terazmuzyka.pl
Newsy 2227V  
szy | 10 kwietnia 2018
0

James Hetfield zbudował gitarę z... wyjątkowego drewna

Gitarzysta i wokalista Metalliki opowiada o swojej gitarze, którą czule nazwał „Carl”.

W najnowszym filmiku, który został udostępniony na oficjalnym koncie zespołu na YouTubie, muzycy Metalliki dzielą się wspomnieniami związanymi ze słynnym garażem, dzięki któremu mogła powstać wspomniana gitara. 

Śmierć Chrisa Cornella tematem serialu dokumentalnego

Chodzi oczywiście o garaż domu znajdującego się przy Carlson Boulevard w El Cerrito w Kalifornii. To właśnie to miejsce, w latach 1983-1986, grupa traktowała jako swój dom. W tym okresie muzycy Metalliki przeniosła się do Bay Area, aby móc grać z basistą Cliffem Burtonem. Odbywały się tu próby, a także miał miejsce proces twórczy z myślą o albumy „Ride the Lightning” (1984) oraz „Master of Puppets” (1986). 

Joel McIver w swojej książce zatytułowanej „To Live Is To Die: The Life And Death of Metallica’s Cliff Burton”, w ten sposób opisał typową scenę z domu przy Carlson Boulevard, kiedy mieszkali tam członkowie grupy:

Panował tam jeden wielki bałagan, ponieważ James, Lars i Mark Whitaker żyli tam i organizowali sobie wieczorne picie. Wszyscy, matka lub ojciec, którzy byli zainteresowani Metalliką, przychodzili wówczas z piwem - oni nie odwróciliby się do obcych, którzy przynoszą w prezencie napoje alkoholowe.

Później to miejsce zostało zniszczone i plan, aby „przenieść” cały garaż na pamiątkę do obecnej kwatery głównej, nie doszedł do skutku. Na szczęście, niektórzy z sąsiadów pamiętali o tym, jakie ogromne znaczenie dla muzyków Metalliki miało to miejsce. Kiedy grupa, w kwietniu 2016, ponownie odwiedziła tamte tereny, Andy'emu Andersonowi (jednemu z dawnych przyjaciół Hetfielda i spółki) udało się „zatrzymać” trochę drewna ze zniszczonego garażu. 

Gitarzysta oddał surowiec Kenowi Lawrence'owi, dzięki któremu udało się stworzyć ten wyjątkowy dla Hetfielda instrument. Na poniższym filmiku muzyk opowiada o tej niezwykłej (i bezcennej) dla niego gitarze: 

W kwietniowym numerze „Teraz Rocka” znajdziecie obszerną wkładkę poświęconą amerykańskiemu zespołowi. Przyjrzeliśmy się w niej drodze, jaką Metallica przebyła od 2003 roku, a także szczegółowo zrecenzowaliśmy dyskografię Larsa Ulricha i spółki. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Koncert już wkrótce
  • Metallica
  • Data i miejsce koncertu: 28 kwietnia 2018
    Kraków, Tauron Arena
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group