terazmuzyka.pl
Newsy 2874V  
mg | 5 lutego 2019
17

Jacek Stachursky przygotował cover zespołu Dżem [WIDEO]

Dość nieoczekiwanie Jacek Stachursky, wykonujący raczej muzykę z innych gatunków, sięgnął po jeden z utworów pochodzących z repertuaru kultowego Dżemu.

Po sukcesie, jakim okazały się poprzednie wydawnictwa z cyklu „Wspaniałe Polskie Przeboje”Jacek Stachursky zdecydował się na przygotowanie kolejnego. Postanowił sięgnąć między innymi po utwór „Kim Jestem – Jestem Sobie” pochodzący z twórczości zespołu Dżem. Nowe wydawnictwo z coverami ma pojawić się jednak dopiero w 2020 roku.

Dżem będzie hucznie świętować 40. urodziny

Poniżej prezentujemy interpretację Stachurskyego, która okraszona została oficjalnym teledyskiem:

Kompozycja „Kim Jestem – Jestem Sobie” pochodzi z kultowego, debiutanckiego albumu „Cegła”, który Dżem opublikował w 1985 roku. Za muzykę i słowa kompozycji odpowiedzialni są Ryszard Riedel oraz Jerzy Styczyński.

Jacek Stachursky, mimo publikacji powyższej kompozycji, skupia się na promocji swojej nowej płyty „2k19”, która ma ukazać się we wrześniu tego roku. Jednak już 14 lutego światło dzienne ujrzy nowy utwór artysty zatytułowany „Zimna Lufa”, natomiast w kwietniu opublikuje kompozycję zatytułowaną „Doskozzza” (w związku z promocją krążka „2k19”).

Komentarze (17)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pawel [2.100.***.***] dodano: 05.02.2019, 12:27 #1
Myślałem, że możliwość dodawania komentarzy jest wyłączona a tu nie.
Napiszę tylko, że mogło by być lepiej. Niedosłuchałem do końca gdyż wolę bardziej tradycyjne wersje.
flake9 dodano: 05.02.2019, 12:31 #2
Brawo, poziom rośnie. Jak wyjdzie nowa część Smerfnych hitów, to też o tym napiszecie? Naprawdę myślicie, że tu są fani Stachurskiego?
Pokaż odpowiedzi (2)
Łysy [5.172.***.***] dodano: 05.02.2019, 16:14 #5
Każdy utwór można coverować... ale po co zamieniać go na numer taneczny w klimacie disco polo... tekst powinien go raczej dyskwalifikować w tego rodzaju "twórczości"...
Ale jak się nie ma swoich pomysłów... dobrze jest spróbować odciąć kupon od innych... słabe to i mierne bardzo!
Portal z ambicjami rockowymi raczej nie powinien propagować takiej "twórczości"!!!
cebulowy [212.244.***.***] dodano: 05.02.2019, 16:32 #6
Te "njusy" są coraz bardziej zaskakujące/irytujące!Jak Z.Martyniuk albo jakiś inny "artysta" tego pokroju nagra np kower Nalepy lub Niemen'a,to też będziemy zaszczyceni takimi rewelacjami?Jeżeli już o kowerach mowa,to nie lepiej byłoby napisać o jakiejś mało znanej/lub wcale kapeli/wykonawcy youtube'owym?Myślałem,że ten portal po transformacji z Teraz Rock na Teraz Muzyka będzie trzymał jakiś poziom artystyczny.Jeszcze dodatkowo cenzura/zakaz komentowania czasopisma Teraz Rock,które(czas najwyższy)również powinno zmienić nazwę!
Magda [188.127.***.***] dodano: 05.02.2019, 17:25 #7
W końcu jakaś piosenka Dżemu, której da się chociaż przesłuchać
Pokaż odpowiedzi (2)
Domin [83.20.***.***] dodano: 05.02.2019, 19:00 #10
Czy pan Stachursky może przestać przyswajać sobie cudze utwory? Może niech błyśnie w końcu geniuszem i stworzy dla odmiany coś własnego. "Z niecierpliwością" czekam na utwór "Zimna lufa". Nie rozumiem dlaczego w ogóle pojawia się w mediach z takim poziomem.
1234 [77.255.***.***] dodano: 05.02.2019, 21:08 #11
jak dla mnie lipa do potęgi!!!
Ŕrrŕ [159.205.***.***] dodano: 05.02.2019, 23:06 #12
Idż się leczyć na nogi bo na głowę za póżno
FOK [178.217.***.***] dodano: 06.02.2019, 07:28 #13
Więcej o Disco Polo! W końcu czemu nie?
pIOTR [195.47.***.***] dodano: 06.02.2019, 08:22 #14
Tylko czekać jak na okładce TERAZ rOCKA pojawi się gwiazda DISCO POLO, albo wkładka poświęcona ....pleeaseee....NO F...WAY
LZ [195.47.***.***] dodano: 08.02.2019, 15:07 #15
NIEDŁUGO TERAZ ROCK ZROBI WKŁADKĘ O SŁAWOMIRZE
Paweł [37.47.***.***] dodano: 10.02.2019, 09:42 #16
Normalnie profanacja. Przerabianie Dżemu na disco polowe rytmy. Dramat made in Łaszczok.
Aborcjusz [83.26.***.***] dodano: 10.02.2019, 21:24 #17
Rysiek się w grobie przewraca. Brak słów. Za takie coś powinni za kraty wsadzać.