terazmuzyka.pl
Newsy 11828V  
mg | fot. Bartek Koziczyński | 28 września 2019
35

James Hetfield (Metallica) ponownie trafił na odwyk. Zespół odwołał trasę koncertową

Dość nieoczekiwane wieści dotarły do nas z obozu Metalliki. Grupa odwołała trasę po Australii i Nowej Zelandii, ponieważ James Hetfield rozpoczął kolejną walkę z uzależnieniem od alkoholu.

Zespół Metallica opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym przeprosił swoich fanów z Australii i Nowej Zelandii, gdzie mieli grać w najbliższym czasie. Wszystkie koncerty zostały odwołane, ponieważ James Hetfield musiał udać się do specjalnego ośrodka, gdzie ponownie rozpocznie odwyk. To kolejny etap walki wokalisty z uzależnieniem od alkoholu.

Ile jeszcze będzie istniała Metallica? Lars Ulrich odpowiada

We wpisie przeczytać możemy:

Jak pewnie większość z Was wie, nasz brat James zmaga się od lat z uzależnieniem od alkoholu. Teraz, niestety, musi ponownie wziąć udział w programie, aby wrócić do zdrowia.

Zespół zapewnił fanów w Australii i Nowej Zelandii, że wcześniej czy później wróci i zagra zapowiedziane zaplanowane koncerty. Nie wiadomo na  razie, ile potrwa przerwa zespołu od koncertowania oraz kiedy zakończy się leczenie Jamesa Hetfielda. List skierowany do fanów podpisało trzech muzyków: Lars Ulrich, Kirk Hammett oraz Rob Trujillo.

Poniżej wpis w oryginale:

Niedawno Metallica zakończyła trasę koncertową po Europie, podczas której zagrała między innymi w Polsce – na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym. Później zespół wystąpił w San Francisco, gdzie ponownie zagrał z orkiestrą symfoniczną. Występy zostały zarejestrowane i złożą się na film „S&M2”, który będzie można zobaczyć w polskich kinach. Następnym krokiem, który miał wykonać zespół, były odwołane właśnie koncerty w Australii i Nowej Zelandii.

Do sprzedaży trafiło niedawno przygotowane przez naszą redakcję Wydanie Specjalne poświęcone Metallice. Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach, a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

Komentarze (35)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Łukasz [37.30.***.***] dodano: 28.09.2019, 11:27 #1
Cóż, taka już natura ludzka, człowiek błądzi... Wielka szkoda, kilkanaście lat życia w trzeźwości, facet wydawał się naprawdę mocny psychicznie. Niestety, obawiam się, że ta sytuacja stawia pod znakiem zapytania przyszłość Metalliki. Oby nie było tak, iż będzie musiał zdecydować: zespół albo życie. Metallica to jego życie, ale jak widać ma to też ciemne strony...
Pokaż odpowiedzi (1)
Shock [83.26.***.***] dodano: 28.09.2019, 11:45 #3
https://www.youtube.com/watch?v=XnS3H4Gbx0Q
WoW [31.60.***.***] dodano: 28.09.2019, 11:46 #4
Wystarczy popatrzeć jak wyglądał na ostatnich koncertach, miał twarz spuchniętą od wódy
Pokaż odpowiedzi (7)
towarzysz bolek [79.191.***.***] dodano: 28.09.2019, 12:07 #12
O k**wa! Tego się nie spodziewałem! Wydawało mi się,że kto jak kto, ale Hetfield ma już wszystko poukładane i uporządkowane i został abstynentem, a tu proszę. Chociaż jestem zdania, że Metallica mogłaby sobie już darować kontynuowanie kariery, to jednak ta wiadomość mocno mnie zasmuca...
autumn leaves [89.64.***.***] dodano: 28.09.2019, 12:18 #13
Alkohol jest dobry, gdy pije się go czasem i z umiarem. Niestety wielu chyba nie zdaje sobie z tego sprawy albo nie chce sobie zdawać. Kto już raz się uzależnił temu wiele nie trzeba, żeby znów popaść w nałóg. James nie ma jeszcze tak źle, stać go na najlepsze kliniki odwykowe na świecie, wielu niestety przez alkoholizm zniszczyło sobie życie...
Axllica [80.48.***.***] dodano: 28.09.2019, 13:27 #14
Axl teraz mógłby śpiewać.
Pokaż odpowiedzi (1)
sandman [79.124.***.***] dodano: 28.09.2019, 13:46 #16
jak to mówili o Balcerku jak miał iść na odwyk? dobry był z niego herbatnik czy jakoś tak? Mrugnięcie
Pokaż odpowiedzi (2)
Sparda [89.187.***.***] dodano: 28.09.2019, 14:55 #19
Tak jak 18 lat temu wróci mocniejszy i zdeterminowany w końcu niedługo 40 rocznica powstania zespołu ma dla kogo wierzę w niego
Xyz [5.173.***.***] dodano: 28.09.2019, 15:57 #20
No cóż, dało się to przewidzieć. Niedawno był tu fragment wywiadu z kolesiem z Bokassy, którzy byli ich supportem, gdzie przechwalał się jak to oba zespoły wesoło piją razem do 4 nad ranem. Już wtedy przeszło mi przez myśl, że to się skończy dla Jamesa źle, no i stało się. Szkoda chłopa, ale dobrze, że chociaż chce się leczyć.
Xyz [5.173.***.***] dodano: 28.09.2019, 15:58 #21
No cóż, dało się to przewidzieć. Niedawno był tu fragment wywiadu z kolesiem z Bokassy, którzy byli ich supportem, gdzie przechwalał się jak to oba zespoły wesoło piją razem do 4 nad ranem. Już wtedy przeszło mi przez myśl, że to się skończy dla Jamesa źle, no i stało się. Szkoda chłopa, ale dobrze, że chociaż chce się leczyć.
dragstrip [194.106.***.***] dodano: 28.09.2019, 16:09 #22
Nareszcie dobra wiadomość nt. Metalliki.
Pokaż odpowiedzi (2)
Karol [213.199.***.***] dodano: 28.09.2019, 16:32 #25
Bardzo mnie zasmuciła ta wiadomość. James jest dla mnie wzorem w walce z nałogiem i miał ogromny wpływ na podjęcie przeze mnie decyzji o leczeniu się. Teraz zwyczajnie się boję. I bardzo mi go szkoda :(
Dominik [109.173.***.***] dodano: 28.09.2019, 18:04 #26
Ja byłem trzy razy na odwyku nie pomogło
to self destruct [5.172.***.***] dodano: 28.09.2019, 20:56 #27
Wielka szkoda ,oby nie skończyło się tak jak po ostatnim odwyku - nagranie St Anger !
kadakrystian dodano: 29.09.2019, 11:54 #28
Szkoda.
Trzymaj się James!
Rozpisali się sami abstynenci!
Raj utracony [89.231.***.***] dodano: 29.09.2019, 11:55 #29
Współczuję i trzymaj za Jamesa kciuki. 12 lat byłem pod wpływem alkoholu z czego 8 prawie nie pamiętam. 14 czerwca tego roku minęło 22 lata trzeźwości.
Pokaż odpowiedzi (1)
Rysiek Ridel [77.255.***.***] dodano: 29.09.2019, 14:00 #31
Lump, menel, degenerat.
Pokaż odpowiedzi (4)