252.***.***] dodano: 27.12.2018, 21:04 #26
Iron Maiden, hm. Rok 1986 pamiętny koncert we wrocławskiej, jeszcze wtedy Hali Ludowej. To nie był koncert, to było widowisko. Kasetę z nagraną płytą Powerslave z radiowej adycji Tomasza B. katowałem non stop. Potem oczywiscie byłu inne zespoły, Metallica, Nirvana itp., ale do Ironów zawsze powracam.
Nostress [88.156.***.***] dodano: 28.12.2018, 00:57 #27
Ludzie kochani.. fajni jesteście i lubię Was wszystkich, ale bądźmy poważni.. tylko Metallica!
Pokaż odpowiedzi (1)
Fan [195.210.***.***] dodano: 30.12.2018, 22:25 #29
Święta prawda!
Doktorek dodano: 31.12.2018, 10:42 #30
Iron Maiden nigdy nie byli "tacy jak inni". Może pod względem komercyjnym byliby jeszcze wyżej, gdyby stawiali na trend, popularność? Niemniej - nie ma i już nie będzie takiego zespołu jak oni.
Marta Kaczmarek dodano: 31.12.2018, 19:14 #31
Moja przygoda z Ironami zaczęła się lat temu i jestem pewna, że ta przygoda będzie trwała do końca mojego życia. A mam dopiero 18 lat. Byłam co prawda na tylko dwóch ich koncertach, ale jak tylko będą kolejny raz w Polsce t na pewno pojadę. Mam w pokoju ścianę pełną ich zdjęć, plakatów, ja w zasadzie wiem o nich bardzo bardzo dużo.