terazmuzyka.pl
Koncerty 3946V  
szy | 15 marca 2017
0

Jarocin 2017. Nowi artyści ogłoszeni

Organizatorzy tegorocznej edycji legendarnego festiwalu ogłosili kolejnych wykonawców, którzy zagrają w Jarocinie. 

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2017. Dzisiaj organizatorzy podali kolejne nazwy wykonawców, którzy zaprezentują się przed jarocińską publicznością. Do line-upu dołączają: Organek, Lao Che, Illusion, O.S.T.R., a także Lilly Hates Roses, którzy wykonają w całości klasyczny album zespołu The Smiths. 

Film „Jarocin, po co wolność” już na DVD

Organek to zespół założony przez Tomasza Organka w 2013 roku. Muzyk znany z zespołu SOFA, zaprosił do współpracy swoich kolegów z grupy. Zespół zadebiutował albumem „Głupi” w 2014 roku, który pokrył się platyną i zawierał takie single, jak: „Kate Moss” czy „Nie lubię”. Z kolei w zeszłym roku ukazała się płyta „Czarna Madonna”, która dotarła do 3. miejsca listy sprzedaży w Polsce. Zebrała pozytywne recenzje zarówno ze strony słuchaczy, jak i krytyków i podtrzymała status zespołu w kraju. O czym świadczą trzy nominacje do tegorocznych Fryderyków.   

Lao Che to jedna z najbardziej uznanych grup w naszym kraju. Powstali w 1999 roku w Płocku. Od tamtej pory stale eksperymentują z warstwą brzmieniową oraz liryczną. Do tej pory zespół nagrał sześć studyjnych albumów, ostatni z nich, „Dzieciom”, ukazał się w 2015 roku. Spięty i spółka na warsztat brali już teksty Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, oddali hołd Powstańcom Warszawskim, a ostatnio nagrali intrygujący koncept dedykowany dorosłym, którzy mogą spojrzeć na otaczający świat z perspektywy dziecka.

Illusion to jeden z najważniejszych zespołów lat dziewięćdziesiątych, który po dłuższej nieobecności, powrócił na scenę w 2011 roku. Gdańska grupa dowodzona przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego obchodzi w tym roku dwudziestopięciolecie istnienia. Dlatego też kapela szykuje specjalny, wspomnieniowy set, w którym znajdą się zarówno najnowsze utwory, jak i kompozycje z wczesnych lat działalności. 


Lilly Hates Roses to duet, który powstał w 2012 roku. Ich muzykę określa się jako indie pop. Na koncie mają dwa studyjne albumy. W Jarocinie zaprezentują projekt związany z grupą The Smiths. Kamil Durski oraz Kasia Golomska wykonają kompozycje pochodzące z płyty „The Queen is Dead”.

Pojawi się także O.S.T.R., jeden z najbardziej cenionych raperów w Polsce, który ma na koncie dziesiątki wydanych albumów. W Jarocinie będzie promował on najchętniej kupowany polski album ubiegłego roku, czyli „Życie po śmierci”. 

Zmieni się miejsce festiwalu. Z obrzeży miast impreza przeniesie się do centrum. Festiwal zostanie rozbity na kilka scen – jedna z nich znajdzie się na rynku w Jarocinie, inne w położonym blisko parku. Organizatorem edycji jest Spichlerz Polskiego Rocka – Muzeum Regionalne w Jarocinie

Do współpracy nad programem tegorocznej edycji Jarocin Festiwalu organizatorzy zaprosili Wojciecha Waglewskiego, Fisza i Emade, a także Krzysztofa Zalewskiego. Między innymi dzięki ich wyborom w Jarocinie wystąpią: Wojtek Mazolewski QuintetNatalia PrzybyszDecapitatedKaliber 44Happysad czy Mitch & Mitch. Z kolei zwieńczeniem festiwalu będzie projekt MOTYW:NIEMEN - ostatni dzień będzie w całości poświęcony twórczości legendarnego muzyka. 

Zgłoś się na festiwal 

W ramach Jarocin Festiwal 2017 odbędzie się także akcja Jarocińskie Rytmy Młodych. Młode zespoły mogą walczyć między sobą o miejsce na głównej scenie festiwalu. Do 22 marca na stronie www.rytmy.jarocinfestiwal.pl przyjmowane są zgłoszenia. 50 najciekawszych artystów wybierze jury: Piotr Metz, Krzysztof Zalewski, Michał Wiraszko, Tomasz Jankowski i Artur Rawicz. Internauci wytypują później 20 grup, które wystąpią na koncertach półfinałowych i zawalczą o końcowy triumf. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group