terazmuzyka.pl
Newsy 3413V  
rf | 25 grudnia 2019
56

Iron Maiden ukończył pracę nad nową płytą?

Wiele wskazuje na to, że nowa płyta Iron Maiden może ukazać się już niedługo.

Niewykluczone, że w 2020 roku ukaże się nowy album zespołu Iron Maiden. Fani na nową płytę czekają już ponad cztery lata, czyli od premiery „The Book Of Souls” w 2015 roku.

Bruce Dickinson śpiewa na spotkaniu z fanami [WIDEO]

Plotki o nowym wydawnictwie zrodziły się, gdy producent Iron Maiden, Kevin Shirley, podsumowując 2019 rok napisał, że kilka miesięcy spędził w Paryżu, pracując nad „niezbyt tajnym projektem”, o którym jednak nie może mówić. O tym, że może chodzić o nowy album Iron Maiden, sugerował też niedawno Bruce Dickinson, mówiąc, że nowe piosenki zespołu pojawią się „szybciej niż myślicie”.

Tymczasem Iron Maiden nie przerywa koncertowania. Zespół powróci do Europy na serię koncertów w 2020 roku podczas ostatniego etapu Legacy Of The Beast Tour. W związku z tą trasą zespół 5 lipca zagra na PGE Narodowym w Warszawie. Wcześniejsze dwa koncerty grupy, które odbyły się w Krakowie, zostały całkowicie wyprzedane. Jako support zaprezentują się zespoły Within Temptation oraz Lord of the Lost.


REKLAMA

Polecamy Wydanie Specjalne poświęcone Led Zeppelin, które jest aktualnie w sprzedaży – zarówno w kioskach w całej Polsce, jak i w naszym sklepie internetowym.

Na 144 stronach pisma w ekskluzywnym wydaniu znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli pięć szczerych wywiadów
  • Powroty po latach: Filadelfia, Londyn i Katowice
  • Solowe kariery Roberta Planta, Jimmy’ego Page’a oraz Johna Paula Jonesa
  • I wiele, wiele więcej!

 

Komentarze (56)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ego [89.64.***.***] dodano: 25.12.2019, 14:09 #1
Moim zdaniem nowy album Iron Maiden ukaże się pod koniec 2020 roku lub na wiosnę 2021. Steve Harris ostatnio mówił, iż mają zamiar opublikować materiał live z trasy LOTB. Prawdopodobnie nastąpi to pod koniec obecnej trasy...
Pokaż odpowiedzi (2)
Deff [89.64.***.***] dodano: 25.12.2019, 14:10 #4
Ponad 4 lata to bardzo długo a w przyszłym roku, to nawet 5...
Pokaż odpowiedzi (1)
Cerrt [89.64.***.***] dodano: 25.12.2019, 14:11 #6
Przydałoby sie...
Pokaż odpowiedzi (2)
Longinus dodano: 25.12.2019, 14:13 #9
No i fajnie.
Yaroslaw [37.249.***.***] dodano: 25.12.2019, 14:26 #10
Mam nadzieje na krótki, max godzinny album, kilka krótszych utworów, jeden dłuższy, bez konieczności obdarowania każdego gitarzysty solówka w każdym utworze. Wtedy będzie dobrze.
Pokaż odpowiedzi (4)
I [91.205.***.***] dodano: 25.12.2019, 15:41 #15
Chciałbym, aby ten progresywny okres w twórczości Iron Maiden odszedł już do przeszłość ! Żeby nagrali album w stylu z okresu od ,,The Number Of the Beast,, do ,, Somewhere in Time,, . Wolno pomarzyć ?
Pokaż odpowiedzi (2)
opsia [178.43.***.***] dodano: 25.12.2019, 19:17 #18
Mogliby sobie dać już spokój. Co album to coraz gorszy. Mimo że ich lubię, to to już nie to samo, co kiedyś. Koncerty, gdyby nie oprawa, to też nudy...
Pokaż odpowiedzi (2)
Mantas [31.42.***.***] dodano: 25.12.2019, 20:35 #21
Tęsknię za takim albumem Maiden, na którym utwory będą miały 4-6 minut długości, klasyczny podział: zwrotka/refren, gdzie przestaną męczyć zbyt dlugimi wstępami. Dla mnie klasyczne to kawałki typu: 22 Acaccia Avenue czy Moonchild. I tego mi brakuje
Pokaż odpowiedzi (2)
Senna [89.64.***.***] dodano: 25.12.2019, 20:42 #24
Niczego sobie nie obiecują po kapeli, która jest na rynku od 45 lat. Dobra płyta i trasa...
Pokaż odpowiedzi (1)
Deff [89.64.***.***] dodano: 25.12.2019, 20:46 #26
Będzie album 3 CD z dwoma utworami, w tym jednym instrumentalnym Uśmiech
Marcin [188.47.***.***] dodano: 25.12.2019, 22:07 #27
Boże broń przed podwójnym albumem! To najgorsze, co ostatnio dzieje się w muzyce. Zamiast dostać najlepsze z najlepszych, dostajemy miszmasz. Book of Souls CD 1 - to była krótka, ale sensacyjnie dobra płyta. Cd2 pasował tam jak pięść do nosa. Dobre kawałki, ale przez nie album był za długi i totalnie niespójny.

A co do samego, nowego albumu Iron Maiden, uważam, że to prawdopodobnie będzie ich ostatni album. Bardzo życzę zespołowi jak i słuchaczom, aby Maiden mogli pójść ścieżką the Allman Brothers Band i zakończyć swoją studyjną dyskografię jednym z najlepszych jeśli nie najlepszym albumem w swojej karierze!
Pokaż odpowiedzi (2)
Astro 72 [5.173.***.***] dodano: 26.12.2019, 00:24 #30
Ja jednak mam nadzieję, że to będzie ostatnich album bowiem od bardzo dawna nie mają nic ciekawego do zaprezentowania nie tylko metalowo ale swoim fanom. Już mam dość słuchania tych schematycznych kawałków i wkurzajacych na dłuższą metę zaśpiewów Dickinsona.Panowie- czas odejść.Kasy macie dość A każda wasza płyta jest kompromitacją
Horbas [89.67.***.***] dodano: 26.12.2019, 09:30 #31
Iron skończył się na Powerslave. Słucham wszystkiego raczej z obowiązku niż przyjemności bo to moja kapela metalowa ulubiona. Chciałoby się usłyszeć coś podobnego jak lot Ikara ale wiara moja, że to nastąpi już...mała, że tak wierszem napisze
Pokaż odpowiedzi (4)
Maidenmalkontent [89.64.***.***] dodano: 26.12.2019, 11:15 #36
To, co mi się nie podoba to fakt, iż od lat kierownictwo zespołu koncentruje się na promowaniu ich wizerunku, gadżetów, gry, piwa, nie zaś muzyki - nawet tych klasycznych albumów.
Pokaż odpowiedzi (3)
Doktorek dodano: 27.12.2019, 10:34 #40
Nigdy nie za dużo klasyki.
jabco40 [83.23.***.***] dodano: 27.12.2019, 11:44 #41
Płyty po powrocie Dickinsona nie są odkrywcze,ale dobre.Zmienił bym tylko producenta.Brzmienie jest mniej klarowne niż na płytach z lat 80-tych.
Pokaż odpowiedzi (5)
Kumaty [192.168.***.***] dodano: 27.12.2019, 13:56 #47
Nikt nowoczesny na to nie czeka. Rock idzie naprzod, a te dziady w kolko to samo - dwa niezle numery i kilka zapychaczy, a trasa i tak sie nazywa Back To The 80s/Powerslave/The Beast Anniversary Tour itp
Pokaż odpowiedzi (5)
Metal [89.64.***.***] dodano: 27.12.2019, 18:07 #53
Cieszę się, że jeszcze są te klasyczne grupy.
Moskit [89.64.***.***] dodano: 27.12.2019, 18:08 #54
Mam nadzieję na przyszły rok
Pokaż odpowiedzi (1)
mimic [89.64.***.***] dodano: 04.01.2020, 20:45 #56
Niech wywalą w końcu Shirleya i zatrudnią np. gości od ostatniego Judasa,dość mam już tego zamulonego brzmienia Maidenów,chcę czegoś ostrego jak żyleta!!!!