terazmuzyka.pl
Koncerty 1226V  
szy | 15 maja 2018
0

Jarocin Festiwal z nowymi rodzimymi artystami w składzie

Organizatorzy Jarocin Festiwal ogłosili właśnie kolejnych wykonawców, którzy pojawią się na tegorocznej edycji tej legendarnej imprezy.

Tegoroczna edycja festiwalu w Jarocinie odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Organizatorzy nie zwalniają tempa i ujawnili właśnie kolejne trzy rodzime zespoły, które zaprezentują się na - niewątpliwie - jednym z najważniejszych muzycznych imprez w historii naszego kraju.

Thom Yorke przygotował muzykę do remake'u słynnego horroru

Do line-upu dołączyli: Sztywny Pal Azji, Snowman oraz BAiKA.

Sztywny Pal Azji został założony w połowie lat osiemdziesiątych w Chrzanowie. Zespół pierwsze sukcesy odniósł właśnie na scenie w Jarocinie (zajęli drugie miejsce w głosowaniu publiczności). Ich najsłynniejszy album, zresztą debiutancki, zatytułowany „Europa i Azja” ukazał się w 1987 roku i zawierał takie kompozycje jak m.in. „Wieża radości, wieża samotności” czy „Spotkanie z...”. 

Snowman to zespół, na którego czele stoi wokalista Michał Kowalonek (do niedawna śpiewał także w Myslovitz). Są laureatami Rytmów Młodych z 2011. W ubiegłym roku na rynku ukazał się ich nowy album „Gwiazdozbiór”, która zebrał pochlebne recenzje, zarówno ze strony krytyków, jak i fanów. 

Z kolei za duet BAiKA odpowiadają Piotr Banach (założyciel zespołu Hey czy Indios Bravos) oraz wokalistka Katarzyna Sondej. Nie tak dawno, bo w lutym 2018 roku, wydali debiutancki album „Byty zależne”.

Ponadto na tegorocznej edycji festiwalu zagrają również m.in.: Pussy Riot, Coma, Lech Janerka, Punk Freud Army czy Pogodno. W tym roku patronami festiwalu są John Lydon (zagra ze swoim zespołem Public Image Ltd.), któremu będzie poświęcony każdy festiwalowy element – od kina, przez wystawy i spotkania, aż po książki i wystrój miasta, oraz Wojtek Mazolewski.

Na chwilę obecną w sprzedaży są dwa rodzaje karnetów: w cenach 179 i 199 zł (droższy z nich umożliwia wstęp na dodatkowy koncert Korteza).

W ubiegłym roku Jarocin Festiwal diametralnie zmienił swoją formułę. Z imprezy na otwartym polu na obrzeżach miasta, stał się w pełni miejskim wydarzeniem ze scenami usytuowanymi w centralnych punktach Jarocina. Tegoroczna edycja będzie ją rozwijała.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 233V  
0

Cinematic Orchestra zapowiada trasę po Polsce [DATY, BILETY]

rf | fot. Malanovsky | 18 stycznia 2019
Koncerty 259V  
0

Lion Shepherd ogłasza trasę koncertową

rf | fot. Wiktor Franko | 17 stycznia 2019
Koncerty 368V  
0

Mela Koteluk na wiosennej trasie koncertowej [DATY]

rf | fot. Ralf Lotys | 11 stycznia 2019
Koncerty 613V  
0

Dawid Podsiadło zapowiada drugą część Wielkomiejskiego Tour [DATY]

rf | fot. Jacek Kołodziejski | 9 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group