terazmuzyka.pl
Newsy 2146V  
szy | 11 stycznia 2018
3

Iron Maiden prezentuje nowe piwo

Już niebawem na rynku pojawi się kolejne piwo sygnowane nazwą Iron Maiden. Poznaliśmy właśnie jego szczegóły. 

Zespół Iron Maiden (przede wszystkim - wokalista Bruce Dickinson, który odpowiada chociażby za proces powstawania trunków pod tym szyldem) we współpracy z regionalnym angielskim browarem Robinsons Brewery, stworzył kolejną odsłonę piwa „Trooper”, którą będzie można nabyć już niebawem - od przyszłego miesiąca.

Manic Street Preachers ujawniają szczegóły nowej płyty

Nic dziwnego - piwo „Trooper” okazało się ogromnym sukcesem Iron Maiden. Od pierwszych dni wprowadzenia go na rynek cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony fanów brytyjskiego zespołu, jak i miłośników trunku. Szybko zaczęto je importować poza Wielką Brytanię, żeby w końcu dotarło do większości krajów świata. Jest dostępne również w Polsce.

Teraz przyszła kolej na kolejną, bo już czwartą odsłonę (nie wliczamy w to oryginalnego „Trooper'a”, który na rynku pojawił się 4,5 roku temu) - „Trooper - Light Brigade”. Nazwa nowego trunku odwołuje się do wiersza „Szarża lekkiej brygady” Alfreda Tennysona, który zainspirował muzyków Iron Maiden w przypadku tekstu utworu „The Trooper”, który pochodzi z albumu „Piece of Mind” (1983) i dotyczy Bitwy pod Bałakławą z 1854 roku. 

Piwo zostało opracowane w porozumieniu z fundacją „Help for Heroes”, brytyjską organizacją charytatywną, która pomaga wojennym weteranom zmagającym się z problemami - zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. Jak możemy przeczytać na stronie Robinsons Brewery - 6 pensów od ceny każdego kufla, oraz 5 pensów z każdej sprzedanej butelki piwa, będą przeznaczane na rzecz wspomnianej wyżej fundacji. 

Bruce Dickinson, wokalista Iron Maiden, powiedział:

Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy poproszeni o zaangażowanie. Byłem instruktorem lotów symulatorem „Flying Heroes” dla weteranów z „Help for Heroes”, więc znam tą organizację i wiem, że wykonują swoją pracę dobrze. 

Wiadomo że „Trooper - Light Brigade” będzie miał 4,1% alkoholu. Jest to piwo górnej fermentacji przygotowane z udziałem drożdży i w wyższej temperaturze (tzw. Ale). To sprawia, że piwa tego typu charakteryzują się złożonym aromatem oraz smakiem.

Można je zamawiać na stronie browaru (pod tym adresem) od 1 lutego, z kolei do ogólnej sprzedaży (na razie mowa jest o wybranych sklepach i pubach na terenie Wielkiej Brytanii) trafi 19 lutego. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie grupy. 

Warto także dodać, że od 2013 roku, kiedy to na rynku pojawił się po raz pierwszy trunek sygnowany nazwą Iron Maiden, sprzedano ponad 20 milionów pint (1 pinta angielska = 568 ml) piwnych złotego trunku. Oprócz wspomnianego „Trooper'a”, wypuszczono także limitowane edycje piw: „Trooper 666” (wyprodukowany z okazji 10 milionów sprzedanych pint), „Red'n'Black” (porter) oraz „Hallowed” (piwo w stylu belgijskim).

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Doktorek dodano: 11.01.2018, 13:41 #1
No i na zdrówko!
ULVER [89.64.***.***] dodano: 11.01.2018, 19:31 #2
Biznes się kreci na wysokich obrotach. Cóż, skoro przemysł muzyczny pada, to przynajmniej na gadżetach i trunkach da się zarobić. Powinni całą linię piw uruchomić, tematycznie nawiązując do najlepszych kompozycji i albumów.
Kulasz [158.75.***.***] dodano: 01.02.2018, 18:18 #3
Fajna opcja jako alternatywa :D Mimo wszystko wole Perłe
Zobacz także
Newsy 69V  
1

Feel i Gromee przygotowali wspólny utwór [WIDEO]

mg | fot. Dagmara Szewczuk | 28 lutego 2020
Newsy 2756V  
23

AC/DC zaskoczy nowym albumem

rf | 27 lutego 2020
Newsy 3302V  
17

Tony Iommi opowiada, jaki kawał Black Sabbath zrobił Kiss

rf | fot. Adam Bielawski | 27 lutego 2020
Newsy 386V  
Newsy 1360V  
7

Paul Di'Anno zdradza, czego żałuje, a z czego jest dumny z czasów Iron Maiden

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultura | 26 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group