terazmuzyka.pl
Newsy 690V  
rf | fot. David James Swanson | 11 października 2018
0

Jack White w przeróbce Blondie. Wypłynęło rzadkie nagranie z 1997 roku [AUDIO]

Do sieci trafił nie znany wcześniej zapis nagrania z 1997 roku, w którym Jack White śpiewa przeróbkę „One Way Or Another” Blondie.

Taśmę udostępnił współzałożyciel wytwórni Third Man Records, Ben Blackwell. Jak twierdzi pochodzi ona z końca 1997 roku, gdy Jack White nagrał w Detroit demo zespołu 400 Pounds Of Punk, zatytułowane „He Once Ate A Small Child”.

Jack White reaktywuje The Raconteurs

Jack White był wówczas nikomu nieznanym inżynierem dźwięku i podczas sesji 400 Pounds Of Punk dołączył do grupy, by zaśpiewać w jednym utworze wspólnie z wokalistą Jamie Cherrym. Utworem tym była przeróbka „One Way Or Another” Blondie.

Jak zapewnia Ben Blackwell o istnieniu tej taśmy wiedziało zaledwie kilka osób i nie została ona wcześniej udokumentowana.

Poniżej możecie wysłuchać nagrania z udziałem Jacka White’a.

Jack White właśnie zakończył czterokoncertową trasę po Polsce, która objęła Gdynię, Poznań, Warszawę i Kraków. Podczas koncertu na warszawskim Torwarze Jack White zaśpiewał wraz z fanami „Sto lat” dla swojej matki, która dzień wcześniej ukończyła 88 lat i która obecna była na koncercie.

Ostatecznie Jack White, licząc obszerny bis, zaserwował zgromadzonej publiczności ponad dwadzieścia utworów pochodzących z jego solowej kariery, z repertuaru zespołów The White Stripes, The Dead Weather czy The Raconteurs. Nikt, kto późnym wieczorem opuszczał warszawski Torwar nie mógł być zawiedziony.

Więcej o polskich koncertach Jacka White’a przeczytacie w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który ukaże się 31 października.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 297V  
0

Korn zagra z byłym perkusistą?

rf | 22 lutego 2019
Newsy 200V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group