terazmuzyka.pl
Newsy 3943V  
rf | 1 czerwca 2018
17

Iron Maiden znowu z Blaze'em Bayleyem? Wokalista jest za

Czy jest szansa, że jeszcze kiedyś Blaze Bayley stanie na czele Iron Maiden? Wokalista nie ukrywa, że ma na to nadzieję.

Blaze Bayley śpiewał w Iron Maiden w przez większość lat 90. i nagrał z grupą dwa albumy: „The X Factor” (1995) i „Virtual XI” (1998). Potem do składu powrócił Bruce Dickinson, który śpiewa w zespole do dziś. Blaze nie ukrywa jednak, że ma nadzieję stanąć jeszcze na czele tego zespołu.

Kanye West udostępnił nowy album

W wywiadzie dla magazynu „Rock Candy” Bayley przyznał:

Chciałbym stanąć na scenie z Maidenami. Jeśli zadzwoni telefon, będę gotów. Między mną a zespołem zawsze panowały dobre relacje, więc nie jest to żaden problem. Wiem, że wielu fanów by się cieszyło. W dzisiejszych czasach sporo robi się tras rocznicowych, więc może będzie szansa razem zagrać.

Dzisiaj wiele osób postrzega płyty, które nagrałem z Iron Maiden bardziej przychylnie. Ludzie, którzy kiedyś ich nie znosili, teraz przyznają, że są całkiem dobre.

Teraz Iron Maiden grają bardziej progresywnie, co moim zdaniem zaczęło się od „The X Factor”. To, co zespół robi dzisiaj jest bliskie temu, co robił ze mną.

Iron Maiden co jakiś czas odbywa wspominkowe trasy koncertowe, podczas których koncentruje się na wybranym okresie z przeszłości. Do tej pory jednak grupa nie grała takich tras poświęconych albumom z Blaze’em Bayleyem. Myślicie, że trasa skupiająca się na płytach „The X Factor” i „Virtual XI” z gościnnym udziałem Bayleya byłaby dobrym pomysłem?

Póki co czekają nas jeszcze dwa koncerty w ramach trasy „Legacy Of The Beast”. Iron Maiden zagra w naszym kraju 27 i 28 lipca w Tauron Arenie w Krakowie. Gościem specjalnym obu koncertów będzie formacja Tremonti.

Sonda - wypowiedz się!

Którą z płyt Iron Maiden nagranych z Blaze'em wolisz?

The X Factor
70% (160 głosów)
Virtual XI
29% (66 głosów)
Komentarze (17)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ja [185.172.***.***] dodano: 01.06.2018, 18:21 #1
Pomarzyć to on sobie może, trasa na której Blaze gościnnie zaśpiewałby góra dwie piosenki, jak najbardziej, natomiast trasa Maidenów z Blazem zamiast Bruce'a, no way!
Pokaż odpowiedzi (2)
Woj [82.3.***.***] dodano: 01.06.2018, 20:21 #4
No bez kitu ,szanuje gościa ale jednak nie
Czaczuwa [91.195.***.***] dodano: 02.06.2018, 00:12 #5
Szacunek dla Pana Dickisona, ten Pan zawsze będzie głosem Ironow, ale najlepsza plyta ta jedyna, wysmienita, mroczna, dopracowana...Harris i Blaze ...X Factor. Mistrzostwo
Curse_feanor [88.26.***.***] dodano: 02.06.2018, 08:01 #6
Oby nigdy do tego nie doszło. Blaze pasował do Maiden jak pięść do nosa. Jeszcze na płytach dało się go z bólem wytrzymać, ale jak śpiewał stare numery Maiden na koncertach to aż zęby bolały. Za to Bruce doskonale interpretuje kawalki z X factor i Virtual, więc Blaze jest kompletnie niepotrzebny
Pokaż odpowiedzi (2)
Purpurat [109.173.***.***] dodano: 02.06.2018, 11:56 #9
Napinacie się jak plandeka na Żuku. A czy taka propozycja że strony Maidenów w ogóle wyszła?? Bo to tak samo jak byście napisali że z Ironami chce zaśpiewać Piasek albo Rynkowski. Ja też bym chciał... Tylko jakoś nie proponują
Pokaż odpowiedzi (3)
Karo [77.252.***.***] dodano: 02.06.2018, 15:27 #13
A może by tak iron maiden z dwoma wokalistami :D
Hightower [94.254.***.***] dodano: 03.06.2018, 05:33 #14
Na jakim czele Błażej ma stanąć ? Kto pisze takie bzdury. On to sobie może pośpiewać - jak mu zespół pozwoli. Tak samo, jak wtedy gdy zastępował Bruce'a. Dickinson jest dla mnie jedynym prawdziwym wokalistą Iron Maiden. Jak Freddie w Queen. A, marzyć to może. Życzę mu powodzenia, chociaż nawet nie zamierzam go słuchać. Pozdrawiam wszystkich fanów Iron Maiden.
GPS67 dodano: 03.06.2018, 18:27 #15
Ciekaw jestem, po co pisać tego rodzaju teksty. Nic z nich nie wynika. Ktoś czegoś chciał... i tyle. Blaze nigdy sobie nie radził z tym, źe z niego zrezygnowano. Nie ma planów jego powrotu. I (miejmy nadzieję) nigdy nie będzie.
P. [37.131.***.***] dodano: 05.06.2018, 09:10 #16
Jedyny dobry wokalista Iron Maiden to Di'Anno.
Faust dodano: 05.06.2018, 19:13 #17
Na jeden koncert - dwa/trzy utwory i wystarczy!