terazmuzyka.pl
Newsy 2051V  
szy | 19 marca 2017
0

Jack Irons z Eddiem Vedderem wykonali klasyk Pink Floyd [WIDEO]

Były perkusista Pearl Jam, Jack Irons, zaprosił na scenę Eddiego Veddera. Razem wykonali jeden z najważniejszych utworów Pink Floyd. 

Podczas piątkowego koncertu w Seattle, Jack Irons supportował swoich dawnych kolegów z Red Hot Chili Peppers. Podczas jednego z utworów, do perkusisty dołączył wokalista Pearl Jam, Eddie Vedder.

Eddie Vedder ogłosił europejską trasę koncertową

Irons z Vedderem razem wykonali jeden z najważniejszych utworów Pink Floyd, a mianowicie „Shine On Your Crazy Diamond”. Zapis tego wykonania możecie obejrzeć poniżej. 

Eddie Vedder i Jack Irons: „Shine On You Crazy Diamond”

Jack Irons w Pearl Jam występował w latach 1994-1998, ostatnim albumem nagranym z grupą był „Yield”. Wcześniej grał w zespole Red Hot Chili Peppers.

Z kolei Red Hot Chili Peppers tego wieczoru zagrali na bis kompozycję „Until the Ocean” z repertuaru Malfunkshun, czyli zespołu, w którym śpiewał Andrew Wood, który później występował z Mother Love Bone z przyszłymi muzykami Pearl Jam. Eddie Vedder jednak nie dołączył do zespołu, aby wykonać go wspólnie z Kiedisem i spółką. 

Pearl Jam zostaną wprowadzeni do Rock'n'rollowego Salonu Sław

W ciągu ponad 25 lat, przez skład Pearl Jam przewinęło się pięciu perkusistów. Do Rock And Roll Hall of Fame oficjalnie zaproszono tylko dwóch - pierwszego pałkera Dave'a Kusena oraz obecnego, Matta Camerona. Muzycy Pearl Jam zaprosili jednak również trzech pozostałych: Matta Chamberlina, Dave'a Abbruzzese i Jacka Ironsa. Wiadomo już, że pierwszy z nich nie dotrze na ceremonię z uwagi na zobowiązania zawodowe. Matt Chamberlain grał z Pearl Jam latem 1991 roku, tuż przed wydaniem debiutanckiego albumu „Ten”. Wystąpił także w klipie do utworu „Alive”. 

Tegoroczna gala Rock And Roll Hall Of Fame odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku w Barclays Center na Brooklynie. Oprócz Pearl Jam wprowadzeni zostaną do niej także Tupac Shakur, Journey, Yes, Electric Light Orchestra i Joan Baez.

Do Galerii Sław wprowadzani zostają artyści, którzy pierwszych nagrań dokonali co najmniej 25 lat temu. W tym roku po raz pierwszy włączeni zostaną artyści, którzy karierę rozpoczęli w latach 90.

Pierwsza ceremonia Rock And Roll Hall Of Fame odbyła się w 1986 roku, uhonorowano wtedy między innymi Elvisa Presleya, Jamesa Browna, Jerry'ego Lee Lewisa i Chucka Berry'ego.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group