terazmuzyka.pl
Newsy 1731V  
rf | fot. David James Swanson | 9 października 2018
0

Jack White w 2019 roku reaktywuje swój zespół. Będzie nowa płyta

W 2019 roku powróci jeden z zespołów, w jakie zaangażowany był Jack White. Będzie także nowa płyta.

W przyszłym roku reaktywować ma się grupa The Raconteurs, którą Jack White współtworzył z Brendanem Bensonem, Jackiem Lawrence’em i Patrickiem Keelerem. Powrocie grupy ma towarzyszyć nowy, pierwszy od ponad dekady, album studyjny.

Jack White zapowiedział koncertowy film

O powrocie The Raconteurs poinformowała wytwórnia Third Man Records przy okazji wydania reedycji płyty „Consolers of the Lonely” z 2008 roku. W ramach bonusów na załączonym do płyty singlu znajdą się dwa nowe utwory. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej:

Są to pierwsze nowe piosenki od lat, nagrane podczas niedawnych sesji, z których w 2019 roku powstanie nowy album The Raconteurs!! Tak, jest! Nie podamy wam tytułów utworów, ani nie damy posłuchać fragmentów. Będziecie musieli poczekać, aż ten zestaw do was dotrze.

Póki co, macie czas, by zacząć naprawdę jarać się tym, co czeka was w przyszłym roku.

Zespół The Raconteurs wydał dwie płyty. W 2006 roku ukazała się „Broken Boy Soldiers”, a w 2008 wspomniany „Consolers of the Lonely”. Grupa wylansowała kilka przebojów, w tym „Steady, As She Goes” i „Salute Your Solution”.

Jack White aktualnie jest w trakcie krótkiej trasy koncertowej po Polsce. W sobotę i niedzielę artysta wystąpił kolejno w Gdyni i Poznaniu. Dziś zagra na warszawskim Torwarze, a w środę w krakowskiej Tauron Arenie.

Przypomnijmy, że w trakcie koncertów White'a obowiązuje całkowity zakaz używania aparatów, telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń nagrywających. Swoją decyzję muzyk uzasadnił w ten sposób:

Dzisiaj ludzie nie potrafią klaskać, bo mają w rękach telefony. Ja nie mam setlisty. Nie mówię tych samych rzeczy na każdym koncercie. Jeśli ludzie nie potrafią mi oddać energii to może marnuję czas?

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 80V  
0

Alestorm promują nowy album animowanym teledyskiem [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 7 lipca 2020
Newsy 311V  
0

Roger Taylor bał się o zdrowie Briana Maya

rf | fot. Raph_PH | 7 lipca 2020
Newsy 379V  
2

Jeff Waters (Annihilator) wskazuje swojego gitarowego boga

rf | fot. Sven Mandel | 7 lipca 2020
Newsy 4882V  
15

Robert Trujillo (Metallica) ocenia styl gry Cliffa Burtona i Jasona Newsteda

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 4 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group