terazmuzyka.pl
Newsy 697V  
szy | 12 stycznia 2018
0

Jack White ujawnia szczegóły solowego albumu

Jack White dwa dni temu udostępnił pierwszy singiel, który zapowiada jego trzeci solowy album, teraz z kolei podzielił się kolejnymi szczegółami dotyczącymi nadchodzącego wydawnictwa. 

Trzeci solowy album Jacka White'a, który będzie zatytułowany „Boarding House Reach”, na rynku ukaże się 23 marca nakładem wytwórni należącej do muzyka - Third Man Records/XL Recordings.

Of Mice & Men przerabia utwór Pink Floyd

Jak można przeczytać w informacjach prasowych na nowej płycie White „poszerza muzyczne horyzonty, a piosenki, które się na niej znalazły, są jednocześnie ponadczasowe jak i nowoczesne”. Ponadto album został „napisany i stworzony w spartańskich warunkach, które panowały w mieszkaniu, gdzie nie rozpraszał go otaczający świat”. Warto także nadmienić, że artysta używał tego samego sprzętu, który posiadał już jako 15-latek (czytaj: podstawowe muzyczne oprzyrządowania). 

Jack White następcę „Lazaretto” nagrywał w różnych studiach nagraniowych: Los Angeles, Nowym Jorku oraz Nashville.

Nigdy wcześniej nie nagrywałem w Nowym Jorku ani Los Angeles. Chciałem udać się w nowe miejsca i poznać muzyków, z którymi wcześniej nie grałem.

Jak możemy dalej przeczytać w notce prasowej, album charakteryzuje się gatunkowym zróżnicowaniem - na „Boarding House Reach” fani znajdą utwory zarówno rock'n'rollowe, jak i inspirowane muzyką elektroniczną, gospel bluesem, hip-hopem, punkiem czy country. Cały krążek został opisany jako „świadectwo wielkości twórczej White'a i jego odważnych muzycznych ambicji”. 

Wiadomo także, że White'a będą na nowym albumie wspierać będą następujący muzycy: perkusista Louis Cato (Beyoncé, Q-Tip, John Legend), basistka Charlotte Kemp Muhl (The Ghost of a Saber Tooth Tiger), DJ Harrison (syntezator), klawiszowiec Neal Evans (Soulive, Talib Kweli, John Scofield), Bobby Allende grający na instrumentach perkusyjnych (David Byrne), oraz wokalistki - Ann i Regina McCrary z legendarnego gospelowego tria z Nashville, the McCrary Sisters. 

Album „Boarding House Reach” zapowiada utwór „Connected By Love”. Artysta udostępnił także drugi utwór - „Respect Commander”, który jest traktowany jako tzw. „B-side”. Możecie się z nimi zapoznać poniżej:

Natomiast okładka nadchodzącej płyty będzie prezentowała się tak (dwie wersje - CD oraz winyl):

Jack White działał na scenie w Detroit w różnych składach już w latach 90. XX wieku, ale największą sławę przyniósł mu duet The White Stripes, który założył z ówczesną żoną, Meg.  Ponadto Jack udzielał się także w zespołach The Raconteurs The Dead Weather, w tym drugim grał na perkusji. Z kolei w 2012 roku zadebiutował solowym albumem „Blunderbuss”, a w 2014 wydał kolejny - zatytułowany „Lazaretto”. Jack White jest także właścicielem wytwórni płytowej i tłoczni płyt winylowych Third Man. W lipcu ubiegłego roku nakładem wydawnictwa In Rock ukazała się biografia White’a pod tytułem „Obywatel Jack”, autorstwa Nicka Hasteda.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group