terazmuzyka.pl
Newsy 2743V  
rf | 23 maja 2018
0

James Hetfield (Metallica) wykonał utwór Ghost [WIDEO]

James Hetfield, gitarzysta i wokalista zespołu Metallica, należy do zagorzałych fanów szwedzkiego zespołu Ghost. W trakcie próby gra nawet ich utwory.

Ghost jest jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych ostatnich lat. Wśród swoich fanów ma też wielu artystów, o czym mogliśmy przekonać się w jego najnowszym teledysku, w którym wystąpił między innymi Kirk Hammett. Tymczasem jego kolega z Metalliki, James Hetfield, wyraża swoje uwielbienie do grupy grając jej utwory na próbie.

Slayer będzie ścigał za koszulki

W sieci pojawił się krótki film z próby zespołu Metallica, nakręcony prawdopodobnie przed jednym z europejskich koncertów. James Hetfield gra na nim utwór „Cirice”, pochodzący z wydanego w 2015 roku albumu Ghost „Meliora”.

Podczas europejskiej trasy koncertowej Metalliki to Robert Trujillo i Kirk Hammett regularnie wykonywali przeróbki słynnych utworów pochodzących z danych krajów. Na warsztat wzięli między innymi „The Final Countdown” Europe, „Dancing Queen” ABBA, „Jozin z Bazin” Ivana Mladka i „Wehikuł czasu” Dżemu.

Tymczasem zespół Ghost udostępnił utwór „Dance Macabre”, zapowiadający nowy album. W instagramowym teledysku wystąpiła w nim cała plejada gwiazd, w tym Kirk Hammett (Metallica), Chris Jericho, Charlie Benante (Anthrax), Matt Shadows (Avenged Sevenfold), Philip Anselmo i Chino Moreno (Deftones). Możecie zapoznać się z nim poniżej.

Album „Prequelle” ukaże się już 1 czerwca i znajdzie się na nim 10 premierowych kompozycji, oto szczegółowa tracklista:

  1. Ashes
  2. Rats
  3. Faith
  4. See the Light
  5. Miasma
  6. Dance Macabre
  7. Pro Memoria
  8. Witch Image
  9. Helvetesfonster
  10. Life Eternal

Autorem okładki jest polski grafik Zbigniew M. Bielak.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 297V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group