terazmuzyka.pl
Newsy 806V  
szy | 10 stycznia 2018
0

Jack White udostępnia dwa premierowe utwory [AUDIO]

Jack White udostępnił właśnie w sieci dwa premierowe utwory, jeden z nich jest pierwszym singlem promującym jego trzeci solowy album, który ukaże się w tym roku. 

Trzeci solowy album Jacka White'a zbliża się wielkimi krokami. Wiemy już, że będzie on zatytułowany „Boarding House Reach” i ukaże się w tym roku. Dzisiaj z kolei artysta udostępnił dwa premierowe utwory, w tym pierwszy singiel. 

Zespół Queen otrzyma nagrodę za całokształt kariery

W sieci możecie zapoznać się już z kompozycją „Connected By Love”, do której zrealizowano teledysk. Pierwszy singiel, który zapowiada trzeci solowy album White'a, miał dzisiaj swoją premierę w audycji radiowej Zane'a Lowe'a. 

Ponadto artysta udostępnił także drugi utwór - „Respect Commander”, który jest traktowany jako tzw. „B-side”, co świadczy, że nie znajdzie się na albumie.

Według magazynu „Billboard” album „Boarding House Reach” ma ukazać się w pierwszej połowie 2018 roku. Jego kolejne szczegóły - tracklista, okładka - nie są jeszcze znane.

Natomiast w wywiadzie dla magazynu „Interview” White przyznał, że płytę nagrywał w Los Angeles, Nowym Jorku i Nashville.

Nigdy wcześniej nie nagrywałem w Nowym Jorku ani Los Angeles. Chciałem udać się w nowe miejsca i poznać muzyków, z którymi wcześniej nie grałem.

Artysta przyznał także, że chce tworzyć tak, jak Michael Jackson:

Zamiast tworzyć melodie na instrumentach, albo je nucąc, chcę je tworzyć w głowie. Chcę wszystko stworzyć w mojej głowie w kompletnej ciszy.

Wiadomo także, że na następcy „LazarettoWhite'a będą wspierać następujący muzycy: perkusista Louis Cato (Beyoncé, Q-Tip, John Legend), basistka Charlotte Kemp Muhl (The Ghost of a Saber Tooth Tiger), DJ Harrison (syntezator), klawiszowiec Neal Evans (Soulive, Talib Kweli, John Scofield), Bobby Allende grający na instrumentach perkusyjnych (David Byrne), oraz wokalistki - Ann i Regina McCrary z legendarnego gospelowego tria z Nashville, the McCrary Sisters. 

Jack White działał na scenie w Detroit w różnych składach już w latach 90. XX wieku, ale największą sławę przyniósł mu duet The White Stripes, który założył z ówczesną żoną, Meg. Albumy „White Blood Cells” i „Elephant” uznawane są za przełomowe dla rocka pierwszej dekady XXI wieku. Grupa The White Stripes rozpadła się po nagraniu sześciu studyjnych albumów. Ponadto Jack udziela się także w zespołach The Raconteurs The Dead Weather, w tym drugim grał na perkusji.

Z kolei w 2012 roku zadebiutował solowym albumem „Blunderbuss”, a w 2014 wydał kolejny - zatytułowany „Lazaretto”. Jack White jest także właścicielem wytwórni płytowej i tłoczni płyt winylowych Third Man. Warto także w tym miejscu nadmienić, że w lipcu ubiegłego roku nakładem wydawnictwa In Rock ukazała się biografia White’a pod tytułem „Obywatel Jack”, autorstwa Nicka Hasteda.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group